Mektup 11 ARALIK 2011 / 15:13

Merhaba,

Mektubumu haftaya 850. sayımızı çıkaracağımız için telaşlı bir günden yazıyorum. Tatlı bir telaş tabii ki, haftaya karşına değişik bir mektupla çıkabilirim, bekle biraz.
Bu hafta Uluslararası 2. el Film Festivali’nden bahsederek başlıyorum. Ne demek ikinci el film dediğini duyar gibiyim. “Elemiyoruz, Ellemiyoruz” sloganıyla yola çıkan ve daha önce en az bir film festivalinden elenmiş filmlerin katılabildiği, “Uluslararası 2. el Film Festivali”, yoluna yeşil sahalarda devam edecekmiş. 2007 yılında kurulmuş 2. el Film Festivali. Beş yıldır da ön elemede elenen filmlere ev sahipliği yapıyormuş. Daha önce herhangi bir film festivalinden elenen, bir kenara atılan bine yakın film, beş yıl boyunca festival gösterimlerinde yerini almış. Bu sene 29 Şubat- 4 Mart 2012 tarihleri arasında Ankara’da futbol kavramı ile düzenlenecek olan festival; yarışmasız, jürisiz gösterim koşulu olmaksızın, 2007 yılından itibaren ulusal ve uluslararası film festivallerinden elenen uzun metraj filmlerin gösterimini üstlenecekmiş.  Film başvuruları ise 1 Aralık 2011’de başlayıp 1 Şubat 2012’de son bulacakmış. Daha ayrıntılı bilgi istiyorsan www.ikincielfestivali.org adresine tıklaman yeterli.
Şimdi sırada birçok ralli var, onlardan bahsedeceğim.  2011 İstanbul Ralli Kupası’nın ilk yarışı geçtiğimiz hafta sonu koşulmuş. İstanbul Otomobil Kulübü - İSOK tarafından organize edilen yarışta, ekipler Cumhuriyet ve Riva etapları iki kez geçip finiş takına çıkmışlar. GP Garage tarafından hazırlanan Citroen C2 ile Erhan Arıkan’ın yardımcı pilotluğunda start alan Murat Günarslan, ralliyi “Genel Klasman Yedincisi” ve “Sınıf6 İkincisi” olarak tamamlamış. 2011 İstanbul Ralli Kupası’nın 2. ayağı 17-18 Aralık tarihlerinde Vi/Port ralli merkezi olmak üzere Şile bölgesindeki etaplarda organize edileceğini de buradan duyurayım.
İstanbul Ralli Kupası’yla ilgili geniş bilgiye İstanbul Otomobil Kulübü İSOK’un resmi web sitesi www.isok.org.tr adresinden ulaşabilirsin. Bu arada 2010 Türkiye Ralli Gençler Birincisi Özen Özer ve tecrübeli co-pilotu Özen Yılmaz da genel klasman üçüncülüğü ve genç pilotlar birinciliğini kazanmış. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Sınıf 8 ve Bayan Co-Pilot Birincisi olarak tamamlamış Tezcan Dalfidan-Eda Özer ekibi. İlk yarışı genel klasman altıncısı, iki çeker ikincisi ve sınıf 8 birincisi olarak tamamlayan Dalfidan-Özer aynı zamanda en iyi bayan co-pilot kupasının da sahibi olmuş.
Kadın pilotlarımızdan Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney ikilisi de, bu kez Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın son ayağı Dubai Rallisi’ne katılmış. Çöldeki iki günlük zorlu mücadeleyi Genel Klasman beşincisi, Grup N ikincisi, Bayanlar birincisi olarak tamamlamış. Göğsüm kabardı bir an. Kadın pilotlarımız ile ilgili bilgileri www.burcucetinkaya.com sitesinden ulaşabilirsin.
Son olarak da bir turnuvadan bahsedip 850. sayının çalışmalarına geri dönmek istiyorum.
Ekim ayında çıktığı ilk hafta, yaklaşık 3,2 milyon kopya satan “FİFA 2012” futbol oyunu, tutkunları ile Ballantine’s’ın düzenlediği turnuvada buluşmuş. Ballantine’s FİFA 2012 Turnuvası’nın ön eleme turları yapılmış, 17 Aralık Cumartesi ise sıralama turları ve final maçı olarak iki aşamada yapılacakmış. 200’ü aşkın oyuncu, Point Otel Barbaros’un içinde bulunan ‘The Game’de buluşacak,  turnuvanın galibi büyük ödülün de sahibi olacakmış. Turnuvaya sen de katılmak istiyorsan, başvurunu www.facebook.com/BallantinesTurkiye adresine yapabilir, tüm detay ve duyuruları görebilirsin.
Bitirdim mektubumu ve yeni sayımızın işlerine dönüyorum. Haftaya görüşmek üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:849

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics