Mektup 31 OCAK 2010 / 18:00

Merhaba,

Karlı ve soğuk günlerden sesleniyorum sana. Güzel bir doğa olayıdır kar ama ben hiç sevmem. Ne çatılardaki bembeyazlık, ne romantik ortamlar beni etkilemez. Soğuk ve sonrası yaşananları düşününce keşke kar yağmasa derim her seferinde. Bu hafta Türkiye’nin kadın girişimcisi yarışmasının başvurusunun başladığından bahsetmek istiyorum. Garanti Bankası, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin katkılarıyla dördüncüsü düzenleniyor bu yarışmanın. Yarışmaya başvurular 15 Mart 2010 tarihine kadar yapılabiliyor. Türkiye’nin Kadın Girişimcisi kategorisinde birinciye 20 bin TL nakit para ödülü, ikinciye 15 bin TL üçüncüye 10 bin TL ve “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi”ne de 5 bin TL başlangıç kapitali hediye edilecek yarışmada, senin de haberin olsun. Ayrıntılı bilgi istersen www.garantikadingirisimci.com ve www.ekonomist.com.tr sitelerinden edinebilirsin.
mektup_2KidSmart okul öncesi eğitim programını duymuşmuydun bilmiyorum ama ona biraz değinmek istedim. Kültürel, sosyal veya fiziksel farklılıklarına bakılmaksızın, tüm çocuklara bilgi teknolojilerine erişim olanağı sunmayı hedefleyen program, okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlere, bilgi ve iletişim teknolojilerinin rolünü vurguluyormuş. Bir bilgisayarı barındıracak şekilde özel olarak tasarlanan KidSmart, okul öncesi eğitime uygun dayanıklı ve renkli mobilya ünitesi, gelişmiş teknoloji ürünü bir bilgisayar ve öğretmenler için müfredat kılavuzlarıyla desteklenen, ödüllü bir eğitim yazılımından oluşuyormuş. Dünyada halen 10 milyon çocuk yararlanıyormuş bu programdan. Türkiye’de de Milli Eğitim Bakanlığı ile sözleşme imzalanmış. Ve 50 KidSmart ünitesi İstanbul ve Ankara’da bulunan 25 anaokuluna teslim edilmiş. Umarım diğer çocuklarımız da bu ünitelerle tanışırlar.
Atık pil toplama kampanyaları gittikçe çoğalıyor dikkat ettin mi? Son duyduğum Arnavutköy Belediyesi tarafından başlatılmış böyle bir kampanya. Belediye tarafından toplanan piller bir tonu aşmış. Çevreye zararlı maddelerden olan atık pillerin toplanılmasına ve zararsız bir şekilde imha edilmesine herkes yardımcı olmalı bence.
Geçen hafta şarap baharatından ve sıcak şaraptan bahsetmiştim. Bu hafta da özel olarak üretilmiş şarap dolaplarını anlatacağım sana. Senin gibi şarap tutkununun bu dolabı kaçırmayacağından eminim. Bu şarap dolabı 36 şişeyi 0 ile 18 derece arasında saklayabiliyormuş. Alışverişe çıktığımızda araştıralım bakalım nerelerde satılıyormuş bu dolaplar.
mektup_3Son olarak da Bedri Baykam’ın sergisinden bahsederek mektubuma son vermek istiyorum. Piramid Sanat’ta 28 Şubat’a kadar açık olan sergide 4-D yapıtları sergileniyormuş. Kaçırılmaması gereken sergiye birlikte gideriz tamam mı?
Mektubum gibi soğuk havaların da bitmesini dileyerek hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:756

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics