Mektup 08 TEMMUZ 2011 / 17:00

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta kitap ve site tanıtımlarını bol bol bulacaksın mektubumda.
Orta Amerika Bilimsel Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin Türk Başkan Yardımcısı Dr. Fuat Alican’ın yazdığı Yol kitabının ikinci baskısı çıkmış. İlk baskısını edinmiştim ve yeni okumaya başladım bu teknoloji konulu öykü kitabını. Alican kitabını şu şekilde tanıtıyor: “Değişime uymak kadar katkıda bulunmak ve bilinçlenmek de herkes için önemli. Yol, bu bilinci keyifli bir biçimde sağlıyor. Çünkü bilişimi, birçoğumuzun bildiği, yaşadığı, kendinden bir şeyler bulabileceği öykülerle harmanlayarak anlatıyor. Kitaplar çoğunlukla genelden yola çıkılarak yazılır. Oysa bu kitapta ben somut bir örnekten yola çıkmayı seçtim. Böylelikle daha anlaşılır ve samimi olduğunu düşünüyorum.” Eğer bu tür kitaplara meraklıysan tavsiye ederim.
Düşler Akademisi’nin kurduğu engelli bireyleri ve dezavantajlı grupları hayata dahil etmek amacıyla oluşturulan Social İnclusion Band değişik müzik tarzıyla İKSV Caz Festival’i kapsamında sahne almış. Aynı grup Efes Pilsen One Love Festivali’nde Santralistanbul’da konser vermiş. Takip etmek isterdim açıkçası. Konserlerle ilgili ayrıntılı bilgi istersen www.duslerakademisi.org adresini tıklaman gerekecek.
Bekar ve çocukluların sosyal paylaşım sitesi Bechos.com yayına girmiş. Kendisi de bekar ve çocuklu bir anne olan Yersu Kalaba’nın, yakın çevresindeki diğer bekar ve çocuklu anne ve babaları ortak platformda buluşturma fikri, oldukça ilginç bir portal projesine dönüşmüş. Neden bu siteyi buraya yazdığımı anlamışsındır herhalde değil mi?
Tanıtmak istediğim diğer bir site de www.tilki.co. Site önemli isimlerin jüri üyeliği yaptığı blog yarışması düzenlemiş ve ilk üçe girecek adaylara Antalya’da bir haftalık tatil hediye edecekmiş. Bloggerlara açık olacak yarışmada “tatil ve teknoloji uygulamaları”ndan bahsedilmesi gerekiyormuş. Sonuçları siteden takip edebilirsin.
Bir diğer yarışma da “Bilgisayar oyunu Yazılım” yarışması. Üniversite öğrencileri arası ozon tabakasının korunması konulu yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi istersen www.cevreorman.gov.tr sitesine bakman yeterli. Avrupa şehrine seyahat, MacBook Pro dizüstü bilgisayar ve iPad gibi hediyeler de kazananlara verilecekmiş.
Son olarak da Doğa Koleji’nin spora yaptığı katkılardan ve çıkardığı şampiyonlardan bahsetmek istiyorum. Kolej 2009 yılında kazanılan Genç Basketbol Dünya Şampiyonluğu’nun gençleri bugün NBA’den Türkiye’nin seçkin A takımlarına kadar pek çok yer de spor kariyerlerine devam ediyormuş. İsimler ve hangi takımlarda yer aldıklarından örnekler şunlar: Enes Kanter Utah Jazz NBA, Erkan Batuk N.C.A.A Orlando, Erbil Eroğlu Fenerbahçe Ülker A Takımı, Oğuzhan Turan Fenerbahçe Ülker A Takımı, Kerem Hotiç Fenerbahçe Ülker A Takımı, Murat Nuri Kutlu Beşiktaş A Takımı, Sertaç Şanlı Galatasaray A Takımı, Melih Mahmutoğlu Galatasaray A Takımı, Tayfun Erülkü Efes Pilsen – Pertevniyal (Çifte Lisans), Burakcan Yıldızlı Efes Pilsen – Pertevniyal, Erdi Samet Geyik Tofaş SAS Doğa Koleji’nden NBA’e Uzanan Bir Başarı Hikayesi.
Genç oyuncuları tebrik eder, Doğa Koleji’nin de desteğinin devam etmesini dileyerek mektubuma son vermek istiyorum. Haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:829
YORUMLAR
sibel 08 TEMMUZ 2011 / 17:48 0 0
bekar ve çocuklu ??? adresi var mı ? bence de harika bir fikir...

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics