Mektup 14 MAYIS 2011 / 02:28

Merhaba,

Bundan sonra güneş içimizi ısıtana kadar her hafta güneşimi istiyorum diyeceğim. Hatta güneşi istiyorum kampanyası başlatmak istiyorum. Mayıs’ın ortasındayız ama hala soğuk, kapalı, puslu bir hava var İstanbul’da.
Mektubuma bir kitap tanıtımı ile başlayayım, bu kadar havadan bahsettim gerisini de bu şekilde getirmem daha doğru olacak. Kitabın adı Kara Yağmur. Kitap Almanya’da gerçekleşen bir nükleer patlamanın ardından radyasyon yüklü yağmur bulutlarının tüm Avrupa’ya saçtığı felaketi konu ediniyormuş. Hiroşima ve Nagazaki felaketlerini yaşayıp hayatta kalan Hibakuşa’lara adanan Kara Yağmur, kısa bir süre önce yaşanan nükleer felaketi akla getiriyor. Alman yazar Karl Olsberg tarafından ustalıkla kaleme alınıp okuyucuya bu büyük felaketin yarattığı kaosu dakikası dakikasına yaşatan eser, benzersiz bir tanıtım faaliyetine ilham kaynağı olmuş. Kitabın tanıtımında oyunculara altı saat süren özel bir makyaj uygulanmış. Bugüne dek pek çok büyük sinema projesinde yer alan Dükkan-ül Hayal ekibinin uyguladığı protez makyaj, sıradan yüzleri yok edip nükleer felaketin etkilerini tüm çıplaklığıyla ortaya
çıkarmış. Nükleer felaket tehlikesinin ulus ve kişi ayırmadan herkesin gerçeği olduğunu gösteren çalışma, önümüzdeki günlerde Can Yayınları Facebook sayfasından okurların beğenisine sunulacakmış, takip etmekte yarar var.
Hadi şimdi çevrimiçi tatlı siparişi verelim ne dersin? www.gulluoglusiparis.com sitesi 1 yaşındaymış. Siteyi günde ortalama 23 bin kişi ziyaret ediyormuş ve 133 farklı ülkeden sipariş alıyorlarmış. Şimdiye kadar hiç haberim olmamıştı ama bundan sonra daha sık siteyi ziyaret edeceğim kesin.
Her kadın yaşamının belirli dönemlerinde girişimci olmayı mutlaka hayal eder. Biz de bu hayali kurarız seninle. Yaşam standardını kaybetme endişesi,
girişimcilik konusundaki desteklerin yetersizliği
nedeniyle bu hayallerin birçoğunu gerçekleştiremedik. KadınlarArası ve Coproline (Prof.Dr. Acar Baltaş ve
Prof.Dr. Zuhal Baltaş tarafından kurulmuş) işbirliği ile hazırlanan bir e-girişimcilik programıyla, tüm katılımcılar, girişimciliği uygulamalı olarak öğrenerek heyecan verici yeni bir dünyanın içinde bulacaklarmış kendilerini. www.kadinlararasi.com sitesini ziyaret edip ayrıntıları öğrenelim. Kimbilir günlerce üzerinde ne yapabiliriz diye düşündüklerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz bu programla.
Geçen hafta İstanbul’da Küresel Kadın Konferansı düzenlendi. Konferansta Intel Yönetim Kurulu Başkanı’nın bir önerisi dikkatimi çekti. “Kendinize çalıştığınız şirketlerde sponsorlar edinin. Kariyeriniz için onlar da size destek olsun. Ona yaptıklarınızı, başarılarınızı anlatın, ne gibi yeni görevlere talip olduğunuzu söyleyin. Sponsorunuz, sizin için kredisini kullanır, zaman içinde şirket içinde yeni pozisyonları size önerir, size göre olan alanlar hakkında size bilgiler verir. Böyle bir sponsorla kariyerinizde daha hızlı yol alabilirsiniz.” Böyle bir öneri herkesin dikkatini çekmeli değil mi? http://www.globewomen.org/summit/summit.htm sitesine gidersen konferansla ilgili daha fazla detay öğrenebilirsin.
Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği ÇEKÜD; Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile ağaçlandırma çalışması yapıyormuş. Ve bu kapsamda 5 bin fidan dikilecekmiş diyerek mektubumu bitirmek istiyorum.
Haftaya yeniden görüşmek üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:821