Mektup 26 AĞUSTOS 2012 / 16:36

Merhaba,

Bayram tatilinden sonra yazmak biraz zor ama seni mektupsuz bırakmayacağım için yazmaya devam diyorum. Bu hafta uzun zamandır sergi planı yapmadığımızı hatırlayıp hemen bir sergi duyurusuyla başlıyorum. Suluboya sanatının duayenlerinden geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren suluboya sanatçısı Ruzin Gerçin’in bir sergisi bu. Ruzin Gerçin, 1945 Kandilli Kız Lisesi, 1950 Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimarlık Bölümü’nü bitirmiş. Öğrenciliği sırasında Edip Hakkı Köseoğlu ile galeride, Bursalı Şefik ile Cour de Soir çalışmalarında, Vedat Ar-İsmail Hakkı Oygar-Sadi Diren ile seramik uygulamalarında bulunmuş. Suluboya eserleri UNICEF sanat albümünde bulunuyor. Yurtiçinde ve yurtdışında 57 kişisel sergi gerçekleştirmiş ve ayrıca karma sergilere katılmış. 18 Eylül - 12 Ekim tarihleri arasında güzel eserlerden oluşan suluboya resim sergisini Galeri Selvin’de görmek için hemen faaliyete geçelim.
Reiki, Oto hipnoz, EFT, Pincode, Matrix kelimelerini duymamış olabilirsin, belki de bu konular hakkında çok az bilgin vardır. Belki de; camda yürüme, boyunda ok kırma, toplu meditasyon, çakra ve aura görüntülemenin fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak ne gibi faydaları olduğunu merak ediyorsun. İşte bu soruların cevaplarını 22-23 Eylül’de Şapka Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde gerçekleşecek “Bugün BEN’im” etkinliğinde bulabilirmişiz. Üstelik işin ehli isimlerinden ve ücretsiz olarak. Şapka isimli eğitim, danışmanlık ve koçluk şirketi, Müge Çevik önderliğinde kurulmuş. Şapka’da satış koçluğundan, kariyer planlamasına kadar eğitim veren 11 farklı profesyonel  “Bugün BEN’im” etkinliği ile biraraya geliyormuş. Bu etkinliklerde yer almak istiyorsan www.sapkadanismanlik.com sayfasını hemen ziyaret etmen gerekiyor.
Şimdi sırada Düşler Akademisi’nin çok özel bir projesi var. Sanatın gücü ile engellerin kalktığını gösteren www,hemenportre.com projesi çok yeni olmasına rağmen 200 bin ziyaretçisi olmuş. Akademi öğrencileri arasında yer alan yüzde 90 görme engelli Orhan Kıvılcım özel bir program aracılığıyla sadece bir dakika içinde ziyaretçilerin yağlı boya portrelerini çiziyor. Özel bir yazılımla webcam algılayıcısının Orhan Kıvılcım’ın görme yeteneğine göre ayarlandığı projenin en ilgi çekici noktası, portre tamamlanana kadar, karşısındaki kişinin Kıvılcım’ın yüzde 90 görme engelli olduğunu bilmemesiymiş. Kıvılcım, sistem desteğiyle, görme engeli bulunmayan herhangi bir profesyonel ressam gibi, çizim aşamasında karşısındaki kişiyle ışık ayarı, nasıl durması, ne yönde hareket etmesi gerektiği gibi konularda konuşarak gerçek bir iletişim kuruyor ve ancak çizimin tamamlandığı noktada site ziyaretçisi Kıvılcım’ın yüzde 90 görme engelli olduğunu öğreniyormuş. Vodafone Vakfı’nın desteğiyle kurulan akademide buna benzer ne kadar çok değerli öğrencisi var biliyor musun?
Son olarak da Suyun İzinde ekibinin bisikletle 50 günde 3000 km yol katedip 30’dan fazla gölü incelediğini ve sonuç olarak göllerimizin kurutulduğu gerçeğini yüzümüze çarptığını söylemek istiyorum. Ayrıntılar http://suyunizinde.wordpress.com sitesinde diyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya görüşmek üzere,
hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:885

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics