Mektup 19 AĞUSTOS 2011 / 13:50

Merhaba,

Bu hafta mektubum yine karma olacak. Oradan buradan ne duyduysam, ne gördüysem paylaşacağım seninle. Umarım her zamanki gibi bir solukta okursun ve beğenirsin.
Çevrimiçi oyun denince akla gelen şirketlerden biri olan Joygame, yeni oyunu Kehanet’i oyunseverlerin beğenisine sunmuş. Tayvan’ın büyük oyun şirketlerinden biri olan Wayi şirketinden lisanslanan Kehanet, 15 Eylül’de kapalı beta olarak ilk kez görücüye çıkacakmış. Oyunda ilginç bir bölüm de var, çevrimiçi oyuncuların birbirleriyle evlenip güçlerini pekiştirebiliyorlarmış. Eski evcilik oyunlarımızı hatırladım da, şimdiki oyunlar daha yeni keşfetmiş bunu. Nereden edinebileceğim ya da daha ayrıntılı bilgi istiyorum dersen www.shr.com.tr veya www.joygame.com adreslerini ziyaret edebilirsin.
Sırada hem eğlenceli hem öğretici iklim değişikliği sergisi var. New York’ta 237 bin kişi tarafından ziyaret edilen Amerikan Doğal Tarih Müzesi’nin 2009 yılında New York’ta açtığı İklim Değişikliği Sergisi, 4 Ekim 2011 - 15 Ocak 2012 tarihleri arasında Santralİstanbul’da açılacakmış. Kutup ayısından ölü bir mercana kadar uzanan, geçmişle günümüzü gözler önüne seren İklim Değişikliği Sergisi Türk Telekom’un ana sponsorluğunda sanat severlerle buluşacakmış. Sergiyi ziyaret etmek için sabırsızlanıyorum.
Japon Kyocera Mita’nın sponsor olduğu İspanyol Atletico Madrid takımına transfer olan milli futbolcumuz Arda Turan sırtında Kyocera logosu taşıyan formasını giymiş.  Kyocera gibi sağlam duruşu, performansı ve yetenekleri  ile öne çıkan Arda Turan’a başarılar diler ve kendisinin başarılarını takip edeceğimizi de belirtirim.
Türkiye’deki CEO’ların en büyük hobisinin spor yapmak olduğunu biliyor muydun? İnsan kaynakları şirketi Hugent bununla ilgili bir araştırma yapmış. Türkiye’de faaliyet gösteren 100 ünlü markanın CEO’larına uygulanan ankette, her 100 CEO’nun 65’inin mutlaka spor yaptığı, her 100 CEO’dan 1’inin ise otomobil yarışı izlediği, ava çıktığı ya da denizcilikle uğraştığı ortaya çıkmış. Hatta öyle ki aileleri ile zaman geçiren CEO’ların oranı sadece yüzde 1 imiş. Bahçe ile uğraşan, sörf yapan ya da ava çıkan CEO sayısı ise yine yüzde 1 civarında. Bu araştırmada ortaya çıkan CEO’ların sağlıklı yaşamayı çok önemsediği değil mi? Anket çalışması ile ilgili daha ayrıntılı bilgi istersen www.hugent.com’a girmeni tavsiye ederim.
Son olarak Borajet’in mobil uygulamasından seni haberdar ederek mektubumu bitirmek istiyorum. Nerede olursan ol, yanında 3G bağlantılı bir telefonun varsa Borajet Mobil ile çevrimiçi işlem yapabilirmişiz. iPhone, BlackBerry ve 3G telefonlar için özel tasarlanan Borajet Mobil sistemi uygulamasını kullanmak için yapman gereken tek şey  www.borajet.com.tr ‘ye bağlanmakmış, bilgin olsun.
Bu haftalık bu kadar, haftaya yeni paylaşımlarla görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:835

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics