Mektup 02 EYLÜL 2012 / 15:47

Merhaba,

Geçtiğimiz hafta güzel bir hafta olacaktı. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlayacaktık, ülkemizdeki her soruna rağmen sevinçliydik, mutluyduk. Bu topraklarda yaşamamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kere daha minnettarlığımızı ifade edecektik. Ama olmadı önce halkla ilişkiler sektöründe çalışan çok genç bir arkadaşımızı Feyza Elvanoğlu’nu kaybettiğimiz haberi geldi. Ona üzülürken tam bayram günü sektör basınımızın değerli üyelerinden Yurtsan Atakan’ı kaybettiğimizi öğrendik. Bir haftaya iki kötü haber çok geldi bize, inan ki çok üzüldük. Ve ikisinin de illet hastalıkla mücadelesi bizi daha da üzdü. Kendilerine Allahtan rahmet, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Ama bu illet hastalığın her gün giderek yayıldığını görmek içimizi de sızlatıyor.
Evet yaşam devam ediyor lafını sarf ederek mektubuma devam ediyorum. 9-20 Eylül tarihlerinde İzmir’de 160 ülkeden 180 balon İzmir semalarını süsleyecekmiş. 1.5 milyon ziyaretçinin gelmesinin beklendiği Uluslararası Balon Festivali’ni Kültür ve Turizm Bakanlığı destekliyormuş. Festival kapsamında 9 Eylül sabahı Kordon’da vatandaşları selamlayacak balonlar, akşam saatinde ise gökyüzüne süzülecekmiş. Festival alanı olarak Balçova, İnciraltı, Kordon, Karşıyaka, Bostanlı, Çiğli, Dikili, Bergama, Selçuk Efes, Pamucak, Belevi, Torbalı, Tire, Ödemiş ve Bayındır seçilmiş. Daha ayrıntılı bilgi almak istersen http://www.turkeyballoonfiesta.com/ adresini ziyaret etmen gerekiyor. Hatta yolun düşerse semaya bakarak bu keyfi yaşayabilirsin.
Şimdi de şirket çalışanlarının katılacağı bir futbol turnuvasından bahsetmek istiyorum. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın en büyük halı saha ligi olma özelliğini taşıyan iddaa Rakipbul Ligi’nin organizatörü Fairplay Organizasyon, sadece şirket çalışanlarından oluşan 80 takımın katılacağı, stresten uzak, centilmence ve eğlence dolu yepyeni bir futbol organizasyonu düzenliyormuş.  Ekim-Aralık ve Nisan-Haziran dönemlerinde olmak üzere yılda 2 kez organize edilecek turnuvanın önümüzdeki ilk etkinliği, 7 Ekim’de başlayacakmış. 7 Ekim-2 Aralık tarihleri arasındaki 9 haftalık süreçte pazar günleri saat 10.00-18.00 saatleri arasında oynanacakmış.  Business Cup 2012’nin il etaplarının şampiyonlarının belirlenmesinin ardından 8-9 Aralık tarihlerinde Türkiye Finalleri gerçekleştirilecekmiş. Business Cup 2012 kura çekimi, turnuvanın organize edildiği her ilde 4 Ekim günü, katılımcı şirket yöneticilerinin bulunacağı tanışma kokteyli şeklinde gerçekleştirilecekmiş.  İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de 20’şer şirket takımının katılımı ile düzenlenecek turnuva ile ilgili bilgileri www.businesscup.com.tr adresinden alabilirsin.
Son olarak bir kitap tanıtımına değinmek istiyorum. Kitabın ismi Her Yönüyle C# 4.0. Kendi alanında bir “kült” haline gelen kaynak kitabın, gözden geçirilmiş, düzeltilmiş, güncellenmiş ve dizinle zenginleştirilmiş 16. baskısıymış bu. Sefer Algan’ın yazarı olduğu kitabı edinmek istiyorsan kitapevlerinden ve e-ticaret sitelerine müracaat etmelisin. Ayrıca Pusula Yayıncılıktan da edinebilirsin. Bu haftalık bu kadar haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:886

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics