Mektup 03 OCAK 2010 / 23:00

Merhaba,

Yeni yılın ilk günlerinden sesleniyorum bu sefer. Yeni yılda hep yeni beklentilerin, yeni umutların gerçekleşmesi için dileklerde bulunulur. 2010 için de aynı durum söz konusu. Hepimizin iyi günler yaşamasını diliyorum.
Yeni yılda korsanların hedefi sosyal paylaşım ağları olacakmış. Bunu söyleyen ben değil Kaspersky Lab uzmanları. Ayrıca web hizmetleri ve iPhone ve Android mobil telefon kullanıcıları da saldırılara maruz kalabilecekmiş. iPhone kullanıcısı olarak senin de bilgin olsun, tedbirini ona göre alırsın.
mektup3Geçen hafta Denizbank’ın katkıları ile Viyana Şehir Operası sanatçıları yeni yıl konseri düzenlemiş. Katılmak isterdim çünkü artık şehrimizde bu tür etkinliklere çok az rastlayabiliyoruz.
Yine geçen hafta gerçekleşen bir etkinlik de 14. Zeka Oyunları Yarışmasının final sınavı ve ödül töreni oldu. Bu etkinlik Ankara’da ODTÜ-Halıcı Yazılımevi’nde gerçekleştirildi. Üç yaş kategorisinde (14 yaş altı, 14-21 yaş arası ve 21 yaş üstü) düzenlenen ve eğitim sınırlaması olmadan dileyen herkesin katılabildiği yarışmanın finalistleri belli oldu. http://oyun.tzv.org.tr adresinden kimlerin 3’er Cumhuriyet Altını alarak bu yarışmayı kazandığını görebilirsin. Amacının insanların düşünme alışkanları ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmak olan bu tür yarışmaların devam etmesini dilerim.
Bu arada santralatölye’nin yarıyıl tatil programı açıklandı. Tatil döneminde hem keyifli hem verimli zaman geçirmek isteyen bilim ve sanata meraklı çocuklara yönelik birer hafta süreli 3 farklı atölye çalışması ve haftasonu atölyeleri hazırlanmış. Ayrıntıları ve programı www.santralatolye.com’dan öğrenebilirsin.
mektup1Son olarak da göğüs kabartan bir gelişmeden bahsetmek istiyorum. Microsoft Research’de ilk Türk doktora öğrencisi Ayşe Tosun beş hafta stajını yapmış ve dünyanın önde gelen yazılım mühendisleri ile çalışma fırsatı bulmuş. Bu stajın Ayşe kızımızın kişisel gelişimine olduğu kadar doktora çalışmalarına da büyük katkı sağladığından eminim. Türk gençlerini bu tür projelerde daha çok görebilmeyi hepimiz arzu ediyoruz.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:752

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics