Mektup 09 NİSAN 2011 / 01:10

Merhaba,

Bahar geldi ya, içim kıpır kıpır, hep yeni yerleri görmek, hep gezmek geliyor içimden. O nedenle bu hafta mektubuma Ağva’da yeni açılan bir butik otelden seni haberdar ederek başlamak istiyorum. Gece nehir kıyısında yakılan ateş etrafında sıcak şarap ikramı, gecenin ilerleyen saatlerinde nehrin derinliklerine tekne ile gezi, havuz kenarında sevgiliye özel keman eşliğinde dans, Hisar Kalesi’ne, Gökbiat şelalesine gezi, el değmemiş orman içerisinde trekking turları ne kadar kulağa hoş geliyor değil mi? İşte bunları yeni açılan Wineport Lodge Ağva’da yaşayabilecekmişiz. 17 senesi Oracle Türkiye’de İnsan Kaynakları direktörlüğü olmak üzere toplam 22 yıllık profesyonel hayatını takiben Haşim Atasoy, bu güzellikleri bize yaşatmak için bu oteli kurmuş. Otelin bir özelliği de babadan oğula geçen 7 göbekten aşçı olan, büyük otellerin yabancı şeflerinin yanında yer almış, dünya çapında izlediğimiz devlet erkânınca özel olarak çağrılan ve özel gecelerinde aşçılık yapan Mustafa Akça misafirlerine inanılmaz bir damak keyfi sunacakmış. Haftasonlarımız için yepyeni bir nefes olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıntıları www.wineport.com.tr adresinde bulabilirsin.
Yok ben daha uzun nefes alıp, yurtdışına gitmek istiyorum, Beyrut Turu, Makedonya ve Yunanistan Bahar turu, Budapeşte-Viyana-Prag turu yapmak istiyorum diyorsan onun için de bir seçenek sunacağım sana. www.nestur.com adresine girip Nes Travel’in uygun ve tam baharlık turlarından yararlanabilirsin. Keşke birlikte program yapabilsek değil mi?
Emrehan Halıcı’yı tanıyorsun. Çok yönlü bir kişidir kendisi, politikacı, yazılımcı, iyi bir aile babasının yanı sıra müzisyenliğini de bilirsin. Halıcı ve grubu Ankara Müzisyenleri 12. ODTÜ Sanat Festivali’nde bir rock konseri düzenleyeceklermiş. 15 Nisan’da Ankara’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek konserin tüm geliri ODTÜ burs fonuna aktarılacakmış. Hem sahnedekiler hem de izleyiciler için bir kuşağın, bir dönemin ortak hafızası olan konser, bu yıl; Jimi Hendrix, Black Sabbath, Jeff Beck, Led Zeppelin, Michael Jackson, The Who, Genesis, Ted Nugent, Herbie Hancock gibi müzik dünyasının efsane isimlerinin unutulmaz parçaları ile anıları tazeleyecekmiş. Yazar Aziz Kedi’nin sunacağı ve yaklaşık iki saat sürecek olan konserin biletlerini biletix’den edinebilirsin. Birden Ankara’da da olup bu konseri izlemek istedim.
Şimdi de daha önce sana bahsettiğim Avea KOBİ turnuvasının sonuçlarından bahsedeceğim. Türkiye’nin KOBİ şampiyonu Antalya’dan Mehmet Bilal ve Ortakları olmuş. Futbol ile KOBİ’leri birleştiren Avea KOBİ Turnuvası’nın birincisi Mehmet Bilal ve Ortakları, şampiyonluk ödülü olan Ford Transit Connect ticari araç, Avea Teknoloji Paketi ve Doğuş Yayın Grubu’ndan 50 bin TL’lik bedelsiz reklam hakkını kazanmış. Küçük bir hatırlatma yapayım bu turnuva ile ilgili. 19 Şubat’ta başlayan turnuvada 4744 KOBİ çalışanından kurulu 600’den fazla takım mücadele etmiş ve 827 maç yapılmış. Toplam 33 bin 80 dakika boyunca futbol oynanan karşılaşmalar sonucunda 5078 gol atılmış. Tebrikler Mehmet Bilal ve Ortakları demek düşüyor bize de.
Bu haftalık da bu kadar haftaya görüşürüz. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:816

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics