Mektup 19 ARALIK 2010 / 18:00

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta Trakya Bölgesi’nde, tarihi ‘Şarap Yolu’nun geçtiği topraklar üzerine kurulan Arcadia Bağları ve yörenin özgün tatlarını yansıtan şaraplarıyla başlıyorum mektubuma. Yörenin tüm aromalarını damaklara ulaştırabilmek için filtrelenmeyen ve bağında şişelenen Arcadia Şarapları bunlar. Yedi yıllık titiz bir çalışmanın ardından ilk rekolte şarapları şarap severlerin beğenisine sunulmuş. Kırmızı, Beyaz ve Roze’siyle yeni yılda tatmamız için sunulmuş bu şaraplar. Henüz piyasaya çıkmadan Madrid’de düzenlenen Premios Nuevo Vino yarışmasında Kırmızı ile altın, Rozé ile Bronz madalya almışlar. Şaraplar, sınırlı sayıdaki üretimiyle seçkin restoranların yanı sıra Mania Gurme İstinye Park mağazasında ve mania.com.tr internet sitesinde satılıyor. Senin şarap tadımını sevdiğini bildiğim için bu şaraplardan haberdar etmek istedim. Siteye girip hem şaraplarla ilgili bilgi alabilirsin hem de satın alabilirsin.
Her yeni yıla girerken sevdiğimiz kişilere özenle seçtiğimiz, anlamlı hediyelerle iyi dileklerimizi iletmek isteriz değil mi? İşte bir fırsat. Uygarlıklar Atölyesi sevdiklerimizle paylaşmamız için tarihin içinden bugüne taşınan el emeği replikaları bizlere sunuyorlarmış. Dünyanın çeşitli müzelerinde bulunan farklı uygarlıklara ait tarihi eserlerin el yapımı reprodüksiyonlarından oluşan koleksiyonunu görmek istersen internet sayfasını ziyaret et derim. www.uygarliklaratolyesi.com adresinden sevdiklerine alacağın bir hediye ile GEA Arama Kurtarma Grubu’nun faaliyetlerine de destek olabilirsin.
Modern Müzik Akademisi tam donanımlı müzisyenler yetiştirmek üzere kurulmuş bir akademi. Geçen haftalarda “Şarkılarını Sahiplen” adıyla bir söyleşi düzenlemişler. Ve bu söyleşide sahiplen.com’u ağırlamışlar. Akademi öğrencilerine telif hakları ve elektronik ortamda eserlerin nasıl sahiplenileceği konularında bilgiler aktarılmış. Sistemin nasıl gerçekleştiğine ilişkin bilgiler de verilmiş. İnternet bankacılığında olduğu gibi, kullanıcı adı ve şifre ile, sisteme istenilen her yerden erişebiliyor ve zaman damgası kontörleriyle eser onay işlemleri tek tıkla ve 7/24 yapılabiliyormuş. Onay işlemi yaparken öncelikle onaylamak istediğin orijinal dosyayı bilgisayarında seçmen gerekiyormuş. İşlemin sonucunda damgalanmış yeni dosyayı verilen linkten bilgisayarına kaydediyorsun ve gerektiğinde yetkili mercilere delil olarak sunabilmek için zaman damgalı dosyayı orijinal dosya ile birlikte saklaman da gerekiyormuş. Unutmadan söyleyeyim, her bir eser onay ve doğrulama ücreti 1 kontör ve 4 TL’ye denk geliyor.
Son olarak Gelişen Düşünceler Çocuk Kulübü’nün gelişim programından haberdar etmek istiyorum seni.  Özel ve aktif bir program ile çocukların yeteneklerini, yaratıcılıklarını ve düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bu programdan çevreni haberdar etmeni öneririm.
800. sayıyı çıkardığımız gazetenin mektubundan bu haftalık bu kadar. Haftaya yeni yıl ve getireceklerinden bahsetmeyi düşünüyorum, küreme bakacağım da. Şaka bir yana biraz gelecekten bahseden mektubumla haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:800

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN