Mektup 01 OCAK 2012 / 17:13

Merhaba

Yeniden mektubumla karşındayım. Yeni yılın tüm güzellikleri beraberinde getirmesi dileklerimle başlıyorum mektubuma. İnform personeli bünyesinde düzenlenen 4. Fotoğraf Yarışması gerçekleştirilen ödül töreni ile sonuçlanmış. Konusu “Memleketimden Kadın Manzaraları” olan yarışmada, toplam 47 yarışmacının 150 birbirinden güzel fotoğrafı, Tuğba Özay, Ahmet Ümit ve Belgesel Yönetmeni Osman Demirbağ tarafından değerlendirilmiş. Yarışmanın birincisi, “Yağmurda Çay Keyfi” adlı fotoğrafıyla Erhan Altan, ikincisi “ Geleceğini Düşünen Kadın “ adlı fotoğrafıyla Burhan Çayır, üçüncüsü ise “Emekçinin Ritmi” adlı fotoğrafıyla Apostol Petridi olmuş. İnform personelinin oluşturduğu Grup Kızılkaya’da geceyi renklendirmişler. Şirketlerin bu şekilde çalışanları motive etmesi gerekiyor değil mi?
Bir yarışmanın duyurusunu da buradan verelim. Garanti Bankası, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisinin ortaklaşa düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın altıncısı için başvurular başlamış. Yarışmaya, hakim ortak olduğu şirketi yılda 25 milyon TL’nin altında ciro yapan ve Türkiye’de yaşayan kadın girişimciler bizzat başvurabilecek veya aday gösterilebilecek. Değerlendirme sonucunda seçilen “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi”ne 20 bin TL, “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci”ye ve “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci”ye ise 15 bin TL nakit para ödülü verilecekmiş. Adaylar, www.kadingirisimciyarismasi.com adresinden ve Garanti şubelerinden alacakları formlarla, 20 Mart 2012 tarihine kadar başvuruda bulunabileceklermiş. Haydi girişimci kadınlarımız başvuruları artırmaya.
Size de çıkabilir, Milli Piyangooo diye seslenirdi satıcılar. Şimdi ise  “Nimet Abla” internette. Türkiye’nin en fazla Milli Piyango bileti satan bayisi Nimet Abla, internetten bilet satışlarına başlamış. Uygulama kapsamında, www.nimetabla.com adresine üye olanlar, kolayca bilet sahibi olabiliyorlarmış. Böylece yalnızca İstanbullular değil, tüm Türkiye’de Milli Piyango biletini Nimet Abla’dan almak isteyen herkes, site üzerinden rahat ve hızlı bir şekilde, dilediği sayıda bilete sahip olabiliyor. Talih kuşu bize konar bu defa diye yine umutlandım, hemen giriyorum siteye.
Kapalıçarşı’yı yenileme projesinin bir türlü hayata geçirilemediğini biliyor muydun? Bu sürede 550 yıllık çarşı her geçen gün biraz daha çürüyormuş. Son yağmurların ardından durum daha da vahim hale gelmiş. Bu gidişle restorasyonu bekleyemeden kendiliğinden çökecekmiş. Toplam 14 milyon 833 bin TL’lik projenin en kısa zamanda başlatılacağı, bakımsızlıktan dökülen çarşının ilk günkü görüntüsüne kavuşturulacağı açıklanmıştı. Projenin hazırlanmasının üzerinden haftalar, aylar geçti ama ne yazık ki başlanmamış çalışmalara. Proje Yenileme Kurulu’nun onayı bekleniyormuş. Dilerim ki kurul hemen onay verir bu restorasyon çalışmasına da güzelim Kapalıçarşı yenilenmeye başlar.
Bu arada Arkitera’nın 2007 senesinden beri çıkardığı, Türkiye’nin mimarlık almanağına artık internetten ulaşılabilecekmiş. www.mimarlikalmanagi.com adresinden
Van Depremi, Kanal İstanbul projesi, Emek Sineması, Demirören AVM, Taksim Meydanı’nın yayalaştırılması, Tarihi Yarımada silüeti tartışmaları vb. gibi geride bıraktığımız senenin en çok konuşulan başlıkları da Arkitera Mimarlık Almanağı 2011’den takip edilebilecekmiş. Tıklamakta fayda var derim.
Bu haftalık bu kadar, haftaya yeniden yazacağım, görüşürüz. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics