Mektup 25 ARALIK 2011 / 16:36

Merhaba,

Yağmurlu bir haftadan yazıyorum mektubumu, yeni yılda kar da yağsın değil mi? Bu hafta yine güzel havadisleri, duyuruları yazmak istiyorum sana. İlk olarak Eyüboğlu Eğitim Kurumlarındaki 9. sınıf öğrencilerinin ürettiği oyunlardan haberdar etmek istiyorum seni. Lise öğrencileri 10 haftalık bir süreçte anaokulu öğrencilerine öğretici ve eğlenceli kutu oyunları üretmişler. Her biri farklı temada hazırlanan oyunlar arasında “Dünya Turu”, “Trafik”, “Hazine Adası”, “Lunaparkta Eğlence”, “Kelebek Avı” gibi oyunlar varmış. Oyunların malzemesini, kutusunu ve baskısını da öğrenciler tasarlamış. Öğrenciler ilerleyen süreçte anaokulu öğrencilerinin sınıf içerisinde hem sosyal paylaşımda bulunacakları hem de oynayarak öğrenecekleri farklı materyaller de hazırlayacakmış. Güzel bir çalışma değil mi?
Philips, Türk halkının yaşadıkları şehirlere ilişkin görüşlerini ve algılarını ölçümlemek amacıyla 12 şehirde 600’den fazla katılımcı ile gercekleştirilen araştırma sonuçlarını açıklamış. Ve bunu Türkiye’nin “Yaşanabilir Şehirler Rehberi” olarak piyasaya sunmuş. Birçok ülkede yaptırılan araştırmaların bir parçası olan bu çalışma Türk halkının şehirler ile ilgili görüşlerini, gelecek beklentilerini, şehirlerde nelere önem verdiklerini ortaya koyuyormuş. Örneğin Türk halkının yüzde 81’i yaşadıkları şehirden memnunmuş. Bu rehberi edinip daha nasıl ilginç sonuçlar var bakmak lazım.
Sırada bir sergi haberi var. Adobe Digital Medya Müzesi’nin yeni sergisi açılmış. Bard Üniversitesi Küratörlük Çalışmaları Merkezi Yöneticisi Tom Eccles tarafından organize edilen yeni dijital Adobe sergisi www.adobemuseum.com/TidaDome adresinde açılmış. Sergi Mariko Mori’nin sanat ve teknolojinin sınırlarını zorlayan çalışmasının en yeni parçasını oluşturuyormuş. Müzeye uğrarsan Mori’nin muazzam seramik çalışmasının ilk bölümünü görme fırsatı yakalarsın.
Bir başka sergi de depremzede aileye destek amacıyla düzenlenmiş. Gencer Grup Yönetim Kurulu başkan vekili Hukukçu Güçlü Gencer, yıllardır ilgilendiği bir alan olan fotoğrafçılığa dair yarattığı ürünleri bir sergide toplamış. Sergi, 7 Ocak’ta İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)’nde gerçekleşecekmiş. Serginin geliri Van’ın Güveçli Köyü’nde yaşayan ve son günlerde hüzünlü öyküsü ile basında yer alan 4 yaşındaki Kübra Kartal ve onun ailesine bağışlanacakmış. Takip edelim bu sergiyi.
Savaş Ünsal’ı tüm sektör tanır, sen de tanırsın değil mi? Kendisinin internet TV projesi yakında yayın hayatına başlayacakmış. Tek amaçlarının, daha önce hiç yaşamadığımız kadar açık, renkli, heyecanlı ve fırsatlarla dolu bir platformu yaratmak, büyütmek ve buluşma noktası haline getirmek olduğunu söylüyorlar. Dizüstü bilgisayar, cep telefonu ya da televizyon ekranı fark etmez, hangisi daha kolay, hangisi daha yakınızdaysa, Hot internet TV’yi seyredebilecekmişiz. Bunun için www.hottv.com.tr adresini tıklaman yeterli olacakmış. İzleyelim bakalım.
Bu haftalık bu kadar haftaya yeniden yazacağım, büyük istekle ve coşkuyla, çünkü yeni yıldan çok fazla beklentim var. Görüşürüz yeni yılda, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN