Mektup 03 HAZİRAN 2012 / 15:30

Merhaba,

Bu haftaki mektubuma neşeyle başlıyorum. Umarım benim bu mutlu halim sana da yansır. Resim sergisi bu sefer başka bir ilden, Eskişehir’den. Eskişehir Reşat Benli İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan Guaj Boya Resim Sergisi NeoPlus Outlet’te ziyarete açılmış. Toplam 50 eserin bulunduğu sergi ücretsiz gezilebiliyormuş. Benim için uzak ama katılmak isteyen olabilir diye duyurmak istedim.
Bir başka sergi de ilk etkileşimli sergi olarak duyuruluyor. Arter Tasarım ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile Tophane-i Amire’de gerçekleşecekmiş bu sergi. 16. yüzyıl İtalya’sının en ünlü üç ustası Leonardo Da Vinci, Michelangelo ve Raphael’in bilim ve sanatta nasıl izler bıraktıklarını anlatan sergi, İsveç’ten sonra ilk kez Türkiye’de sergilenecekmiş. The Great Master sergisinde ekranlar vasıtasıyla Raphael’in yapmış olduğu resimler ve eski Roma kalıntılarını ölçme ve düzenleme çalışmalarını görebilecekmişiz. Leonardo’nun icatlarının mekanik özelliklerini de deneyimleyebilecekmişiz. Programına şimdiden kaydet bu sergiyi.
Vestel ve Doğa Koleji, Türkiye’de bir ilk olarak tanımladıkları “Akıllı Okul” projesini hayata geçirmek amacıyla işbirliği başlatmış. İş ortaklığı kapsamında Doğa Koleji’nin birçok yeni yerleşkesi Vestel akıllı tahtalarıyla donatılacak ve yeni yerleşkelerde Vestel teknoloji sınıfları kurulacakmış. Ayrıca Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge birimleri, eğitimde teknoloji kullanımının geliştirilmesi konusunda inovatif çözümler geliştirecekmış. Umarım devamı gelir bu birlikteliğin.
Türkiye Vodafone Vakfı’nın engelli bireyleri topluma kazandırmak hedefiyle hayata geçirdiği Düşler Akademisi, 2012 yılının başından bu yana PR News CSR, Hermes ve Communitas gibi saygın uluslararası ödül organizasyonlarında elde ettiği başarısını, 28 Mayıs Pazartesi günü Ghetto’da Düşler Akademisi öğrencileri, gönüllüler ve destekçileriyle beraber kutladı. Bizim de orada olduğumuz geceyi, akademinin müzik sahnesine kazandırdığı Social Inclusion Band, Buğra Çankır ve görme engelli DJ Arda Gülbahar’ın performansları renklendirdi. Gecenin sürprizi ise sahnede Social Inclusion Band ile bir araya gelen Kerem Görsev ve Sedat Ergin oldu. Gece, Düşler Mutfağı öğrencilerinin hazırlayarak servis ettiği ikramlarla tatlandı. Doyulmaz bir geceydi bana göre ve çok eğlendim gerçekten.
Güvenilir bir insani yardım örgütüne bağış yapmak istiyorsan diyerek biraz açıklama yapıp, mektubuma son vermek istiyorum. Hayata Destek Vakfı’na operasyonel giderlerin karşılanabilmesi, acil yardım projeleri hazırlayabilmek ve sürdürebilmek için bağışların büyük önem taşıdığını biliyorsun. Aylık 20 TL ayırarak Hayata Destek Destekçisi olmak istersen info@hayatadestek.org adresinden veya 0216 336 22 62 numaralı telefondan ulaşabilirsin.
Bu haftalık da bitirdim mektubumu, haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:874

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics