Mektup 22 TEMMUZ 2011 / 13:13

Merhaba,Tamam sıcakların gelmesini istiyordum ama bu kadar nem olmasaydı keşke, bunalıyorum çok fazla. Neyse ki klimalarımız çalışıyor da işimizi yapabiliyoruz. Bu hafta yeni çıkan kitapları tanıtmak istiyorum sana. İlk kitabın başlığı “Sihirli Adımlarla Satış”. Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Ercan Aydın’ın, ulusal ve uluslararası şirketlerdeki 20 yıllık satış deneyimini aktardığı ilk kitabı “Sihirli Adımlarla Satış”, Sistem Yayıncılık tarafından satışa sunulmuş. Satış konusunda detaylı bilgilerin yer aldığı, rahatça okunan kitapta sadece satış değil aynı zamanda bireysel gelişim konusu da önemseniyormuş. Henüz okumadım bu kitabı ama sektörün deneyimli ismi böyle bir kitap yazdıysa okunmalı diye düşünüyorum.
İkinci kitabımızın ismi de “Yıka Beynini!”. Barış Muslu’nun, Goa Yayınları’ndan çıkan kitabı “Yıka Beynini!”, NeuroFormat ile hayatımızı gerçek anlamda yeniden şekillendirmemizi sağlıyormuş. Kitapta anlatılanlar sayesinde bilinçaltımızda fark etmediğimiz ama yolumuzu tıkayan her şeyi, çok pratik yöntemlerle düzeltebilirmişiz. Eğer anlatıldığı gibiyse bu kitap kişisel gelişim dünyasındaki büyük bir boşluğu doldurur bence. Bir örnek veriliyor; bir sürücünün yaşadığı bir kaza anında, hayat boyu araba kullanmaktan korkmayı öğrenmesi sadece 1-2 saniyede oluşuyormuş. Bu fobiyi yenmek için beynimizin, yaşanan kaza anındaki gibi sadece 1-2 saniyesi varmış. Sorunun hızlı oluştuğu gibi yine hızlı çözülmesi gerekiyor tabii ki. NeuroFormat yöntemleri, değişimi işte bu kısa sürede gerçekleştirmek üzerine yoğunlaşıyormuş. Yine bu yöntemlerle birçok fobi 5-10 dakika içerisinde tamamen temizlenebiliyormuş. Bazen değişim o kadar hızlı gerçekleşiyormuş ki, daha önce çözmek istediğimiz sorunumuzun olduğunu inkar bile edebiliyormuşuz. Bir psikoloğun görevini gören bu ilginç kitabı edinmek isterim. www.neuroformat.com sitesini ziyaret edip daha ayrıntılı bilgi, sonrasında da kitabı almak istiyorum.
Şimdi de bireysel sponsor olur musun diyeceğim sana. İstanbul Resitalleri beşinci sezonu, dünyanın dört bir yanından ışık saçan virtüözlerle Sakıp Sabancı Müzesi ‘the SEED’de gerçekleştiğini biliyorsun. 7 Ekim 2011’de açılış resitali ile başlayacak sezon 7 Haziran 2012’de bitecek ve birçok önemli sanatçıyı ağırlayacak. http://www.istanbulrecitals.com/1112/sezon/takvim.html sitesini inceleyip bireysel sponsor olmaya ne dersin?
Buğday Derneği, Çamtepe Ekolojk Yaşam Merkezi’nde “Masal Anlatıcılığı” atölye çalışmasıyla masalların ve hikâye anlatıcıların dünyası keşfediliyormuş. Bu çalışmada masal anlatıcılığının temelleri ve dinleyicileri nasıl cezbedebileceğimiz öğretiliyormuş. Belirli bir ücret ödüyormuşuz iyi bir masal anlatıcısı olmak için.
Daha ayrıntılı bilgiyi www.camtepe.org sitesinden öğrenebilirsin.
Son olarak MOSDER tarafından düzenlenen 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvuru sürecinin bittiğini hatırlatmak istiyorum. Türkiye ve KKTC’deki 21 üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin başvurduğu yarışmaya, profesyoneller de ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ kategorisiyle katılmış. Birinciler, ödüllerine Aralık 2011’de yapılacak ödül töreniyle kavuşacakmış. Ödül törenini takip ederiz herhalde.
Bu hafta bitiriyorum mektubumu haftaya görüşmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:831

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics