Mektup 18 EYLÜL 2011 / 17:32

Merhaba,

Bilişim dönemi yoğunluğundan selamlıyorum seni. 3-5 Ekim’de ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi’11, 6-9 Ekim CeBIT Bilişim fuarı hazırlıkları için o kadar çok çalışıyoruz ki bu dönemde anlatamam. Sayfalar, haberler, bültenler derken kendimi şaşırıyorum inan ki. Ama getirisi güzel olacak ve bilişim sektörü bu dönemde gayet güzel zamanlar geçirecek biliyorum.
Tanıtıldığı bütün organizasyonlarda izleyenlerin son derece ilgisini çeken Akıllı Orkestra ile devam edelim mektubumuza. Türkiye’de bir ilk olduğu söylenen Akıllı Orkestra, her biri iPad’le kontrol edilebilen akordiyon, bateri seti, piyano gibi gerçek akustik müzik enstrümanlarından oluşuyormuş. Akıllı Orkestra’nın enstrümanları çeşitlendirilebildiği gibi, repertuarı da dinleyicilerin zevklerine ve tercihlerine göre özelleştiriliyormuş. Bir başka yenilik olan Akıllı Karaoke ile karaoke severler yepyeni bir canlı müzik şovu eşliğinde keyifli bir karaoke deneyimi yaşıyormuş. Bu uygulama yazılımını edinmek istersen www.akilliorkestra.com adresine girmen yeterli.
GittiGidiyor.com, tüm dünyada 15 Eylül’de piyasaya sunulacak olan Guinness Rekorlar Kitabı 2012’nin ilk 100 adetini özel bir fırsatla kullanıcılarına sunuyormuş. GittiGidiyor.com’da satışa sunulan Guinness Rekorlar Kitabı 2012’yi satın alanlar, Guinness Rekorlar Kitabı 2011’in de sahibi olacakmış. Hakkında çok konuşulacak 4 bin inanılması güç rekoru içeren Guinness Rekorlar Kitabı 2012’yi henüz piyasaya çıkmadan üyelerinin kapısına kadar getiriyor. Hemen http://urun.gittigidiyor.com/Guinness-Rekorlar-Kitabi-2012_W0QQidZZ44435906 adresine girip edinmekte fayda var.
Bir başka kitap da Teknolojinin Doğası (The Nature of Technology), satışa sunulmuş. Teknolojinin arkasında yatan derin sorulara yanıt arayan, teknolojinin kökeni, evrimi ve işleyişine dair bir teknoloji teorisi ortaya koyan bir kitap ilk kez kaleme alınmış. www.optimistkitap.com sitesine girersen kitabın ayrıntılarını öğrenebilirsin.
Kadın sanatçıların yüz yılı aşkındır süren üretimlerini merkez alan “Hayal ve Hakikat Sergisi”, sanatçıların sanat tarihindeki öncü konumlarını anımsatırken, Türkiye’nin sosyo-kültürel dinamikleriyle olan hesaplaşmalarını ve özellikle çağdaş sanattaki eleştirel pozisyonlarını görünür kılmayı hedefliyormuş.  Sergi, ismini ilk Türk kadın romancı Fatma Aliye’nin Ahmet Mithat ile birlikte yazdığı 1891 tarihli “Hayal ve Hakikat” romanından alıyormuş. 16 Eylül 2011- 22 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergide 74 sanatçı yer alıyormuş. İstanbul Modern’deki bu sergiyi mutlaka gezmeliyiz ve hayal ve hakikati görmeliyiz bence.
Son olarak sektörümüzden ayrılan birisinin bilgisini paylaşıyorum. Selim Zafer Ellialtı’yı herkes bilir sektörümüzde. Kendisi Microsoft’tan ayrılarak Eceabat Çanakkale’deki şarap, zeytin ve doğal gıda ürünleri yatırımlarına odaklanacakmış. Nasıl imrendiğimi anlatamam diyerek mektubumu bitiriyorum.
Haftaya yeniden görüşmek üzere diyorum, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:838

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics