Mektup 09 OCAK 2011 / 18:00

Merhaba,

Yeni bir yıl yeni hafta derken Ocak ayının ortasına geldik bile. Bu hafta Teknosa’nın “Kadın için Teknoloji” eğitimlerinden bahsederek mektubuma başlamak istiyorum. Teknosa bu eğitimleri Türkiye genelinde 23 ilde gerçekleştirmiş. İstanbul Cevahir Teknosa mağazasında kurulan 20 kişilik sınıfta eğitime dahil olan kadınlar, konusunda uzman eğitmenlerden temel bilgisayar uygulamaları, internet ve e-posta kullanımı gibi pek çok konuda ücretsiz eğitim alma fırsatı yakalıyor. Çevremde pek çok kadının bu eğitimlere katıldığını biliyorum. Bu eğitimler İstanbul’dan sonra Adana’ya da ulaşacak, tüm illeri kapsayacak anladığım kadarıyla. Habitat için Gençlik Derneği ve UNDP’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Kadın için Teknoloji eğitimlerinden yararlanmak istiyorsan 444 55 99 numaralı Teknosa Asist Merkezi’nden 8’i tuşlayarak detaylı bilgi alabilirsin. Eğitim hatta kadın eğitiminin ele alınması gerçekten düşünceli bir hareket bence.
Eskimiş kazak ve çoraplarınızı atmayın, oyuncak yapın diyor, Hamarat Atölye çalışanları. Bağdat Caddesi’nde yer alan ve kısa bir sürede müdavimleri oluşan Hamarat Atölye’nin birbirinden güzel atölye çalışmaları var. Maksimum altı kişiyle yapılan atölyelerin ilki Scrapbooking yani en basit tanımı ile bir fotoğraf albüm çalışması olarak belirlenmiş. Butik kurabiye yapımı, amigurumi yani Japonların şiş ve tığ ile oyuncak örme sanatı, dikiş kursları gibi etkinlikler bu atölyelerde hayat buluyor. Kişisel farkındalık ve dönüşüm çalıştayları da düzenleniyormuş.

Daha ayrıntılı bilgi istersen www.hamaratatolye.com veya www.hamaratdiva.com adreslerine girmen yeterli.
Sırada bir başka atölye çalışması var. Nokia, Eğitim Gönüllüleri ve Uluslararası Gençlik Vakfı tarafından 7 yıldır yürütülen Düşler Atölyesi Projesi’nde üçüncü faza giriliyormuş. 17 ilde 21 etkinlik noktasında gerçekleştirilecek yerel sergileri gezebilirsin. Çocuklara yaratıcı dünyalarını dış dünyayla paylaşma fırsatı vermeyi hedefleyen bu sergiler, Eğitim Gönüllüleri etkinlik noktalarının yanı sıra başka sergi alanlarında da gerçekleştirilecekmiş. Etkinlik noktalarını öğrenmek ve daha ayrıntılı bilgi almak istersen www.dusleratolyesi.org sitesini tıklamanı öneririm.
Şimdi de “Telekomda Fiili Tekel Olmasaydı?” konulu ilan ve video yarışmasının devam ettiğini duyurmak istiyorum.  Yaratıcılığını kullanıp, telekomda fiili tekelin olmadığı bir Türkiye düşünüp, video çekip, ilan tasarlayıp, yarışmaya katılıp, ödülleri kazanabilirsin. Marmara Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nin desteği ile gerçekleşen yarışma ile telekom sektöründeki tekelleşmeye dikkat çekilmeye çalışılacakmış. www.fiilitekelesonverelim.org sitesinden konuyla ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin.
Bu arada kendime bir blog açmak istiyorum. Ne düşünürsün bu konuda, düşüncelerini benimle paylaşmanı isteyebilir miyim?
Haftaya görüşürüz yeniden, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:803

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics