Mektup 15 TEMMUZ 2011 / 14:35

Merhaba,

Merhaba,
Arkadaşlarımdan ve çevremden, gazeteyi ellerine aldıklarında ilk okudukları sayfanın ‘Mektubunuz Var’ sayfası olduğunu duyuyorum. Hoş bir duyguymuş bunları duyabilmek. İnsanların yazdığın şeyleri okuması keyif veriyor diyerek, bu haftaya başlıyorum.
Piyanist Tuluyhan Uğurlu 2003 yılında piyanosunu 2150 metrede Nemrut Dağı’na taşımıştı, hatırlıyorum ben bu olayı. Ünlü piyanist şimdi de İstanbul’un en yüksek binası Sapphire’in 236 metredeki Seyir Terası’nda müzikseverlerle buluşacakmış. 12-13 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek konsere ben de fırsat bulursam gitmeyi düşünüyorum. Bilet fiyatlarına bakmak lazım. O kadar yükseklikte piyano tuşlarıyla müziğin tınısını dinlemenin çok keyifli olacağına inanıyorum.
Hava demişken, www.yarinhavanasilolacak.org sitesinden haberdar etmek istiyorum seni. Aygaz’ın iklim değişikliğine karşı kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan sitenin tasarımını ve içeriğini beğendim açıkçası. Çevremizde neler olup bittiğini, içeriği sık sık güncellenen siteden izleyebilirsin.
Misket Pastacılık, tatil tutkunları için özel pasta tasarımları yapmaya başlamış. ‘Tatile gidemiyorsunuz ama Bodrum tatilini evinize getirdik’ diyen bir pastacı düşünsene. Biraz zorlamışlar bence,  ama talep gelir diye düşünüyorum. www.misketpasta.com sitesini incelemekte fayda var. Belki senin hoşuna gider.
“Gençlerin 140 karaktere sıkıştığı bu dünyadan bazen nefret ediyorum” diyor Niyazi Saral. “Toplum olarak o kadar tüketici olduk ki her şeyi; hayatı 140 karaktere sıkıştırmak istiyoruz sanki. Sonuç ise gerçekten bilgisi olmadan fikri olan, çok boş konuşan gençler. Farkına varmıyorlar belki, ama herhangi bir konuda ciddi deneyime sahip olanlar bu gençleri garipsiyorlar. Öyle sorularla karşı karşıya kalıyorum ki bazen, adeta bana küfür ediliyor; çünkü beklenilen cevaplar hap gibi. Sadece 140 karakterlik cevap bekliyor gençler. Ne yazık!
Hayatta gerçekten bir şeyler yapabilmek, başarılı olmak isteniyorsa, bu daha titiz bir çalışma gerektiriyor. Çok daha uzun süreli, ısrarcı, gayretli ve planlı. Hiçbir şekilde 140 karaktere sığmayacak bir özveri” diyerek makalesine devam etmiş Saral. www.niyazisaral.net sitesinden makalenin tamamını okuyup, kafanda bu konuyla ilgili olarak oluşanları bana aktarabilirsin. Sence haklı mı Niyazi Bey, ne dersin?
Son olarak Yapı Kredi Bankası Gönüllüleri Platformu’ndan bahsetmek istiyorum. Çalışanlar arasında gönüllülük bilincinin ve takım çalışmasının yaygınlaştırılması amacıyla 2009’da kurulan Yapı Kredi Gönüllüleri, zamanla bir sosyal sorumluluk platformu haline gelmiş.  “Darüşşafaka ile Elele”, “Yaşlanmayanlar Dünyası”, “Her Çocuk Bir Dünya” gibi projeleri hazırlıyor ve bu konularla ilgili etkinlikleri düzenliyormuş bu platform. Kendilerine destek vermek için her konuda yardımcı olmak isterim, senin de destek vereceğinden eminim.  
Bu haftalık yazacaklarım bu kadar. Haftaya yeniden yazacağım, durmadan yazacağım, hoşçakal.

ETİKETLER : Sayı:830

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics