Mektup 27 ŞUBAT 2011 / 18:00

Merhaba,Yeni ve sıkıntılı bir haftadan selamlar. Bu hafta Turkcell’in kadınlara yönelik yeni bir programından bahsederek mektubuma başlamak istiyorum. Bu programın ismi ‘Yaşasın Hanımlar Kulübü’. Bu kulüpte hedef; Türkiye’deki toplam 16,5 milyon ev hanımına ulaşabilmek. Kulüp üyesi olmak isteyen Turkcell’li ev hanımlarının yapması gereken HANIM yazarak, 2222’ye ücretsiz mesaj göndermek. Bu mesaj ile kulübün üyesi olan ev hanımları, çeşitli fırsatlardan yararlanabilecekmiş. Örneğin; SABAH yazıp 2222’ye gönderen hanımlar, 5TL karşılığında 08:00-12:00 saatleri arasında 1 hafta boyunca indirimli konuşabilecekmiş. ‘Daha fazla bilgi’ başlığı altında kulüp üyesi ev hanımları püf noktalarına, günlük burç yorumlarına, Dr. Mehmet Öz’den sağlık öğütlerine ve daha birçok bilgiye ücretsiz SMS’lerle ulaşıyor. Bu kulüp üyeliği; Golden Rose, Linens, Güral Porselen, Migros’lar, ürün bazında da Ariel’lerde önemli indirimler sağlanacakmış. Program geliştikçe, yeni fırsat noktaları da olacakmış. Güzel programa benziyor umarım gelişir ve amacına ulaşır.
Bir yıldönümü etkinliği var sırada. GamersFirst’ün MMOFPS oyunu War Rock’ın 4. yıldönümü kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikte oyunseverleri iPod Touch ve Gold Üyelik gibi ödüller verilecekmiş. Yıldönümü 13 Mart tarihinde İstanbul Beşiktaş Adeks İnternet Kafe’de gerçekleştirilecek ödüllü bir turnuvayla kutlanacakmış.
Animasyon filmlerinin takipçisi olduğunu ve Arabalar 2 filminin de vizyona girmesini beklediğini biliyorum. Bu filmin oyunu vizyondan önce Nintendo Wii’ye Türkçe olarak gelecekmiş. Cars2: The Video Game’da oyuncular, en iyi casus olmak için eğitilecekmiş. Oyunun içindeki seslendirmeler, yazılar, oyunun manueli ve kapağına kadar tamamen Türkçeleştirilmiş olarak kullanıcılara sunulması gerçekten takdir edilecek bir uygulama.
Şirin ilçemiz Şile’yi bilirsin, oraya gittiğimde mutlaka doğal köy ürünlerinden temin ederdim. Şimdi oraya kadar gitmeme gerek kalmayacak. www.sileorganik.com sitesinden ürünleri ve fiyatları görüp sipariş verebilecekmişiz. Ne kadar güzel, el yapımı köy tarhanasından, altın çilek reçelinden, manda yoğurdundan mahrum kalmayacağız.
Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği ÇEKÜD’ün Hatay’daki bin fidan dikmesinden haberdar etmek istiyorum seni. Dernek Hatay’da bulunan İzcilik Kulübü Derneği ve Hacıpaşa Belediyesi işbirliği ile bin adet harnup (keçiboynuzu) ve fıstık çamı türlerinin fidanlarını dikmişler. Çevreye verilen değer anlamında toprakla buluşturulan fidanların büyüyüp yurdumuza fayda sağlanılmasını dilerim.
Mektubuma son olarak şizofreni hastalarının eğitiminde kullanmak için bir yazılımdan bahsetmek istiyorum. Bunun için, gönüllü modellerin çeşitli yüz ifadeleri fotoğraflanmış. Bu yüz ifadelerinin herkes için aynı anlamı taşıdığından emin olmak için, bu fotoğrafların çok sayıda kişi tarafından değerlendirilmesi gerekiyormuş. Bu değerlendirme sonucu elde edilen fotoğraf seti, sözü edilen çalışma dışında başka bilimsel çalışmalar için de kullanılabilecek değerli bir araç olacakmış. Çalışma hakkında daha fazla bilgi almak veya çalışmaya katkı vermek için http://www.yuzifadeleri.org adresini ziyaret etmen yeterli.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya yeni gelişmelerden seni haberdar etmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:810

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics