Mektup 17 EKİM 2011 / 10:54

Merhaba,

Kalın sayılar, zirve, fuar derken yorulduk ama artık normal çalışma koşullarımıza döndük. Ancak henüz uyum sağlayamadık normal hayata. O da olacak tabii ki zamanla. Bu hafta mektubum yine yeni çeşnilerle dolu olacak. Hadi hep birlikte bakalım neler var bugünkü yazacaklarımda.
Yuppidi.com küçük mucizeler dükkanı bu site. Özenle seçilmiş yaratıcı ürünleri çevrimiçi siparişle keşfedebilirsin. Tamamen 0-14 yaş grubu çocuklar için yaratıcı, farklı, stil sahibi oyuncaklar, kıyafetler, aksesuarlar var bu sitede. Ürünlerin sürekli yenilendiği sitede yüzde 100 güvenli alışveriş yapılabiliyor, taksit seçenekleri ile kolay ödeme yapabilme şansına da sahipsin. Çocuğun için gir siteyi dolaş derim.
Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin, 5 yıldır gerçekleştirdiği Ecz. Naci Doğan Fotoğraf Yarışması bu yıl ilk kez ulusal düzeyde, tüm sağlık sektörü mensuplarına ve eczacılık fakültesi öğrencilerine açık olarak düzenleniyormuş. Yarışmaya katılmak isteyenlerin tek yapması gereken, “dayanışma, birlik ve beraberlik” konulu fotoğraflarını 30 Kasım tarihine kadar www.eczacinacidogan.com sitesine yüklemek. 1 kişinin Ecz. Naci Doğan Özel Ödülü (Nikon D7000 + 18/105 VR), 2 kişinin Başarı Ödülü (iPhone 4), fotoğrafı site ziyaretçileri tarafından en çok beğeni alan 1 kişinin ise Farmasyon Özel Ödülü (iPhone 4) kazanacağı bu yarışmayı kaçırmamak lazım.
33. Avrasya Maratonu geçtiğimiz hafta yapıldı. Koşucular Buğday Derneği’nin Tohum Takas Ağı Projesi’ne destek olmak için yaşamın sürekliliğini temsil eden tohumlar için koştu. Tombul bamya, pembe domates ve kavılca buğdayının tohumlarının korunmasının yaşamsal önemine işaret ediyor dernek. Proje kapsamında Buğday Derneği’nin proje yürütücüleri ve ziraat mühendisleri tehlike altındaki yerel ve geleneksel tohumları araştıracak, temin edecek ve ekiminin yapılması için seçilen TaTuTa çiftliklerine dağıtacak. TaTuTa çiftliklerinde elde edilen tohumlar, Tohum Etkinlikleri, Tohum Festivalleri düzenlenerek halkla, çiftçilerle paylaşılacak. Bu tohumlar ayrıca yerel tohum çeşitlerinin korunması gerekliliğine inanan hobi bahçeleri ve balkon bahçelerine de dağıtılacak. Bu faaliyetler sonucunda yerel tohum çeşitlerinin korunmasına inanan çiftçiler ve gönüllüler arasında yerel çeşitler için bir Tohum Takas Ağı oluşturulması planlanıyor. Bu projeye sonuna kadar destek vermek isterim. www.bugday.org adresini takip ediyorum destek olmak amacıyla, senin de takip etmeni isterim.
2050 yılına kadar tüm okyanus balıkları yok olacağını biliyor muydun? Dünyanın su kaynaklarının yüzde 70’i aşırı avcılık sebebiyle yok olmuş durumda. Birkaç yıl içerisinde Akdeniz’de 40 cins balık yok olacakmış. 2000’de Türkiye’nin su ürünleri tüketimi kişi başına 8 kilo, 2009’da 7,5 kiloya düşmüş. 2000’de Türkiye’de 25 bin ton lüfer avlanmış, 2009’da 6 bin ton. Lütfen lüferi en az 24 cm olmadan tüketmeyelim ki nesline devam edebilsin. Çinekop veya sarıkanatı ise hiç tüketmeyelim. İstanbul’un lüfer kampanyasına desteğe çağırıyorum seni. Daha ayrıntılı bilgi istersen www.fikirsahibidamaklar.org/lufer/ adresini tıkla.
Son olarak hayatına son veren bir siteyi duyurmak istiyorum. “2002 yılından bu yana www.vesaire.com olarak verdiğimiz hizmetlerimizi, değişen piyasa şartlarında aynı hizmet kalitesi ile sürdürmemiz mümkün olmadığından 06/10/2011 tarihi itibariyle sonlandırmaktayız…” diyerek kapattılar siteyi.
Bu haftalık bu kadar diyerek mektubuma son veriyorum. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics