Mektup 14 ŞUBAT 2010 / 18:00

Merhaba,

Yepyeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta çok inanmadığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Gerçi sigara kullanmıyorum ama bu yöntemle sigara bırakılıyorsa Vodafone ilgililerini takdir ederim. “BIRAK” yazıp 6776’ya gönderiyorsun ve her gün telefonuna sigara bırakma yöntemleri SMS yoluyla geliyor. Bir alışkanlığı SMS’lerini okuyarak nasıl bırakırsın aklım almadı doğrusu. Çevrende varsa böyle sigarayı bırakanlar, beni de haberdar eder misin?
mektup3Sen geçenlerde yeni bir dizüstü bilgisayar almayı düşündüğünü söylemiştin. İşte sana güzel bir fırsat: DataStar Haier marka dizüstü bilgisayarlarını netbook fiyatına sunuyormuş. Fiyata inanamadım açıkçası, 399 dolarmış bu dizüstü bilgisayarların fiyatı. Çin malı bir dizüstü bilgisayarı bu fiyata istiyorsan hemen www.datastar.com.tr sayfasını aç ve özelliklerini incele derim.

mektup1Yok dizüstü bilgisayar almayı erteleyip kendime daha farklı hediyeler almak istiyorum dersen www.aktifhediye.com sitesini tıklaman gerekecek. Sitede yamaç paraşütünden özel uçakla şehir turuna, Uzakdoğu masajından binicilik eğitimine kadar birçok hediye var. Benim tercihim tabii ki Uzakdoğu masajı olacak. Çalışan kesim olarak bu tempoda rahatlamaya hepimizin ihtiyacı var değil mi?
Çalışma ortamı deyince tanıdığımız bir şirketin çalışılacak en iyi kurum seçildiğini sana söylemek istedim. Amerika’nın çalışılacak en iyi 100 şirketi listesinde en üst sıraya SAS yerleşmiş. Şirketin Kuzey Carolina, Cary’deki genel merkez çalışanları, ücretsiz sağlık hizmeti, çocuk bakımı yardımı, 6100 metrekarelik spor salonu, masaj, pilates ve yoga seansları, basketbol sahası, bilardo salonları, yüzme havuzu, kuaför salonları, çocuk bakım merkezi, restoranlar ve cafeler gibi imkanlardan faydalanabiliyormuş. Türkiye’de böyle bir şirket olur mu bilmiyorum ama söylenenler kulağa çok hoş geliyor açıkçası.
Şimdi de yeni yayınlanan bir kitap ve belgeseli sana tanıtmak istiyorum. Literatüre yeni giren ve müşteri ile şirket arasında sürekli gelişen işbirliğinin yepyeni boyutuna işaret eden “Crowdsourcing” kavramına vurgu yapmak için aynı adlı kitap sunulmuş. KoçSistem tarafından müşteri odaklı yaklaşıma bir örnek olarak basılmış bu kitap. Edinmek istersen Koç Bilgi Grubu’yla irtibata geçmen gerekiyor.
Belgesel ise Mimar Sinan’ı ve onun 350’yi aşkın eserini anlatıyor. Yapı Kredi’nin desteği, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Dr. Sinan Genim ve Prof.Azmi Özcan’ın danışmanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla hazırlanan “Mimari ve Aşk” isimli bu değerli belgeseli izleyeceğini ve beğeneceğini tahmin ediyorum.
mektup2Son olarak da bir mizah dergisini mobil cihazından okumak istersen sana bir uygulama önereceğim. Mizah dergisi Penguen’i, Turkcell kullanıcısı isen haftada 5 SMS ya da 10 kontör karşılığında üye olarak cep telefonundan takip edebilirsin. Uygulamanın hangi cep telefonlarında, hangi işletim sistemlerinde geçerli olduğu, nasıl yüklenip kullanıldığı vs gibi soruların için www.penguen.com/mobil adresini tıklaman gerekecek.
Evet, bu haftalık da bu kadar. Haftaya paylaşıma devam edeceğim, görüşürüz.
Hoşçakal.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics