Mektup 15 OCAK 2012 / 16:19

Merhaba,

Mektubumla yine karşındayım. Bu hafta çeşnilerle devam ediyorum. Geçen hafta Doğal, Organik, Yöresel Ürünler ve Doğal Yaşam Fuarı açıldı ve ben oradaydım. Tureks Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarda ilgi çekici konular da vardı. Yılın organik komedisi Galata film yapımı Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği, doğa sorunlarına duyarlı  “Entelköy Efeköy’e Karşı” filmi de dekoruyla, yönetmeni ve sanatçıları ile fuardaydı. Fuar alanı içinde kurulan ‘Entelköy Ekoköy’ dekorunda film setini andıran, Anadolu eşekleri, saman balyaları, elekler, yayıklar, sepetler ve organik tarım ürünleri yer almıştı. Dikkatimi çeken bakıcısı ile gelen eşeklerin fuarda boy göstermesiydi.
Üretimi olmayan ülkemizde otomotiv tasarım yarışması düzenleniyormuş. “Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” için başvurular 22 Ocak 2012 itibariyle başlayacakmış. Tasarımcılar, mucitler ve değerli bir fikri olan herkes için, otomotiv sektörüyle ilgili çalışmalarını sunabilecekleri bir platform sağlayan yarışmanın başvuruları 22 Ocak - 20 Nisan 2012 tarihleri arasında,  www.otomotivprojeyarismasi.com ve  www.otomotivprojepazari.com adresleri üzerinden, dosya yükleme yoluyla yapılabilecekmiş. Bu yarışma Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenleniyormuş. Bu yarışmanın sonucunu merakla bekliyorum.
Bir başka ödül haberinde sıra. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), Renault’nun çocukları trafikteki risk ve tehditlere karşı bilinçlendirmek için geliştirdiği Sokakta İlk Adımlar yol güvenliği eğitim projesine Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’nü vermiş. Türkiye’nin uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi olan Sokakta İlk Adımlar 10 yılda 40 ilde 1 milyon 200 bin öğrenciye ulaşmış. Böyle uzun soluklu projelerin artmasına ihtiyaç var değil mi?
Bak bu da çok ilginç geldi bana. FMV Işık Okulları öğrencileri sosyal medyada iletişimi öğreniyormuş. Özgür Alaz, İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu genç bir girişimci bu eğitimi veriyormuş. FMV Galeri Işık’ta yer alan ‘Audi Q3 Beklentilerinizden Yaratıldı’ sergisi bağlamında oluşturulan  Twikaye projesini anlatan Özgür Alaz, öğrencilerle birlikte sosyal medyada yeni ve yaratıcı fikirleri tartışmaya açıyormuş. “Sosyal Medya’da İletişim” başlıklı sunum kapsamında bir araya gelerek atölye çalışması yürüten öğrenciler, Audi’nin oluşturduğu vaka’yı da inceliyormuş. Alaz’ın konuşmacı olarak katılacağı ‘Sosyal Medyada İletişim ‘ başlıklı konferansta fikirlerin ve sözcüklerin özgür dolaşımının önünü açan Sosyal Medya fenomeni tartışılıyormuş. Geleceğin iletişimcileri böyle yetişiyor demek ki. Bu arada Twikaye projesine http://twikayeler.com/  adresinden ulaşarak, nasıl bir proje olduğunu öğrenebilirsin.
Son olarak da bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Bu kitap, SEO’nun bir internet sayfası için öneminin farkında olan webmaster’lar için hazırlanmış ve içerik olarak SEO’nun ne olduğuna değil nelere dikkat edilmesi gerektiğine, SEO çalışmalarında atılması gereken adımlara değinmiş. Hepimizin son zamanlarda sıklıkla duyduğu SEO kavramı, yani Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) olduğunu biliyorsundur herhalde. İnternet sayfası olan pek çok insan arama motoru sonuçlarında kısa süre içerisinde üst sıralara çıkmak istiyor. İşte bunun için SEO kavramını bilmeni ve bu kitabı edinmeni tavsiye ediyorum. Yazarı Selçuk Aral olan bu kitabı www.pusula.com adresinden alabilirsin.
Bu haftalık bu kadar, haftaya yeniden mektubumla karşında olacağım. Bu arada gözüne hoş gelen haberleri benimle paylaşırsan sevinirim. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:854

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics