Mektup 30 OCAK 2011 / 18:00

Merhaba,

Mektubuma, Hürriyet’te gördüğüm bir haber ile ilgili olarak içimde oluşan sevinç ve daha sonraki hayalkırıklığı ile başlamak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bu özel haberde TTNET’in artık ADSL aboneliği için sabit telefona gerek olmadığı belirtiliyordu. Hatta bu uygulamayı sadece TTNET’in yaptığı, diğer servis sağlayıcıların ise bu konuda geri kaldığı vurgulanıyordu. Ben de artık sabit ücret ödemeyeceğim sevinciyle TTNET çağrı merkezini aradım. Telefondaki ilgili kişi, bu uygulamanın altyapısının henüz tamamlanmadığı bilgisini verdi. Yani hala kullanmadığım telefon için her ay sabit ücret ödemeye devam edecektim. Neyse, umarım en kısa zamanda bu altyapı kurulur da benim durumumda olanlar boşuna para ödemekten kurtulurlar.
Şimdi de bilim meraklılarına hitap eden bir siteden seni haberdar etmek istiyorum. www.bilimania.com Türkiye’de bilim ve teknolojiye ilgiyi artırıp, bu alandaki içerik boşluğunu doldurarak, bilim ve teknoloji politikaları üzerine tartışmalar gerçekleştirecek bir platform olma hedefi taşıyormuş. Yolu bilimden geçen herkese merhaba diyen bu siteyi incelemeni öneririm.
Senin fotoğraf merakını biliyorum, onun için www.yakalavecek.com blogunu seninle paylaşmak istedim. Panasonic’in katkılarıyla hazırlanan ve usta fotoğraf sanatçısı Muammer Yanmaz’ın Panasonic Lumix G serisi ile yaşamın renklerini keşfederek yazdığı fotoğrafçılık blogunu takip edebilirsin. Ayrıca sıra dışı çalışmalarıyla ses getiren fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut da çarpıcı fotoğraf güncelerini bu blogta takipçileriyle paylaşacakmış. Düzenli olarak güncellenecek ve birçok sürprizin sunulacağı bu blog tam sana göre, bilgin olsun.
www.iknaedebilecekmisin.com sitesinde oynanan oyundan bahsedeyim şimdi de. Katılımcının siteye üye olunduğunda verilen linki sosyal ağlarda veya e-posta yoluyla paylaşmasıyla başlayan oyun, paylaşılan linke tıklayan her arkadaş için 0,1 puan, üye olan her arkadaş için de 10 puan kazandırıyor. Arkadaşlarını sitenin üyesi olmaya ikna etmek için yarışan katılımcılar, büyük ödül için kıyasıya bir rekabet içindeydiler. Sonuçta 450 arkadaşını üye olmaya ikna eden ve toplamda 4 bin 594 puana ulaşan Aydın Emre Ceviz, büyük ödül iPadin sahibi oldu. Yüksek puanlara ulaşmış diğer katılımcılara da aralarında kozmetik setleri, duvar saatleri ve yeni nesil klasörlerin bulunduğu çeşitli hediyeler dağıtıldı. Bu oyunda ikna kabiliyeti olmayan ben tabii ki kazanamadım.
Türkiye depresyonda. Bunu ben söylemiyorum TurkNet’in yaptırdığı anket söylüyor. TurkNet için bir kamuoyu araştırma platformu tarafından yapılan ve 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen “Türkiye depresyonda mı?” konulu araştırmanın sonuçlarına göre, her on kişiden üçü kendini sürekli olarak üzüntülü ve umutsuz hissediyormuş. Bu kişiler, daha önceleri zevk alarak yaptıkları aktivitelerden artık hoşlanmıyor ve çevrede olup bitenlere karşı ilgisiz kalıyorlarmış. Ankete katılanlar, yine aynı oranda, fiziksel herhangi bir sıkıntıları olmamasına rağmen hareketlerinde aşırı bir yavaşlama olduğunu veya tam tersine içlerindeki rahatsızlıktan dolayı aşırı hareket etmeye başladıklarını söylüyorlarmış. www.turk.net portalına ulaşıp daha fazla ayrıntıyı oradan edinebilirsin.
Bu haftalık da bu kadar. Öğrenciler sömestr tatiline girdi, keşke ben de tatile çıkıp mektubuma iki hafta ara verebilseydim. Ama yok ben seni mektupsuz bırakmayacağım, kararlıyım. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:806

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics