Mektup 19 ŞUBAT 2012 / 14:27

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta fotoğraf gösterileri ile başlıyorum mektubuma. Photo World Fotoğraf Merkezi’nde Burcu Göknar ve Vefa Spor Kulübü’nün fotoğraf gösterileri bunlar. Burcu Göknar, 2003-2005 yılları arasında iki kız kardeşin iş hayatlarını anlatan fotoğraflarından oluşan Gece Vardiyası ismini verdiği fotoğraflarını sergilemiş. İkincisi ise Vefa Spor Kulübü’nün bugününe tanıklık eden fotoğraflardan oluşan Vefa projesi. Vefa projesinin aynı zamanda bir albüm kitabı da yer alıyormuş. Sanatçı, gösteri sonrasında Vefa kitabını da imzalıyormuş. Vefanın sadece bir semt olmadığını düşünüyorsan ve bu merkezin Salı etkinliklerine birlikte katılmak istersen, şimdiden programına dahil et bence.
Bir başka Salı günü etkinliği ise Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “İstanbul Dersleri”. Bu başlık altında “Bir Antikacı Dükkanı Olarak İstanbul” konulu konferans birliğin Eminönü’ndeki merkez binasında 28 Şubat Salı günü gerçekleşecekmiş. İstanbul’un tarih boyunca birçok kültürel zenginliğe, sosyal gruplara ve farklı milliyetlere tabi topluluklara ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Bu kültürel ve etnik farklılıklar, şehrin kimliğinin oluşmasında önemli katkılar sağladığı da ortada. Kültürel zenginliklerin renkli unsurları, İstanbul merkez alınarak Ekrem Işın’ın güzel anlatımıyla sunulacakmış bu konferansta, o nedenle bu konferansı dinlemekte fayda var diye düşünüyorum.
Turkcell’in Türkiye Kumbarası kampanyasından senin de haberin olmuştur, her yerde reklamları var, çok kapsamlı bir kampanya olduğu için sana biraz daha ayrıntı vermek istiyorum. İlk etapta Van Merkez’de kurulacak öğretmen yerleşkesinin 100 kişilik olması planlanıyormuş bu kampanyada. Modüler yapıya sahip olacak yerleşkede birçok aktivite ve sosyal alan yer alacakmış. Gelecek bağışlarla birlikte ev sayısının bine ulaşması planlanıyormuş. Bu yurt depreme dayanıklı, çelik konstrüksiyon ve güvenli bir yapı olarak tasarlanmış. Bu kampanyada sadece iki hafta gibi kısa bir sürede 2 milyon lira üzerinde bağış toplanmış. Birçok ünlü sanatçı da destek vermek amacıyla çekilecek reklam filminde gönüllü olarak yer almışlar. Burada yapılan evlere bağış yapan kişi ve kurumların isimleri verilecekmiş. Ben nasıl destek veririm diyorsan tüm operatörlerden VAN yazıp 5283’e göndererek projeye 5 lira katkıda bulunabilirsin. Bunun yanı sıra www.turkiyekumbarasi.com adresinde kredi kartı aracılığıyla bağış yapabilirsin. Ayrıca birçok banka kampanya özelinde işlem ücreti almadan hesap numaraları açarak projeye destek de oluyormuş.
Son olarak da Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği’nin “Stres ve Stres ile Başa Çıkma Yolları Sertifika Programı”ndan bahsetmek istiyorum. Stresin bugünlerde hepimizin can düşmanı olduğunu kabul edersin. O nedenle bu dernek başvuran herkese ücretsiz olarak yardımcı oluyormuş ve bu eğitimin sonunda böyle bir sertifika veriyormuş. Derslere katılım için bir form dolduruyorsun ve bunun karşılığında bir kullanıcı adı ve şifresi gönderilerek derslere katılımın sağlanıyormuş. Dersler video şeklinde olup, derslerin izlenmesinin ardından katılımcılar sertifika alma hakkına sahip oluyormuş.. http://www.psikologlardernegi.com.tr/dernek/stres-ve-stres-ile-basa-cikma-yollari-sertifikasi.html linkine tıklayarak daha ayrıntılı bilgi edinip, stresinle başa çıkmanın yollarını öğrenebilirsin.
Benden bu kadar, haftaya seni daha fazla bilgilendirmeye ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam edeceğim. Görüşmek üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:859

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics