Mektup 30 NİSAN 2011 / 03:31

Merhaba,

Bu hafta gençliğe yönelik festivallerden, projelerden bahsedeceğim. İlk proje Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD)’ın Dijital Medya Komisyonu tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen TÜBİSAD@Kampus Projesi. Dijital Medya Sektörü hakkında bilgi vermek, dijital medya kullanımının niteliğini artırmak, üretkenliği yaygınlaştırmak ve öğrencilerle yüz yüze iletişim kurmak amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 2011 yılı boyunca, 11 üniversitede toplantılar yapılacakmış.  Diital medya sektörünün önde gelen isimleri konuşmacı olacakmış ve toplantılar kapsamında güncel temalar, seminerler çerçevesinde ele alınacakmış. Üniversitelerden katılımın fazla olacağını düşündüğüm bu projenin başarılı olacağını umuyorum.
Şimdi sırada gençler için Türk Telekom ve Avea ortaklığıyla düzenlenen bir festival var. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘FiesTTa Bahar Şenlikleri’ Türkiye çapında 8 üniversitede binlerce öğrenciye eğlence, spor ve müzik dolu bir bahar coşkusu yaşatacak diye düşünüyorum. Bol ödüllü yerleşke festivali FiesTTa, 2 Mayıs’ta İzmir 9 Eylül Üniversitesi ile başlayıp, 18 Mayıs’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi yerleşkesinde Türkiye finali ile sona erecekmiş. Öğrencilere, festival süresince GS ve FB stantlarında imzalı toplar, formalar, şapkalar; Metro FM ve Süper FM ile yarışmalar ve ödüller; English Time standında Spelling Check yarışması ve ödüller verilecekmiş. Tam bir festival değil mi? www.facebook.com/fiestta sayfasından ayrıntılara bakabilirsin.
Kadir Has Üniversitesi, bu yıl 8 Mayıs’ta 9’uncusu gerçekleştirilecek olan Geleneksel Altınboynuz Yol Koşusu ile profesyonel yarışın yanı sıra, sosyal sorumluluk kapsamında yapılacak İyiliğe Koşu Maratonu ile Cibali halkıyla bütünleşecekmiş. Spor kulüpleri, liseler ve üniversitelerden atletizm lisansına sahip sporcuların katılacağı yarışlar sonrasında dereceye giren katılımcılara ödüller verilecek. Cibali halkının yarış alanında kuracağı kermes ile bir şenlik havasında geçmesi planlanan 9. Altınboynuz Yol Koşusu’nda, ilki geçtiğimiz sene gerçekleştirilen İyiliğe Koşu Sosyal Sorumluluk Maratonu da düzenlenecekmiş. Bu maratonu sadece izlemek için planımı yapıyorum, sen katılmak istiyorsan http://activity.khas.edu.tr/ybe_kosu/ adresinden elektronik kaydını yaptırabilirsin. Gençler dururken ben koşamam değil mi?
Enis Batur’un özel bir metin de yazdığı Alexandre Vallaury eserlerinden oluşan fotoğraf sergisi başladı.  Osmanlı Mimarisi’nin son dönemine damgasını vuran Mimar Alexandre Vallaury’nin eserleri, Bircom’un desteğiyle Fransız Kültür Merkezi’nde düzenlenen Hayalet – La Fantôme adlı sergiyle yeniden gün ışığına çıkıyor. Düzenlenen sergi yazar Enis Batur’un, aralarında Büyükada Rum Yetimhanesi olarak bilinen devasa ahşap yapının da olduğu, mimarın tasarladığı anıt yapılara sokularak kaleme aldığı parçalı yazısıyla daha da önemli bir hale geliyor. Vallaury’nin tasarladığı eserler arasında İstanbul Arkeoloji Müzesi, Galata’daki Osmanlı Bankası binası ve İstanbul Erkek Lisesi gibi günümüzde de ilgi odağı olmayı sürdüren görkemli yapılar da bulunuyor.
Son olarak www.fiberarkadas.com adresine gir, Facebook hesaplarına bağlan veya e-posta ile kampanyaya katıl, önerdiğin arkadaşların Superonline abonesi oldukça puan kazan diyerek mektubumu bitiriyorum.
Haftaya yeniden görüşmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:819

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics