Mektup 04 TEMMUZ 2011 / 12:10

Merhaba,

Bu hafta yeni ve cici ofisimizden sana sesleniyorum. Uzun süredir Esentepe’deki ofisimizde çalıştıktan sonra buraya alışmak zor gelecek diye düşünürken hiç de öyle olmadığını gördüm. Yeni, tertemiz ve havadar ofisimize hepimiz hemen alışıverdik. Bir gün bekleriz seni de yeni ofisimize.
Biliyorsun okullar tatile girdi ve şirketler öğrencileri ödüllendirme telaşında. Bunlardan birisi çevrimiçi oyun şirketi Joygame. FPS oyunu Wolfteam, MMORPG oyunu Son Destan ve Action MMO’su Rakion oyunlarıyla düzenlenen etkinlik için öğrencilerin karnelerinin hepsinin 5 olması veya takdir ya da teşekkür belgesi almış olmaları gerekiyor. Şimdiye kadar 10 bin öğrencinin başvurduğu uygulama 10 Temmuz’da sona erecekmiş. Joygame’in çalışkan oyuncuları www.joygame.com adresine girerek oyunlar için hazırlanan karne anketlerini doldurup gönderecekler ve hediyelere sahip olacaklarmış. Acele etmek gerekiyor değil mi?
Bir başka yeni ve değişik oyun gösterisinden seni haberdar etmek istiyorum. Karagöz artık bir uygulama aracılığıyla iKaragöz olarak iPhone gibi cep telefonu platformlarında gösterime sunuluyormuş. Tek yapılması gereken mobil cihazın parlaklığını ayarlayıp ışıkları kapatmakmış. Karanlığın verdiği ortam ile bir kukla, bir rol, bir karakter, bir komedi, bir tiyatro oynama heyecanına kapılabiliyormuşsun. En güzel özelliklerinden biride karanlıkta hiç kimsenin birbirini görememesi ve oyununuzu daha rahat oynayabilmenin sağlanmasıymış. Özellikle arkadaş veya aile ile, iki veya daha fazla kişinin kukla oynatmasını daha etkileşimli ve çok daha eğlenceli olmasını sağlıyormuş. Uygulamayı indirmeden demoyu izlemek istersen http://www.youtube.com/user/iHayali adresini tıklaman yeterli.
Pastacı Rapunsel Didem Özcan’ın pastalarının tadını biliyor musun? Pastacı Rapunsel’in pastalarının en önemli özelliği tamamen katkısız ve ev yapımı olmaları, kabartma tozu dahi kullanmamasıymış. Yaş günü kutlamalarından evlilik kutlamalarına diğer özel gün kutlamalarına kadar tüm pastalarını el yapımı olarak anne usülü pandispanya,  ev yapımı krema, saf İsviçre çikolatası, mevsimine uygun meyveler ve kendisinin özel olarak hazırladığı şeker hamuruyla yapıyormuş. Şimşek Mc Queen ve Prenses pastalarında kampanyalı fiyatlarını ve tadını kaçırmamanı öneririm. Ulaşmak istersen www.pastacirapunsel.com ya da www.pastacirapunsel.wordpress.com adreslerine tıklayabilirsin.
Pasta deyince fotoğraf geliyor insanın aklına doğal olarak. Fotoğrafçı Pemra Yüce çiftlerin düğünden yıllar sonra tekrar fotoğraflarını çekiyormuş.  Hatta çiftlerin çocukları da yeni albümlerde yer alıyormuş. Nasıl olur diye sorarsan www.pemrayuce.com sitesini tıkla derim.
Son olarak da İstanbul’un saklı hazinelerini elinin altında bulundurmanı sağlayacak kitabı sana tanıtmak istiyorum. Mobilyacılardan yoğurtçulara, balıkçılardan plakçılara kadar 100’den fazla eski-yeni ve özel farklı mekanı içine alan kitap Boyut Yayıncılık tarafından basılmış. Müstesna İstanbul kitabını www.boyutstore.com sitesinden sipariş verebilirsin.
Bu hafta da bitirdim mektubumu, haftaya yeniden görüşmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:828

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics