Mektup 06 MAYIS 2012 / 16:22

Merhaba,

Günlerimizin güzel geçmesini dileyerek mektubuma başlıyorum. Geçen hafta 29. Balkan Matematik Olimpiyatlarından bahsetmiştim. Orada kimin şampiyon olduğunu öğrenip sana bildireceğimi söylemiştim. Antalya’da düzenlenen olimpiyatlarda ülke sıralamasında Türkiye birinci olmuş. Türkiye’yi temsil eden öğrenciler 5 altın, 6 gümüş ve 1 bronz madalya kazanmış. Olimpiyata ev sahipliği yapması nedeniyle ülkemizi 2 ekip temsil etmiş. Ekipler, 19. Ulusal Bilim Olimpiyatı ile Matematik Branşı Takım Seçme sınavında başarı gösteren öğrenciler arasından seçilmiş. Türkiye A Ekibi; Mehmet Efe Akengin, Ufuk Kanat, Berfin Şimşek, Yunus Emre Demirci, Mehmet Sönmez, Mehmet Akif Yıldız’dan; B ekibi ise Eray Aydın, Fatih Kaleoğlu, Burak Varıcı, Eren Durlanık, Muhammed İkbal Ulvi ve Orhan Tahir Yavaşcan’dan oluşmuş. Tebrik ederim çocuklarımızı.
Buğday Derneği, doğayı keşfetmek isteyenleri Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde 18-20 Mayıs 2012 tarihlerinde düzenleyeceği “Doğa Gözlem Okulu”na çağırıyor. Katılımcılar üç gün boyunca doğayı kendilerine rehber edinerek kuş, bitki, böcek ve gökyüzü gözlemi yapacak, gözlem becerilerini güçlendirecek, doğadan ilham almış şiir ve edebiyat eserlerini dinleyerek kendi doğa güncelerini oluşturacaklarmış. Katılımcılar Matsuo Başo’yla haiku kuracak, Leopold’la toprak gibi düşünmeyi öğrenip, Hikmet Birand’la Ankara çiğdemlerine selam göndereceklermiş. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi bu anlatılanlar. Takip etmekte fayda var ve hatta katılımcılar arasında olmak da bir o kadar güzel olurdu.
Teknolojiye ‘Melek’ dokundu desem ne düşünürsün. Unite BT, uzun yıllar Turkcell, Superonline, Digiturk, Global Bilgi, Eczacıbaşı Holding gibi kurumsal şirketlere vermiş olduğu BT yönetim desteğini artık Teknomelek aracılığıyla bireysel kullanıcılara ve KOBİ’lere de sunacakmış. Unite BT’nin 14 yıllık tecrübesini kapsayan SLA yönetimi bilgi birikimi ve BT birikimi, kaliteli hizmet ilkesiyle ortaya çıkan Teknomelek, her türlü sorunun çözümünde, en hızlı, en kolay ve ekonomik yöntem olma iddiasıyla hizmet verecekmiş. Teknomelek ile sorunlar bir tık ile telefonda beklemeden anında canlı bağlantı BT uzmanları tarafından çözülecekmiş. www.teknomelek.com sitesinden abonelik yöntemlerini ve ayrıntıları öğrenebilirsin.
Hep sergilerden haber veririm, plan yaparız ve gideriz bu sergilere. Ama ilk defa dört yaşındaki bir çocuğumuzun sergisine katılacağım. İdil Irmak Dorman Bahariye Sanat Galerisi’nde düzenlenecek ilk resim sergisi ile Türkiye’de 4 yaşında resim sergisi açan en genç kişi olacak. Henüz dört yaşında olan miniğimizin resme olan ilgisi bundan iki yıl önce başladı. Düşünsene daha iki yaşında bebeklerin aklı sadece yemek yemekte iken bu miniğimiz resim yapıyormuş. Bu yoğun ilgi ailesinin ve yakın çevresinin dikkatinden kaçmamış. Saatlerce kendi dünyasına dalıp, yorulmaksızın resim yapan ve bunu yaparken de çok mutlu olan Irmak, bir yıldan bu yana profesyonel olarak ilk kişisel sergisine hazırlanıyormuş. Henüz dört yaşındaki küçük bir kızın yaşından beklenmeyecek sanatçı duyarlılığı herkesi şaşırtacak düzeyde…
Son olarak da Lassa’nın yeni projesini aktarmak istiyorum. “Yola Sağlam Çık” sloganıyla Lassa, uzun yol şoförlerinin sağlıkla ve güvenle trafiğe çıkmalarını sağlamak için Türkiye’yi karış karış gezecekmiş. ‘Gözümüz Yolda’ projesiyle Lassa, Türkiye genelinde 37 şehirde 50 noktaya giderek uzun yol şoförlerine göz sağlığının önemi konusunda uygulamalı eğitim sunacakmış. Petrol Ofisi tarafından desteklenen ve 15 Haziran tarihine kadar devam eden proje süresince katılımcılara sağlıklı beslenme ve fiziksel egzersiz hakkında da bilgi verilecekmiş. Güzel bir uygulama diyerek mektubuma son veriyorum. Haftaya görüşmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:870
YORUMLAR
Ebru DORMAN 08 MAYIS 2012 / 14:41 0 0
Merhaba;

Küçük kızım Idıl Irmak Dorman'ın 02.06.2012 tarihinde gerçekleşecek kişisel resim sergisi hakkında yorum ve düşüncelerinizi okudum ve size bu duyarlı davranışınızdan, inceliğinizden dolayı ayrıca teşekkür etmek isterim. Irmak'ın tüm sene göstermiş / halen göstermekte olduğu çabaların takdir edilmesi ve diğer tüm çocuklara da doğru / güzel bir örnek olabilmesi açısından bu tarz sanata yatkın küçük-büyük herkesin çok desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Köşenizde bize yer verdiğiniz için tekrar teşekkür eder, serginin açılış gününde görüşmek dileği ile iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla;
Ebru DORMAN

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics