Mektup 20 MAYIS 2012 / 15:22

Merhaba,Yaşantımızdaki güzelliklerin çoğalmasını dileyerek mektubuma başlıyorum bu hafta. Apple ürünlerinin sadık kullanıcıları için özel bir portal açılıyormuş. Geçen hafta bunun duyurusunu yaptı Bilkom. Kendini Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu olarak konumlandıran Bilkom www.dijitalyasamkocu.com adresinde güvenceli ürün desteği vereceğini söylüyor.  Bilkom ve dijital yaşam koçları tarafından üretilen Türkçe videolar sayesinde iPad, Mac gibi Apple ürünlerine dair tüm sorular yanıt bulacakmış. Sitede dijital yaşam eğilimleri, haberleri, canlı destek hizmeti ve Adobe, Graphisoft markalarına dair anlatımlar da yer alıyormuş. Bilkom’un, yalnızca bir dağıtıcı şirket olmanın ötesine geçerek son yıllarda gerçekleştirdiği sektörel eğitimler, organizasyonlar ve bilgilendirmeler ile aslında, klasik bir şirketten ziyade buluşturucu bir “platform” haline geldiğini ifade etmiş Bilkom Pazarlama Direktörü Erkan Tüfekçioğlu. Ayrıca portal ile amaçlarının bilinçli tüketiciye en doğru kaynakları en yetkin ağızlardan sunmak olduğunu da vurgulamış.
Sırada bir film festivali haberi var. Mind The AD İstanbul tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 2.Uluslararası Engelsiz Film Festivali bu hafta gerçekleşiyor. Engellilik ve iş göremezlik konularında kısa ve uzun metrajlı filmler ile toplumda farkındalık yaratmayı ve toplum bilincinin güçlenmesini hedefleyen Uluslararası Engelsiz Film Festivali; “Herkes İçin Eşit Yaşam Koşulları, Eşit Saygı ve Herkes İçin Adalet”  temasıyla yola çıkmış. Festival kapsamında birçok ünlü sanatçı görme engellilerin gözü olacakmış. Festival ekibi aylar süren betimleme çalışmalarıyla filmleri ünlü sanatçılarla birlikte betimleyerek görme ve işitme engellilerin de izleyebilmesi için hazırlamışlar. Festival için bu yıl Burak Şenkal’ın yönetmenliğini yaptığı tanıtım filmleri de yayınlanmış. Takip etmek gerekir diye düşünüyorum.
Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu’nu da bu arada duyurmak isterim. 5-7 Eylül tarihlerinde Celal Bayar Üniversitesi’nde gerçekleşecekmiş bu sempozyum. Daha ayrıntılı bilgi istersen www.engelsizbilisim.org adresine girmen yeterli.
Bir kozmetik şirketi sosyal sorumluluk projesi olarak öğrenciler için güneşten korunma eğitimleri düzenliyormuş. Son olarak Elazığ Koç İlköğretim Okulu’nda düzenlenen eğitimlere çocuklarımızın ilgisi büyükmüş. İncelen ozon tabakasıyla birlikte güneşin zararlı etkilerinin arttığı ve özellikle çocuklarımızın hassas ciltleri etkilendiği için onlar için çok önemli güneşten korunmak. Avene şirketinin İstanbul ve Antalya’daki okullardan sonra Elazığ’da böyle bir eğitim düzenlemesi anlamlı bence. Ünlü spor markası Puma bir sosyal medya oyunu sunmuş. Puma social App, İOS 5 tabanlı bir fotoğraf paylaşım uygulamasıymış. Önceden tasarlanmış ya da kişiye özel hale getirilmiş karakter şablonları içeren Puma Social Cards uygulamaları, gece kuşlarını sanal ortamda bir araya getiriyormuş. Burada hedeflenen, Puma Social karakterlerinin gerçek yaşamdaki karakterlerle en iyi şekilde örtüşmesini sağlamakmış. Uygulama, şu mesajı iletiyormuş: “Yaşam, gerek yakınımızda gerekse uzağımızda bulunan tüm arkadaşlarımızla oynadığımız eğlenceli bir takım oyunudur!” Oyunu incelemekte fayda görüyorum. Son olarak da Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden kurulu Ae2Project Ekibi, güneş enerjili ikinci aracını tamamladığını söyleyerek mektubumu bitirmek istiyorum. Yıldızlı genç mucitler çevre kirliliğine karşı sosyal sorumluluk bilinciyle, alternatif enerji sistemlerini otomotiv sektöründe daha etkin kullanmak amacıyla geliştirdikleri projeyle, Hollanda’da düzenlenecek “Shell Eco Marathon Europe 2012”ye  “Electric Vehicle - Solar Prototype” kategorisinden katılacaklarmış. Yarışmaya, Avrupa’dan 23 ülkeden çeşitli kategorilerde yaklaşık olarak 300 proje ekibi davet edilmiş. Sonuçla ilgili bilgi aldığımda da paylaşırım.
Bu hafta bitirdim yine mektubumu, haftaya görüşürüz. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:872

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics