Mektup 18 ARALIK 2011 / 17:37

Merhaba,

Ve işte 850. sayının mektubunu yazıyorum. Sektörel bir yayının 850 hafta çıkması, okuyucularının elinde olması inanılmaz bana göre. Bu kadar uzun süre çıkan yayın belki vardır ama bizimkisi gerçekten başarı diye nitelendirilmeli bence. Gece gündüz çalışıp emeğini bu gazeteye verenlerin hepsini kutluyorum. Hepinizin emeğinize, dimağınıza sağlık. Ve bunu içtenlikle söylüyorum ki, beğenmediğiniz yönlerimiz, eleştirdiğiniz haberlerimiz olabilir ama lütfen durun bir dakika düşünün. Emeği düşünün, çabayı düşünün ve eleştirinizin dozunu ona göre ayarlayın bence.
850. sayı deyip neredeyse çalışan mektubu yazdım, geçiyorum hemen seninle paylaşacaklarıma.
Geçen hafta rallilerden bahsetmiştim, bu hafta yine otomobil sporu ile ilgili paylaşımım var.
Tanır mısın bilmem, açıkçası ben tanımıyordum, Volkan Işık’tan bahsediyorum. Kendisi otomobil sporuna yıllarını vermiş, Türkiye ve dünyada çeşitli başarılar elde etmiş bir ralli pilotu. Şimdilerde ise ülkesi adına başarılı bir adım daha atan Volkan Işık, otomobil sporunu Türkiye’de geliştirmek adına Volkicar isimli bir otomobil üretmiş. Volkicar, tamamen yerli üretim olan bir yarış arabası. 5 ayda üretimi tamamlanan bu otomobilden, şimdiye kadar 50 adet üretilmiş, Türkmenistan ve Moldova’ya ihraç edilmiş. Fiyatı ise 16 bin 500 avro. Işık, kendi atölyesinde hiç kimseden destek almadan ürettiği, 1 milyon dolara mal olan otomobili Volkicar’dan şu an yılda 100 - 150 adet üretilebilecek kapasiteye sahipmiş. Ayrıca Volkicar ile şimdiye kadar 7 şehirde V1 Challenge yarışları düzenlenmiş. Böyle bir başarıyı ayakta alkışlamak lazım değil mi?
Bir başka başarı örneği de İTÜ’lü 32 genç mühendis ve tasarımcı adayının oluşturduğu İTÜ İstiklal Projelendirme ve Uygulama Topluluğu’nun azim ve özveriyle çalışarak ortaya çıkardığı hidrojenli tekne Martı. Geçen hafta Martı’nın deneme sürüşü yapıldı, ben iş yoğunluğundan gidip göremedim. MARTI-İTÜ, Haliç’ten önce İTÜ-Gölet’te yapılan deneme sürüşü ile kamuoyuyla tanışmış. Geriye atık olarak temiz su bırakan çevre dostu MARTI-İTÜ, Haliç’te yolcu taşıyacakmış ve bu yolculuğu tarihi yarımadanın eşsiz görsel ziyafetiyle süsleyecek. MARTI-İTÜ yüksek istikrar ve manevra kabiliyeti açısından katamaran (çift gövde) yapıda tasarlanmış. 8.13 metre boyunda ve 3.2 metre eninde olup 1 kaptan, 1 mürettebat ve 6 yolcu kapasitesine sahipmiş. 48 MARTI-İTÜ sponsoru ve 12 topluluk sponsoruna sahip İTÜ İstiklal Projelendirme ve Uygulama Topluluğu, yoluna bünyesinde barındırdığı Vesta-Atık Tekne Projesi’nin yanı sıra yoluna Hidrojen Üretim ve Depolama Tesisi Projesi ve İnsansız Deniz Aracı Projesi ile devam edecekmiş. Umarım başarıları devam eder bu arkadaşlarımızın.
Bu yıl bitiyor, aman bir an önce bitsin çünkü ben hiç sevemedim bu yılı. 2012’den ise herkesin olduğu gibi benim de yepyeni beklentilerim olacak. Onları başka bir mektupta yazarım, şimdi sıra dışı yeni yıl hediyelerinden bahsetmek istiyorum. Birçok seveni olan Kızgın Kuşlar (Angry Birds) ile tasarım anlayışıyla hareket eden Native Union retro telefon ahizeleri değişik yılbaşı hediyesi olabilir. Bu hediyeleri edinmek istiyorsan www.elmasepeti.com adresini tıklaman yeterli. Diğer bir yeni yıl hediyesi de Bilkom’un iDede’lerinden. Bilkom’un iDedeleri, 31 Aralık tarihine kadar İstanbul, İzmir ve Eskişehir’de cadde cadde, sokak sokak gezecek; AVM’lere, kafe ve eğlence mekanlarına uğrayacakmış. Mac’inden bir an bile ayrılamayan, yanında Mac bilgisayarı olan kişilere sürpriz yılbaşı hediyesi verecekmiş.
Yılbaşı hediyesi almak istersen facebook.com/bilkom adresini takip edip, iDedelerin nerede olduğunu öğrenebilirsin ve Mac’in yanında ise hediye kazanabilirsin.
Son olarak da çağrı merkezi sektörünün yeni iletişim platformundan bahsederek 850. haftanın mektubunu bitirmek istiyorum. Nisan 2010’da yayın hayatına başlayan Call Center Life’ın ardından 2012 yılında www.radyocallcenter.com platformunun yayınına başlanıyormuş. Takip edelim bu radyoyu bakalım, ne tür aktivitelerle kendilerini dinlettirecekler.
Bu sayıya ulaşmamızda emeği geçenlere teşekkürü borç bildiğimi belirterek mektubumu bitiriyorum. Haftaya yeniden yazacağım mektubumu, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics