Mektup 24 OCAK 2010 / 18:00

Merhaba,

Merhaba,
mektup3Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta ağız tadı ile ilgili güzellikler paylaşacağım seninle. www.herkessofraya.com sitesini tıklamanı öneriyorum. Knorr için hazırlanmış sitede yemek tarifleri, mutfağa dair pratik bilgiler, sofra kültürü, 10 dakikada dünya mutfakları, videolar ve Hayatım Yemek adıyla aylık bir e-yayın bulunuyor.
Bu arada geçen hafta MetroCity Alışveriş Merkezi’ndeki bir heykel sergisine katıldım ve o heykelleri yememek için kendimi zor tuttum. Mimar Sinan Üniversitesi’nden 5 profesyonel heykeltraşın hazırladığı melek heykeller çikolatadan yapılmış. İnsan nasıl dayanır o heykelleri yememek için bilmem. Heykel deyince aklıma İstanbul Modern’de sanatçılarla yarıyıl sanat okulu geldi. Yarıyıl sanat okuluna katılım bedeli atölye başına 160 TL. “Denizler Altında 20.000 Fersah” ve “Parlak Fikirler Animasyon Atölyesi” başlıkları altında gerçekleştirilen iki farklı atölye etkinliği, film gösterileri ve müze gezilerinden oluşan yarıyıl tatili armağan edelim bizim çocuklara ne dersin?
mektup2Şimdi haftasonu gelmiş olsa, bu soğuk havada senin evde olsak. İçimizi ısıtan lezzetli ve keyifli şarabımızı yudumlasak ve sohbet etsek, ne güzel olurdu değil mi? Bak hatta şarabımızı nasıl hazırlayacağımızı tarif edeyim sana. Cumartesi şaraplarının Sıcak Şarap Baharatı Karışımı diye bir karışımı var. Bu karışımın içinde tarçın, portakal ve limon kabuğu, karanfil ve kakulenin karşı konulmaz aromalarını barındırıyor. Bu karışımları büyük bir kaba koyalım. Üzerine bir bardak su ilave edip kısık ateşte 5 dakika süreyle kaynatalım. Ardından 1 şişe Cumartesi şarabından ilave ederek kısık ateşte kaynatmadan 30 dakika süreyle ısıtıp, sıcak olarak servis edebiliriz. Arzu edersek içine şeker ve vişne likörü de ilave edebiliriz. En kısa zamanda görüşüp yapalım bunu ne dersin?
Yok ben şarap sevmem, illaki rakı olsun dersen o da olur. Türkiye’nin yeni iletişim devi reklamlarını görmüşsündür. www.yeniiletisimdevi.com sitesini tıklayıp oradan istediğin kontörü alıp, onunla devam ederiz sohbetimize.
mektup1Son olarak da güzel bir sosyal sorumluluk projesinden bahsetmek istiyorum. Multinet Tema Vakfı’nın çalışmalarına destek olmak amacıyla müşterilerine fidan hediye etmiş.Tema Vakfı’nın Tekirdağ Ağaçlandırma Sahasında 2 bin fidan ile Multinet Hatıra Ormanı oluşturulmuş. Son derece anlamlı olan bu katkı için kendi adıma teşekkürlerimi iletiyorum kendilerine.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:755

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics