Mektup 05 AĞUSTOS 2011 / 13:14

Merhaba,

Güzel ve hoşuna gidecek bir mektup yazmak istiyorum ama ruh halim hiç iyi değil. Yine de yap+ye=mutlu ol diyerek başlıyorum mektubuma. Bu bir kitap adı, hayatı lezzetle taçlandıran Aydan Üstkanat’ın tarifleri, capcanlı fotoğrafları mutlu olmayı bilen maharetli bir elden çıkıp bu kitapta hayat bulmuş. Düşünsene aydınlık bir günde, baharat kokularının ortasında, sımsıcak bir evin ve gülümsemenin misafiri oluyorsun. Kendimi mutlu olmak için zorluyorum ama olmuyor işte. Umarım sen bu kitapla ve tariflerle mutlu olursun.
Şimdi de başka bir kitabı tanıtacağım. Cem Şatana’yı sen ve sektör tanıyor ve biliyor. Oracle genel müdür yardımcısı ve yazar Şatana etkili satış ve izlenmesi gereken yollar hakkında deneyimlerini örneklerle birlikte paylaşan bir kitap yazmış. Şatana kitabın başlığı ve kitap hakkında şunları söylüyor önsözünde: “…Örnek verdiğim başlıklar altında da çok değerli satış kitaplarını bulabilirsiniz, benim bu başlığı seçmekteki amacım, sizing ilk bakışta dikkatinizi çekerek, satışın temel prensiplerinden birini, siz daha bu kitabı satın alırken paylaşabilmek. Dikkat çekmek ve fark yaratabilmek…”
Bu farklı ve dikkat çekici kitabı edinmek istiyorsan hemen satis@pusula.com adresine başvur derim.
Sen de bir çocuğun hayatını müzikle değişterebilirsin. Klasik müzik dünyasının yeni yıldızı olarak gösterilen, günümüzün en parlak orkestra şeflerinden Gustavo Dudamel yönetimindeki Venezüella Simón Bolívar Senfoni Orkestrası ilk kez Türkiye’ye geldi. El Sistema’da yetişen en yetenekli müzisyenlerin bir araya geldiği orkestra, bu yaz Avrupa turnesi kapsamında İstanbul’a uğradı ve olağanüstü enerjisiyle iki özel performansa imza attı. Müzik aracılığıyla mucizeler yaratan El Sistema, gençleri yoksulluğun ve suçun dünyasından uzaklaştırarak onları üreten bireyler haline getiriyor. 280 müzik merkezinde 350 bin gence ulaşan, bünyesinde 150’yi aşkın gençlik, 70 çocuk ve 30 senfoni orkestrası barındıran geniş çaplı bu sosyal sisteme katılan çocukların yüzde 75’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Tüm dünya için ilham verici bir örnek oluşturan sistemin küçük modelleri bugün birçok Güney Amerika ülkesi ile ABD, İngiltere ve İskoçya gibi ülkelerde de uygulanıyor. Devlet ve bağışçılarının destekleriyle yaşatılan El Sistema, önümüzdeki beş yıl içinde Venezüella’da bir milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyor. İKSV, bizleri yalnızca toplumsal dönüşümde müziğin nasıl bir güç haline gelebildiğine tanık olmaya değil, İstanbullu çocuklarla bu mucizeyi paylaşmaya da çağırıyor. Bağışlarla İstanbul’da kültürel etkinliklere katılma şansı bulamayan çocukları müzikle buluşturabilir; Düşler Akademisi, Sulukule Çocuk Sanat Atölyeleri, Barış İçin Müzik Çocuk Atölyeleri, Nesin Vakfı Matematik Köyü, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarının aracılığıyla belirlenecek çocukları bu unutulmaz konsere davet edebilirsin. Ayrıntılı bilgi için hulya.tarlan@iksv.org adresine e-posta göndermen yeterli.
Şimdi de Akbank Caz Festivali kapsamında ilk kez düzenlenecek “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması”na uzanalım. Caz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği festivalde bu yıl genç yetenekler yarışması düzenlenecekmiş. “Nefesli”, “Vurmalı”, “Telli”, “Tuşlu” ve “Vokal” olmak üzere beş ayrı kategoride başvuruların aldığı projenin ön elemesi için, 30 yaşını aşmamış amatör genç adayların hazırladıkları bir demo CD, kısa öz geçmişleri, müzik tarzını anlatan ön yazısı ve bir fotoğrafları Akbank Caz Festivali/JAmZZ konu başlığı ile 5 Ekim Çarşamba gününe kadar Akbank Sanat/ Beyoğlu adresine ulaştırmaları gerekiyormuş. Çevrendeki caz tutkunlarını haberdar edersen iyi olur diye düşünüyorum.
Bu haftalık benden bu kadar, haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:833

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics