Mektup 18 HAZİRAN 2011 / 01:15

Merhaba,

Bu hafta geleneksel hale gelen Bilişim Muhabirleri Derneği’nin pikniğinden bahsederek mektubuma başlamak istiyorum. Pikniğin altıncısı Maslak’ta Park Orman’da yapıldı. Ben katılamadım ama katılımın çok yüksek olduğunu söyledi arkadaşlar. Vodafone Türkiye, Helyum, İnnova ve Xerox Türkiye’nin sponsorluğunda gerçekleşmiş bu piknik. Yaklaşık 100 bilişim muhabiri, editörü, bilişim sektörünün yöneticileri, iletişimciler ve danışmanların katılımıyla gerçekleşen piknikte kurulan dev boyutlu langırtta bilişimciler mücadele ederken, futbol etkinliğinde ise bilişim muhabirleri ile Vodafone ekibi karşı karşıya gelmiş. Çocuklar için etkinliklerin de unutulmadığı piknikte palyaçolar çocuklara hoş zaman geçirtmişler.  Helyum ise yaptığı çekilişle yeni ürünlerini katılımcılara hediye etmiş. Orada olmak vardı ama bir sonraki seneye artık.
Şimdi de SAP Türkiye’nin Deniz Temiz Derneği ile birlikte düzenlediği temizliği aktarmak istiyorum. Heybeliada’nın Çam Limanı’nda bu aktivite gerçekleştirilmiş. Plaj ve piknik alanlarındaki plastik, izmarit, metal ve kâğıt çöplerini tamamen temizlemiş şirket çalışanları.  Adada gönüllü olarak dört saat boyunca çalışan SAP Türkiye ekibi, toplam 231 kilogram atık toplamayı başarmış. Ada ziyaretçileri de dikkat edip tekrar kirletmese ne güzel olur.
Geçen akşam dokuzuncusu düzenlenen Altın
Örümcek Web Ödülleri törenine katıldım. DorukNet tarafından düzenlenen tören Turkcell Kuruçeşme Arena’da yapıldı. 2010 yılının En İyi Web Sitesi Ödülünü www.ntvmsnbc.com sitesi ile Doğuş Yayın Grubu aldı. Toplam 35 kategoride dağıtılan ödüllerden bazıları şunlardı: Türk Hava Yolları www.turkishairlines.com web sitesi ile En İyi Kurumsal Web Sitesi kategorisinde, Microsoft www.officeheryerde.com ile Bilgi Teknolojileri Donanım/Yazılım kategorisinde, www.gnctrkcll.com ile Turkcell Eğlence kategorisinde, www.tarkan.com ile Ünlü Siteleri kategorisinde ödül aldılar. Ama Sertab Erener’in konserinde tam bir müzik ziyafeti yaşadık. Çok kalabalıktı konser ama o muhteşem sesi dinlemek için her türlü zorluğa karşı savaşırım açıkçası.
Yeni bir kitap dağıtıma girmiş, henüz okumadım ama methini duydum o nedenle seninle
paylaşmak istedim. Ece Gamze Atıcı’nın romanı Nar’dan bahsediyorum. “Nar, 21. yüzyılda yazılmış, bestesi Zeki Müren’e ait, bir kadınla bir adamın seslendirdiği tuhaf bir neşe ve keder hikayesi” diye tanımlanıyor kitap.
Elimdeki kitapları bitirince bu kitabı da alıp okumak görevlerimin arasında diyerek bu haftayı da bitiriyorum. Haftaya yeniden yazacağım, umarım sen de okursun. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:826

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics