Mektup 27 ŞUBAT 2012 / 16:56

Merhaba,

Yeni bir haftadan yeni bir mektupla selamlıyorum seni. Hemen kitap tanıtımı ile başlayayım, bu hafta yine çok değişik paylaşımlarım olacak.
Oracle Database 11G R2 kitabıyla veritabanı uzmanı olabiliyormuşuz. Talip Hakan Öztürk’ün kaleme aldığı kitap akıcı anlatımı ve her konu hakkındaki örnek uygulamalarıyla bir kaynak olacakmış. Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan yazarın Oracle veritabanı ile ilgili kitabını tüm kitapçılardan bulacağın gibi www.pusula.com adresinden de temin edebilirsin.
Yeni bir takı ve aksesuar sitesi açılmış. www.lidyana.com sitesi futbolcu Arda Turan ile internet girişimcilerinin 2 milyon TL yatırımıyla kurulmuş. Hizmet kalitesi, ünlü isimlerle renkli kampanyaları, geniş ürün yelpazesi, uygun fiyatları ve 1 iş günü içinde ürün teslimi gibi özellikleriyle fark yaratacakmış bu site. Siteye üye olup farklılıkları görmekte fayda var.
Eczacıbaşı Topluluğu çalışanlarının oluşturduğu müzik grubu Ecza Dolabı, BiTam Biöğrenci projesine destek amacıyla 2 Mart’ta Salon’da olacakmış. Konserde, iş dünyasından farklı sürpriz isimler de Ecza Dolabı’na eşlik edecekmiş. Bu konser için satılan her bilet ile 10 gencin 2012 İstanbul Festivalleri’ndeki bir gösteriyi izlemesi sağlanacakmış. 2010 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’nun farklı kuruluşlarında çalışan, CEO’sundan, işe yeni başlayan uzman yardımcısına, ortak paydaşı müzik olan çalışanların oluşturduğu amatör müzik grubu Ecza Grubu’nu çok merak ettiğim için bu etkinliğe katılmak istiyorum. Çünkü 1960’lardan günümüze popular rock ağırlıklı parçalar yorumlanacakmış. 2 Mart’taki programını ayarla da gidelim diyorum.
“Sarı, yeşil, koyu yeşil, pembe, mor ve siyah… Bunlar sadece zeytin tanesinin renk dönüşümleri değil, dünyanın en çok sofralık zeytin tüketen milletinin yani bizlerin soframızı süsleyen renkleri… Büyük bölümü binlerce yıldır burada, bir kısmı yeni taşınmış coğrafyamıza…”
Siyah zeytin benim vazgeçilmezim, hele de Gemlik çevresinde yetişen zeytinlere bayılırım. 29 Şubat’ta saat 18.00 ile 21.30 arasında Gemlik’in siyah zeytininin öyküsünü zeytine gönül vermiş Mahmut Solaksubaşı’ndan dinleyecek, örnekleri tadacakmışız. Seminerin ikinci konuşmacısı Nedim Atilla bu konuda şunları söylüyor: “Anadolu’daki yaklaşık 100 çeşit zeytinin hepsini yemek mümkün ama biz 30 kadarını kahvaltıda, tarhana çorbamızın içine atarak, oruç açarken, azık yaparak kullanıyoruz… 24 çeşit zeytinimizi öyküleriyle birlikte tatmaya ne dersiniz?...”  Mutfak Dostları Derneği’nin 50 lira ücretle düzenlediği bu seminere katılmayı unutma derim.
Madem etkinlikleri sıralıyoruz bir de geçmiş etkinlikten bahsedeyim. Buğday Derneği 10. yılını Babylon’da buğday dostu müzisyenlerin performans ve dinletileri eşliğinde “Yaşasın Tohumlar” temalı gecede kutlamış. Buğday hareketinin 22 yıldır attığı tohumlar, 10 yıldır Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin projeleriyle meyve veriyormuş. Yaşamın sürdürülebilirliğinin atalık tohumlarımızı korumakla mümkün olabileceğini savunan Buğday Derneği’ne daha nice 10 yıl diliyorum. Ve son olarak Social Inclusion Band’in Babylon’daki konserine katılalım diyerek mektubumu bitirmek istiyorum. Unutma bu geceye katılarak eşsiz bir performansa tanık olacak aynı zamanda Düşler Akademisi bünyesinde  dünyalarındaki engelleri aşmaya çalışan binlerce gence destek vermiş olacaksın.
Bu haftalık bu kadar haftaya görüşürüz, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:860

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics