Mektup 15 NİSAN 2012 / 15:36

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum seni ve güzel bir konser haberi vererek başlıyorum mektubuma. 20 Nisan’da Ankara ODTÜ’de Sanat Festivali’nde yer alacak çok renkli ve zengin rock konseri bu. Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri’nin konserinden bahsediyorum. Rock ve pop müziğine uzun yıllar emek vermiş, sadece Ankara’nın değil tüm Türkiye’nin iyi müzisyenlerinin bir araya geldiği “Emrehan Halıcı Ankara Müzisyenleri” konserinde King Crimson, Led Zeppelin, Deep Purple, Rush, Toto, Elton John gibi müzik dünyasının efsane isimlerinin ve gruplarının unutulmaz parçaları anıları tazeleyecek. Yaklaşık üç saat sürecek konserde Emrehan Halıcı tüm gruplara davuluyla eşlik edecekmiş. Bu tarihte Ankara’da olup bilişimci vekilimizin konserini izlemek isterdim. Bu arada konser biletlerini www.biletix.com’dan alabilirsin.
27 Temmuz -12 Ağustos tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek 2012 Yaz Olimpiyatları’nda bilişim desteği verecek Atos’tan haberler vereceğim. Atos, 2012 Olimpiyatlarının BT altyapı sistemini toplamda 200 bin saatten daha uzun süre test etmiş olacakmış. Atos ve LOCOG bünyesinde yaklaşık 300 teknoloji uzmanının görev aldığı bu testlerde, olimpiyatların en yoğun anlarının da simülasyonları gerçekleştiriliyormuş. Testlerde özellikle, iletişim, medya, spor ve teknoloji güvenliği sistemleri incelenerek, sporcu ve izleyicilere kusursuz bir ortam hazırlanması hedeflenmiş. Olimpiyatları izlerken teknik altyapıda sorun olduğunda Atos’un kulaklarını çınlatırız değil mi?
Kardiyoloji alanındaki sanal akademi www.ekardiyo.com, Prof.Dr. Ali Oto’nun “Kardiyoloji Penceresinden 2012’ye Bakış” konferansını canlı yayın yaparak hizmete girmiş. Bundan üç yıl önce “e-kongre” ile gündeme gelen ve bu anlamda çalışmalarını geliştiren MITS, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı’nın da teknoloji ortaklığını yürütüyormuş. Üstelik sürekli tıp eğitimi vererek de bu alanda yeni bir vizyonun ortaya çıkmasını sağlayacakmış. E-kardiyoloji Akademisi platformu sabit kalmayıp 3D tasarımlarla ve sürekli güncellenen etkileşimli içeriği ile hekimlerin mezuniyet sonrası eğitimlerine katkılar sağlayıp yenilikler sunacakmış.
E-kardiyoloji Akademisi, sosyal ağlardan da hekimlere gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi veriyor. http://www.facebook.com/ekardiyo ve https://twitter.com/#!/ekardiyo sayfalarından canlı yayın ve güncel içeriklerin paylaşıldığı siteyi ilgi duyanların takip etmesini öneririm.
Geçen haftalarda sebastiyan.com adlı bir sitenin duyurusu geldi, neden bu ad verildiğine anlam verememiştim. Birkaç arkadaşım da aynı şeyi söyleyince demek ki yalnız değilmişim bu konuda dedim kendi kendime. Bu site çevrimiçi videoların her ortamda izlenebileceği bir adres olarak faaliyete geçmiş. Televizyon dizilerinden maçlara, haberlere, çizgi filmlere uzanan yelpazede geniş bir program içeriği ile birlikte web dizileri de bizlerle buluşturacakmış. Takip etmekte yarar var.
Son olarak da sırada Ford’un düzenlediği “Yollar Yolculuklar” fotoğraf yarışması var. Bu yarışmanın halk oylaması başlamış. Akif Çelikel, Emre İkizler, Erol Doğaner, Oktay Çolak ve Ozan Bilgiseren’den oluşan juri heyeti tarafından yapılan oylama sonucu finale kalan eserler, halk oylamasına sunulmak üzere sıralanmış. Finalist olan 50 eseri görmek ve oy kullanabilmek için sadece üye olmak gerekiyormuş. Halk oylamasına technotoday.com.tr ve Technotoday Facebook sayfalarından katılabilirmişiz.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya yeni paylaşımlarımla yine mektubumu yazacağım, görüşürüz. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:867

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics