Mektup 05 AĞUSTOS 2012 / 17:13

Merhaba,

Bilişim Zirvesi’nin hararetli çalışmaları içinden selamlıyorum seni. Ne kadar yoğun olsam da mektupsuz bırakmam seni biliyorsun. Bu hafta bir kitap tanıtımı ile başlayacağım. Medicat tarafından yayınlanan Dijitoloji-Yeni Nesil Pazarlama Satış isimli bu kitap pazarlama ve satışın internet çağındaki yaşadığı evrimi konu alıyormuş. Henüz okumadım kitabı, diğer kitaplardan zamanım kaldığında okumak isterim. Kitabın önsözünü Vodafone İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray yazdığı için daha da ilgimi çekti açıkçası. İnternetle yakınen haşır neşir olan önemli isimlerle röportajlar da yapılmış bu kitapta. Kitabı nereden edineceğin ve daha başka bilgi almak istiyorsan www.dijitoloji.com adresini incelemen gerekiyor.
Milli dağcı Tunç Fındık 20 Haziran’da yola çıktığı dünyanın ikinci en yüksek dağı K2’nin zirvesine ulaşmayı başardı haberini aldık. Bu tırmanış ile birlikte Tunç Fındık, dünyanın en yüksek ilk 8 zirvesine birden çıkmayı başarabilen tek Türk olmuş. Dünyanın en zor ulaşılan zirvesi kabul edilen K2’ye 2008’den beri hiçbir dağcı Tunç Fındık’ın gittiği rotadan çıkamamış. Tunç Fındık, 8 bin metre üzerindeki 14 dağı hedeflediği 14x8000 projesindeki en önemli ve zorlu hedeflerden birini daha başarıyla tamamlamış olmuş böylece. Bu zirvenin tüm detayları Tunç Fındık’ın çevrimiçi günlüğünü www.tuncfindiknerede.com adresi üzerinden hepimiz takip ettik açıkçası. Abruzzi rotasını (güneydoğu sırtını) takip ederek zirveye ulaşan ekip tahminen 5 Ağustos tarihinde inişi tamamlayacakmış. Tabii her çıkışın bir inişi olmalı değil mi diyerek başka bir konuya geçiyorum.
Televizyon izlerken annemize teşekkür etme fikrini çok beğendim ben. Çocuklar reklamının yayına girmesinden sonra 1-15 Ağustos tarihleri arasında Shazam bütünleştirmesi ile reklam filmini izlerken, Shazam uygulamasını çalıştıran herkes annesine teşekkür etme fırsatı yakalıyormuş. Tek yapılması gereken P&G Olimpiyat Oyunları reklam filmi başladığında akıllı telefonlara indirilen Shazam uygulamasını reklam filmi yayındayken çalıştırmak. Ardından uygulamadaki yönlendirmeleri takip ederek ciceksepeti.com’dan bir demet çiçek hediye ediliyor ya da ücretsiz 2 dakikalık konuşma veya 1 SMS kazanabiliniyor. Düşünsene bu uygulama ile annelerimize teşekkür mesajı atarak ya da bir demet çiçek göndererek bizi bugünlere getiren kahramanlarımıza teşekkür sunma fırsatı bulacağız. Benim anneme teşekkür etmem için böyle bir uygulamaya gerek yoktu ama yine de hoş bir düşünce diyorum ben.
Bu arada 2012 Londra Olimpiyatları açılış töreni Twitter’da fırtınalar estirdi. Öyle ki, bir süreliğine Twitter’ın çökmesine neden oldu. Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre olimpiyat oyunlarının açılış törenin yapıldığı gün 24 saat içinde olimpiyat oyunlarıyla ilgili 9 milyon 660 bin tweet atıldı. Bu rakam 2008 Pekin Olimpiyatları’nın yapıldığı iki hafta boyunca konuyla ilgili atılan toplam tweet sayısından fazlaymış. Tabii ki bu rakam 4 yılda Twitter kullanıcısının ne kadar arttığını gösteriyor bize değil mi?
Evet bu haftalık da bu kadar, haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:883

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics