Mektup 17 HAZİRAN 2012 / 15:22

Merhaba,

Hava çok sıcak diyerek başlamak istiyorum mektubuma. Tamam güneşi severim, içimi ısıtsın isterim ama bu sefer de bu kadar sıcağa dayanmak zor geliyor. Neyse tatili dört gözle bekliyorum, şöyle masmavi sulara attığımda kendimi her şeyi unutacağımı biliyorum. Geçen hafta güzel bir etkinliğe katıldım. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin CEO’larının sahne aldığı CEO Band etkinliğine Vodafone Free Zone Liselerarası Müzik Yarışması Birincisi Avusturya Lisesi ve Vodafone çalışanlarının oluşturduğu Vodasonic grubunun konseriydi bu ve çok eğlenceliydi. CEO Band gecesinde Eczacıbaşı grubu çalışanlarının oluşturduğu ve Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Erdal Karamercan yönetimindeki “Ecza Dolabı” ile Procter and Gamble Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat’ın yönettiği “Az Mesai” grupları birer konser verdi. Her iki grubun performansları büyük beğeni ile karşılandı. Vodafone çalışanlarının 2010 yılında kurduğu, klasik rock ile punk müzik parçalarını yeniden düzenleyerek çalan Vodasonic grubuna Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray da sahnede eşlik etti. Gecenin sonunda ise Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Mondi Endüstriyel Torba Türkiye CEO’su Kaan Özkan, AvivaSA CEO’su Meral Eredenk ve Temsa Global eski CEO’su Mehmet Buldurgan, orkestra eşliğinde sahneye çıktılar. CEO’ların bireysel performansları beğeni topladı. Ayrıca, Yıldız Holding ve Ülker Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Ahad Afridi ve iş dünyasından dostlardan oluşan grup Bridge Trafik de sahne aldı. Böyle bir etkinliği kaçırmadığım için sevinçliyim.
Bir diğer etkinlik de Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği Yaza Merhaba buluşmasıydı. Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Ekonomi Basın Başarı Ödülü’nde dereceye giren gazeteciler açıklandı ve plaketleri verildi. Yoğun katılımın olduğu gece de güzel geçti açıkçası.
Geçen hafta bir başka ödül töreni daha vardı. İGDAŞ’ın bu yıl ikincisini düzenlediği en “havalı” kareler fotoğraf yarışmasının ödül töreniydi bu. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin her yerinden profesyonel ve amatör fotoğrafçıların ücretsiz katılma hakkı olan En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda yaklaşık 4200 fotoğraf yarışmış. Bu etkinliğe katılamadığım için ayrıntıları öğrenemedim, öğrendiğim zaman seninle paylaşacağım.
Sırada anlamlı bir sergi var sana aktaracağım. Panasonic’in ilköğretim öğrencilerine çevreyi korumanın yollarını öğretmeyi amaçlayan eğitim projesi Okulumuz Yeşil! Sergisi bu. Panasonic Türkiye’nin katkıları ve çalışanlarıyla birlikte İstanbul Gültepe Cengizhan İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının duvarlarını projede öğrendikleriyle süslemiş. Okulumuz Yeşil! programında öğrendikleriyle doldurdukları Çevreci Resimli Günlüklerin yanı sıra iklim değişikliği, küresel ısınma, çevre kirliliği, sera gazlarının atmosfere etkisi ve gezegeni korumanın yollarına dair öğrendikleri her şeyi okul duvarlarına kendi elleriyle çizen öğrenciler hem eğlenceli hem de öğretici bir günün keyfini çıkarmışlar. Yolun o tarafa düşerse okulun duvarlarındaki bu sergiyi kaçırma derim.
İstanbul’daki kamu kurum ve kuruluşlarının yaptığı çalışmaları duyurmak amacıyla yayın hayatına başlayan İstanbul Ajansı Gazetesi, artık tüm tablet bilgisayarlarda da ücretsiz okunabilecekmiş. İstanbul’da bulunan 371 tane yerel medya, İstanbul Ajansı’nın yayınladığı haberlerden yararlanıyormuş. Bu yönü ile de yerel medyaya çok ciddi bir destek sağlıyormuş. Gazeteyi tablet bilgisayarından www.istanbulajansi.com adresinden ücretsiz takip edilebileceğini de ayrıca ekleyeyim.
Bu hafta seninle paylaşacaklarım bu kadar, haftaya yeni güzelliklerden bahsetmeye devam edeceğim. Görüşürüz, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:876

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics