Mektup 23 EKİM 2011 / 16:49

Merhaba,

Türk milleti olarak içimiz buruk diyerek mektubuma başlamak istiyorum. Çok sayıdaki şehit evladımız için üzüldük hepimiz ama bunun olmaması için bir çaba da yok. Politikacılar sadece politik düşünüyorlar ama çözüm bulmuyorlar. Umarım bundan sonra çözüm için uğraşırlar ve içimiz yanmaz artık. Bu arada Hakkari’nin Yüksekova ve Çukurca İlçesi’nde meydana gelen terör saldırıları sebebiyle, Efes Pilsen Blues Festival 22 kapsamında düzenlenecek olan Balıkesir ve İstanbul konserleri iptal edilmiş. Bunu da duyurayım istedim.
Hayat devam ediyor ve ben yine hayatın içindekileri seninle paylaşıyorum. Yeni bir alışveriş sitesinin adresini vermek istiyorum. www.modagurusu.com sitesinde lüks markalı ürünleri yüzde 80’e varan indirimlerle bulabiliyormuşsun. Ürünler 48 saat içinde ücretsiz olarak da teslim ediliyormuş. Senin gibi alışveriş tutkununun takip edeceği bir site anladığım kadarıyla.
Dorinsight Araştırma şirketi 1.2 milyon veritabanında çevrimiçi bir araştırma yapmış. Halkın büyük bir kısmının kriz yaşanması durumunda öncelikle alkollü ve gazlı içecekleri satın almaktan vazgeçtiği sonucu çıkmış. Çikolata, kıyafet, kozmetik ve kahve tüketimini de  azaltacaklarını belirten katılımcılar, temizlik ürünlerinde, çamaşır ve bulaşık deterjanında daha ucuz markaları tercih edeceklerini söylemişler. İlginç bir araştırma, incelemek istersen http://www.dorinsight.com/ sitesine girmen gerekiyor.
Mudanya’da Spastik Çocuklar ve Gençler Kampı düzenlenmiş. Spastik gençler ve anneleri için özel olarak düzenlenen bu organizasyona destek verenlere teşekkür belgesi de verilmiş. Benden de bir teşekkür bu tür aktiviteleri düzenleyenlere.
GalataPerform tarafından altı yıldır düzenlenen “Görünürlük Projesi” bu sene, önceki senelerden farklı olarak odağına “Sahneden Çık!” kavramını yerleştiriyor. Giderek artan bir sahne problemine “sahne” olan İstanbul’un Galata bölgesinde gerçekleşen Görünürlük Projesi 7, farklı disiplinlerden sanatçıları biraraya getirerek klasik anlamdaki tiyatro disiplinine de farklı bir bakış açısı sağlamayı hedeflemiş. Bu sene Tünel Meydanı, sokaklar, Eski Hamursuz Fırını, Cafe Privato ve daha birçok mekanda gerçekleşecek olan etkinliklerin hiçbiri sahnede olmayacak. Ücretli ve ücretsiz pek çok etkinliğe sahne olacak proje sahnesizlik üzerine şikâyet etmek yerine her yeri sahne haline getirerek seyredenleri klasik festivallerden ayrı, bambaşka bir deneyime çağırıyor.  Bu anlamda Temmuz ayında aramızdan ayrılan İngiliz şarkıcı Amy Winehouse’a ithaf edilen “Sen de Mutlu Olma Amy” başlıklı bir gösteriye davetliydim ama katılamadım. Bir dahaki sefere diyorum.
Son olarak BBC - Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisini almanı öneriyorum. Kitap dizisinde uluslararası gezgin ve fotoğrafçıların ömür boyu gittikleri yerler, yaptıkları yolculuklar ve ilginç deneyimlerini çok özel fotoğraflarla zenginleştirerek sunulmuş. Hayatının gezisini yapmak isteyen seyahat tutkunlarından biri olduğun için bu unutulmaz deneyimlerden bazılarının peşine düşeceğinden eminim. www.boyutstore.com adresinden 122.50 TL’ye alabilirsin bu seri kitapları, bilgin olsun diyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya yeniden görüşmek üzere. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics