Mektup 07 MAYIS 2011 / 03:34

Merhaba,

Gelemedi şu güzelim bahar günleri, hep soğuk, yağmur diyerek mektubuma başlamak istiyorum. Bu hafta Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’ndan bahsederek başlıyorum. Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin geçen sene başlattığı yarışmanın amacı katılan ürünleri küresel piyasalara en güçlü şekilde hazırlamak olduğu belirtiliyor. www.ambalajyarismasi.com sitesini tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsin. Bol ödüllü yarışmanın ödül töreni de 9 Eylül 2011 tarihinde Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecekmiş.
Şimdi de sonuçlanan fikir yarışması var sırada. Türkiye’de 10 yıl önce ilk kez OMO ile başlayan, Unilever’in tüm üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan fikir yarışması IdeaTrophy, 10. yılında gençleri tekrar buluşturmuş. Başvurular www.ideatrophy.com aracılığıyla yapılmış ve sonuçları da oradan öğrenebilirsin.
Geçen gün İstanbul Valiliği’nden bir e-posta geldi bana ve konu kısmında İstanbul’un haber portalı açıldı yazıyordu. Merak edip www.istanbulajansi.com sitesine baktım. Şehrin haber merkezi sloganıyla başlayan portalı incele bakalım, senin düşüncelerin ne olacak?
14 Mayıs günü yüzlerce sanatçının çok anlamlı ve önemli bulacağı tarihi bir gün olacakmış. İlk ve son kez yaşanacak, hüzünlenilecek, birlikte eğlenilecek  bir gün. Bir bayram olacakmış o gün. Ülkemize yıllardır sayısız önemli sanatçı, öğretim üyesi  ve yönetici kazandıran, marka olmuş ama sonra da tarihten silinmeye çalışılmış Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nun mezunları yıllar sonra büyük bir buluşma gerçekleştiriyormuş. Bu tarihi ve anlamlı buluşmaya bizleri de davet ediyorlar. Güzel bir Cumartesi gününü Beşiktaş’taki eski tatbiki şimdiki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda geçirmeye ne dersin?
Son olarak da çocukların gözünden dünya nehirleri sergisinden haberdar edeyim seni. Rivers of the World - Dünya Nehirleri Projesi kapsamında İstanbul ve Londra’daki ilköğretim öğrencilerinin yaptığı boğaz ve nehirler konulu eserler geçen hafta açılmış. Her ülkeden 6 okul, Londra’da bulunan okullarla eşleştirilmiş. Proje, 2011 yılında Türk ve İngiliz okulların ortak müfredat çalışmaları ile tamamlanacakmış. Ayrıca Türk öğrenciler Londra’da bulunan Thames Nehri’nden ve İngiliz öğrenciler Boğaz’dan ilham alarak sanat çalışmalarını yapmışlar. Proje, dileyen okulların bu sanat işbirliğini devam ettirmesine de olanak vererek eğitimde uluslararası fırsatlar yaratmaya destek olmayı hedefliyormuş. Dünya Nehirleri web sitesi ve güncel etkinlik detayları için www.riversoftheworld.org sitesini ve www.britishcouncil.org.tr üzerinden proje sayfasını ziyaret edebilirsin. Çocukların atölye çalışmalarını Tütün Deposu-Tophane’de görebilirsin. Bir haftasonunu bu sergiye ayırmak en mantıklısı bence.
www.haydigulumse.org.tr sitesine bakıp oradaki ameliyatlar için yardım etmeni isteyerek mektubumu bitirmek istiyorum. Haftaya yeniden görüşmek üzere diyorum.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:820

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics