Mektup 22 TEMMUZ 2012 / 15:31

Merhaba,

İstanbul trafik keşmekeşinden yakınarak selamlıyorum seni. Her yer kalabalık olduğu yetmiyormuş gibi bir de yollardaki tadilattan dolayı oluşan trafik eklenince yaşanmaz bir hale geldi İstanbul. Yöneticilerimizin dediği gibi haydi hep birlikte tatile gidelim ve dönmeyelim diyerek radikal bir çözüm öneriyorum, ne dersin?
Yarışa katılmak isteyeceğini düşünüp mektubuma bu yarışın ayrıntılarını vererek başlıyorum. Mobil 1’in - Road to Austin (Austin’e Giden Yol) Yarışmasıyla ABD Grand Prix’sine VIP gezi kazanma şansını yakalayabilirsin. Kazanmak için “Road to Austin” çevrimiçi  yarışmasına katılıp en iyi zamanı yapmalısın. Sürüş becerin ile motorsporları ve Mobil 1 hakkındaki bilgini kullanıp, süre bonusları elde edip, Austin mücadelesinde Avrupa genelindeki rakiplerine fark atabilirsin. http://www.mobil1.com.tr/mobil-1-performans-raporu/racing-academy-game.aspx adresinde ücretsiz oynanabilen Mobil 1 Road to Austin yarışmasını kazanmak için Avrupa’da Eyfel Kulesi, Brandenburg Kapısı ve Pisa Kulesi gibi ünlü anıtlardan geçip Austin’de tamamlanan bir güzergahta zamana karşı yarışacakmışsın. Haydi ekran başına diyorum.
Şimdi de Facebook’ta düzenlenen bir oyuna gidiyoruz. Sayısal ajans Krombera tarafından Güneş Sigorta için geliştirilen “Güneşe Yelken Aç” oyunu birbirinden güzel hediyeler kazandırıyormuş. Oyunda, İstanbul Boğazı’nda rüzgârı en iyi açıdan alıp, yarışı en iyi zamanlamayla tamamlayan 7 yarışmacı Güneş Sigorta’dan profesyonel yelken eğitimi kazanırken, bu 7 kişi arasından seçilen 1 kişi de Güneş Sigorta Yelken Takımı’na katılarak takımın bir parçası olma fırsatını yakalıyormuş. Ayrıca, haftanın birincileri Nintendo Wii oyun konsolu, ikincileri Samsung video kamera, üçüncüleri ise Samsung sayısal fotoğraf makinesi kazanıyormuş. Bunlara ek olarak, her hafta ilk 100’e girme başarısını gösteren yarışmacılara özel bir tişört hediye ediliyormuş. Güneş Sigorta’nın resmi Facebook sayfası olan facebook.com/GunesSigorta adresinden oynanabilen Güneşe Yelken Aç’ta, oyuncular yarışa başlamadan önce yelkenlilerinin rengini ve desenlerini diledikleri gibi değiştirebiliyor ve isterlerse teknelerine isim de verebiliyorlarmış. Bu oyundan yoksun kalma diyorum.
Geçen haftalarda İstanbul Teknik Üniversitesi ve ARI Teknokent’in ARI Çekirdek final etkinliğinden bahsetmiştim. Şimdi sonuçları bildirmek istiyorum. Yarışmayı, 500 girişimci arasından yapılan ön eleme sonrası proje hazırlamaya hak kazanan 15 finalist içerisinden bulut bilişim pazarına yönelik geliştirdiği “Imona Cloud” isimli proje ile Bahadır Ödevci kazanmış. Çok değerli akademisyenler, iş adamları, danışmanlar ve yatırımcılardan oluşan büyük jürinin değerlendirmesi sonucu 1. olmaya hak kazanan Ödevci, Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü olarak verilen 100 bin liralık büyük ödülün ve ARI Teknokent’te 1 yıllık ücretsiz ofisin sahibi olmuş. Yarışmada 2. liği savunma sanayi alanında geliştirdikleri “Sıvı Zırh” projesi ile Ares Grup adıyla yarışan Alper Keçeli ve Emre Tok kazanmış. 2. olan Keçeli ve Tok, 50 bin liralık, ödülün ve Arı Teknokent’te 1 yıllık ücretsiz ofisin sahibi olmuşlar. Yarışmada 3.lüğü ise geliştirdikleri “Hidrojen Teknesi” çalışması ile İTÜ öğrencilerinden Murat Gürhan, Cansu Karabulut ve Ömer Faruk Çinko’nun oluşturduğu NETA isimli grup kazanmış. NETA grubu 25 bin liralık üçüncülük ödülü ve yine ARI Teknokent’te 1 yıllık ücretsiz ofis hakkı kazanmış. Öğrencileri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Arı Çekirdek ve yarışmayla ilgili daha ayrıntılı bilgi istersen www.aricekirdek.com.tr sayfasına girmen yeterli.
Konser sezonu biliyorsun. Yeni bir uygulama başlamış. Nerede olursak olalım Grup Yorum konserini mybilet.com üzerinden sanal bilet uygulaması ile canlı yayında izleyebilecekmişiz. Tabii konsere gidip o atmosferde izlemek gibisi yok ama bu uygulama bilet bulamayıp gidemeyenler için güzel bir uygulama olmuş bence.
Mektubumu son olarak Dans Keyfi ekibinden bahsederek bitirmek istiyorum. Bu ekip geçtiğimiz aylarda Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde en kalabalık Bachata grubu rekorunu kırmışlardı. 15-20 dakikalık bir dansla Guiness rekorlar kitabına girdiler, rekor tescil edilmiş. Ve bu ekip şimdi Ataşehir’de dans eğitimi vermek için kolları sıvamışlar. Planlarımıza dans eğitimi almayı ekleyelim diyerek bitiriyorum mektubumu.
Haftaya yeniden görüşmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:881

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics