Mektup 05 EYLÜL 2011 / 02:21

Merhaba,

Yaz mevsimini bitirdik. Sonbaharda birçok etkinlikle başlıyor. Hem hareketli hem de sanat içerikli bu etkinlikler. Seninle ilk aklıma gelen başlıkları paylaşacağım.
Öncelikle, spor zamanı. Kurumlar Arası Dragon Boat Türkiye Şampiyonası, 24-25 Eylül’de Küçükçekmece Gölü kenarında gerçekleştirilecekmiş. Organizasyon, Türkiye Kano Federasyonu’nun. Şampiyona; çalışanlarına spor alışkanlığı kazandırmak, ayrıca son yılların yükselen trendi ‘zorlu anlarda ekip ruhunu geliştirmek’ isteyen şirketlerin kıran kırana yarışına sahne olacak. Hem yarışma hem kişisel gelişim hem de ekip bütünlüğü adına bence çok iyi bir fırsat.
Ofis teknolojileri markası Transteknik Teknoloji, Türkiye’nin en önemli motosiklet yarış etkinliklerinde Supersport ve Supermoto klasmanlarında yarışacak olan bir Türk yarış takımına sponsor olmuş. Takım; Transteknik‘in Türkiye’de dağıtıcılığını yürüttüğü Konica Minolta markasının adını taşıyacak, Türkiye Pist ve Doğu Avrupa Şampiyonalarında yarışacakmış. Bu arada takımda iki şampiyon pilot var: Evren Alkan ve Denizhan Sökmen. Zaten heyecan dolu olan motor sporlarının heyecanı daha da arttı desene…
Heyecanla beklediğim bir etkinlik Akbank 21. Caz Festivali biliyorsun. ZAZ ve daha birçok ünlü isim gelecek. Ama ondan önce, yine çok keyifli bir etkinliğe imza atılıyor, hatırlatmadan geçmek istemedim. Müzisyenler ve festival ekibi tarafından giyilecek festival tişörtünün tasarımını belirlemek için Facebook’ta bir yarışma başlatıldı. İşte bu ‘Akbank 21. Caz Festivali Tişört Tasarım Yarışması’ son sürat devam ediyor. 3 Ağustos itibariyle 22 bine yakın Facebook kullanıcısı oy kullanmış. Yarışma 6 Eylül’e kadar devam edecek. Birinci olan tasarım, festivalin resmi tişörtü olacak, çalışanlar ve sanatçılar tarafından giyilecek. Tişörtün tasarımcısını 22 Ekim’deki ZAZ konserine 2 kişilik bilet ve sürpriz hediyeler de bekliyormuş. Bu ödüllerle, gel de tasarlama. Sonuçlar 8 Eylül’de açıklanacak bu arada.
Mart ayında Japonya’da meydana gelen deprem ve tsunami felaketinin ardından GEA Arama Kurtarma Grubu örnek bir çalışmaya imza atmıştı. Sevgi Köprüsü Kampanyası’ydı ismi. İşte bu çalışma, Japonya ziyareti ile tamamlandı. Türk çocuklarının Japon çocukları için yazdığı sevgi dolu 21 binden fazla kartpostal mesajı, gönüllü tercümanlar tarafından Japonca’ya çevrilmişti. Yine Türk çocuklarının yaptığı 2 binden fazla resim ve gönüllülerin el emeğinin sonucu 2 bin 500 oyuncak da Japonya’daki çocuklarla 23 Ağustos’ta buluştu. Yapılan resimler de 28 Ağustos’ta Shibuya Belediyesi sergi salonunda açılan bir sergide bir araya geldi. GEA Arama Kurtarma Grubu, bu konudaki bilgi mesajını, ‘Hazırlıklı olun, sağlıcakla kalın’ sözleri ile bitiriyor. Biraz üstünde düşününce ne kadar da anlamlı, değil mi?
Tiyatroyu çok seversin bilirim, sonbaharla birlikte şehir tiyatroları da perdelerini açacak. Ama bu yıl farklı bir şey denemek istersen, o zaman sana 22 Eylül’e kadar başvurabileceğin Oyuncu Tayfası’nın bir tiyatro kursunu önerebilirim. Bu başvuruların ardından, kursa katılımını yetenek sınavları belirleyecekmiş. Denemek keyifli olabilir. Tiyatro kursu Ekim ayında başlayacak ve 9 ay sürecekmiş. Kapsamlı bir eğitim içeriği ve zengin bir eğitmen kadrosu var gördüğüm kadarıyla. Detaylar için www.oyuncutayfasi.com.tr adresine bir bakman bence iyi olur.
Paylaşım açısından zengin bir haftaydı. Haftaya daha da yüklü bir gündemle buluşmak dileğiyle, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:836

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics