Mektup 12 ARALIK 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu hafta bir doğa katliamına dikkat çekerek mektubuma başlamak istiyorum. Antalya Bey Dağları’ndaki Alakır Vadisi’ndeki HES inşaatları için binlerce ağaç kesilerek, vadi tabanına beton dökülmeye başlanmış. Alakır Vadisi halkından bir kişinin açıklamasını seninle paylaşıyorum. “Gözlerimizin önünde doğa katledilerek, bizle beraber vadide yaşayan tüm canlıların yaşam kaynağı olan nehrimiz borulara alınarak çalınmak isteniyor. Enerjiyi elde etmenin birçok yolu var. Antalya’da güneş çok, su az. Güneş enerjisinden daha verimli faydalanılabilinir. Sadece rant uğruna, hiçbir mantığa sığmayan bu insafsız projelere geçit vermeyeceğiz. Yok edilmek istenilen kültürel zenginliklerimizle birlikte mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” diyor bu kişi. Bu kişilerin vicdanları rahat mı acaba, doğaya yaptıkları karşısında merak ediyorum. Ne olur doğamızı korumak için çaba gösterelim.
Starbucks Cafe, otizm konusunda toplumda farkındalık yaratmak amacıyla geçen yıl Christmas Blend kahve satışlarından Tohum Otizm Vakfı’na kaynak aktarıyordu, bunu paylaşmıştım seninle. Bu yıl da bu uygulamayı sürdürdüklerini açıklamışlar. Yeni yıl döneminde Starbucks Coffee mağazalarından alacağın her paket ile sen de Tohum Otizm Vakfı’na destek olabilir, otizmli çocukların eğitim ve gelişimlerine destek olabilirsin. www.kahvetutkusu.com adresinden bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsin. Böyle bir desteği o güzelim çocuklarımızdan esirgemezsin herhalde değil mi?
Şimdi de sıra yeni bir ilan ve video yarışmasında. “Telekomda Fiili Tekel Olmasaydı” başlıklı yarışmada üniversite öğrencileri, telekomda fiili tekelin olmadığı, serbestleşmenin tam olarak sağlandığı bir Türkiye hayal ederek tasarlayacakları ilan ve çekecekleri videolarla bu hayallerini ifade edecekler. Marmara Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi desteğiyle yapılan yarışmada “Telekomda Fiili Tekel Olmasaydı” konusunu en iyi şekilde ifade yarışmacılar nakit ödüllerin yanı sıra cazip hediyeler de kazanacaklarmış. Eserlerin 5 Ocak tarihine kadar yüklenmesi gereken yarışma ile ilgili daha ayrıntılı bilgi istersen www.fiilitekelolmasaydi.org adresini ziyaret etmen gerekecek.
Senin de ilgili olduğun İstanbul Ralli Şampiyonası’nda kendi sınıflarında üçüncü olan Murat Günarslan-Bora Arabacı ikilisi ralliyi 13. sırada tamamlamış. 53 otomobilin kayıt yaptırdığı yarış İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilmiş. Şampiyonanın 2. ayağı yine Viaport ve Riva etaplarında koşulacakmış. Şampiyonayla ilgili son gelişmeleri www.ralliturk.net adresinden ve İSOK’un www.isok.org.tr ‘den takip edebilirsin.
Son olarak herkes bir enstrüman çalabilir ilkesiyle kurulan İstanbul Müzik Akademisi’nin çağrısı ile mektubumu sonlandırmak istiyorum. Müziğe nereden başlayacağını bilmeyen benim gibilerle yapılan mülakattan sonra hangi çalgıyı çalabilmeye uygun olduğumuza birlikte karar veriyormuşuz. Dikkatimi çekti böyle bir akademi, ben de başvurmak istiyorum açıkçası. Yerleri Beyoğlu’nda olan bu akademiye başvurmak istiyorsan benden bilgilerini alabilirsin.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya neler aktaracağım neler diyerek mektubumu bitiriyorum. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:799

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics