Mektup 26 ARALIK 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu yılın son haftasını yaşıyoruz. Geçen haftaki mektubumda küreme bakacağımı söylemiştim. Haydi hep birlikte bakalım küreye. Tabii ki benim söyleyeceklerim sadece amatörce gözlemlediğim, sanırım biraz da uçuk şeyler olacak. Bana göre önümüzdeki sene her şey akıllanacak. Tüm cihazlar internete bağlanacak. Düşünsene film izlerken mutfaktaki su ısıtıcısının kaynadığını televizyonda görebileceksin. E-devlet uygulamaları bu sene geçiş sürecini yaşadı diye düşünüyorum. Çünkü hiçbirisi doğru dürüst çalışmıyordu ama seneye bu uygulamaların altyapısı ve kullanımı oturacak ve hepimiz e-devleti birebir kullanan bireyler olacağız. İnternet kullanımının daha artacağını da düşünüyorum. Hele internet üzerinden alışveriş tavan yapacak. Çünkü o kadar kolay ki hayat bu şekilde. Yepyeni akıllı mobil cihazlar, akıllı telefonlar çıkacak. Artık hangi özelliğinden dolayı hangi telefonu alacağımızı şaşıracağız bence. Tabii ki bu tür uygulamaları güncel hayatta kullanılabilmemiz için sosyal refahımız artması gerekiyor. Bunun için de umut var mı, umut her zaman vardır ve olmalıdır. Bu kadar yeter küreye bakmak değil mi?
Şimdi de büyük bir holdingin patronunun gerçek iş hikayelerini bir araya getirdiği kitaptan bahsetmek istiyorum. Işıklar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Işık, 40 yıllık inişli çıkışlı serüvenini konu alan, gerçek hayattan acı tatlı ibretlik öykülerle dolu bir kitap yazmış. Kitabın adı “Hayat mücadele değil, mücadele hayattır” Girişimci, yönetici ve iş yaşamına atılmaya hazırlanan gençlere gerçek yaşamdan örneklerle farklı bakış açıları sunacak kitabı temin edip okumak gerekir diye düşünüyorum.
Osman Hamdi Bey’in ölümünün yüzüncü yılı etkinlikleri kapsamında Tuluyhan Uğurlu’nun üçüncü konseri Caddebostan Kültür Merkezi’ndeydi. Memuriyet hayatı içinde bir dönem “Kadıköy Şehremini-Kadıköy Belediye Başkanı” olarak da görev yapan Osman Hamdi Bey onuruna verilen konseri Kadıköy Belediyesi düzenledi. Konserde Tuluyhan Uğurlu Anadolu uygarlıklarını anlattığı “Güneş Ülke Anadolu” isimli eserini seslendirdi. Konserde Uğurlu’ya kavalda Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker,  elektro gitar ve yaylı tamburda Uğur Varol ve vurmalı enstrümanlarda Gürkan Özkan eşlik ettiler. Bu konseri izleyebildiğim için kendimi şanslı hissettim. Piyanonun tuşlarının tınısını ve Tuluyhan Uğurlu’yu birlikte izleyelim diyorum.
Son olarak da daha önce bahsettiğim bir oyunun yoğun talep üzerine yeniden oynanacağını duyurarak mektubumu bitirmek istiyorum. Probil çalışanları TOÇEV’in “Bir Şey Değişir Her Şey Değişir” projesine destek sağlamak amacıyla hazırladıkları, Müjdat Gezen ve Kandemir Konduk tarafından kaleme alınan “Artiz Mektebi” isimli oyunu yeniden sergileyeceklermiş. Hem keyifli bir oyun izlemek hem de bu güzel projeye destek vermek istiyorsan 18 Ocak tarihinde Akatlar Kültür Merkezi’nde buluşalım diyorum. Bilet için Probil şirketini veya TOÇEV’i arayabilirsin.
Bu haftalık da bu kadar, yeni yılda tüm güzelliklerin bizler için olmasını dileyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya görüşürüz, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:801

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics