Mektup 09 EYLÜL 2012 / 16:37

Merhaba,

Geçen hafta sonu nefes almak için davetli olduğum Bilişim Muhabirleri Derneği’nin pikniğine gittim. Oradan bahsederek mektubuma başlayacağım bu hafta. Çok güzel bir gündü benim ve orada tüm katılanlar için. Büyükçekmece Wattabe adlı alanda düzenlenen piknikte her şey çok profesyonelce organize edilmişti. Önce mükellef bir kahvaltı ve sınırsız çay keyfinin ardından planlanan oyunlara geçildi. Bir yandan paintball oynanırken, diğer yanda ATV’lere biniliyordu. Playstation turnuvasından, tavla turnuvasına, tarot falından, kahve falına derken alanın her tarafında bir etkinlik vardı. Hele çocuklar için oyun alanı mükemmeldi, anne babalar rahat etti, çocuklar da oynarken kendilerinden geçtiler açıkçası. Ve yine çok çeşitli öğle yemeği ve dönüş yolculuğu derken gün bitti. Ama herkes çok mutluydu açıkçası. Teşekkürler BMD, teşekkürler organizasyonu üstlenen Turkcell ve tüm ekibe teşekkürler bize bu güzel günü yaşattıkları için.
İnternet koçumuz hayata başlamış. Bu ne demek dersen, hemen açıklama getireyim. Bireyselliğin ve çalışmaya bağlı stresin arttığı, sosyal ilişkilerin zayıfladığı ve sosyal ağ kullanımının yaygınlaştığı günümüzde, bireylerin gitgide bir “hayat koçu” arayışında olduğunu fark eden Uplifers ekibi bu boşluğu doldurmak için yola çıkmış. Avrupa’da ve ABD’de yaygın olan psikoloji, kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam kavramı “well-being” teması altında, daha geniş bir perspektif ile yayın hayatına başlayan www.uplifers.com sloganları olan “İyi hisset, iyi yaşa!” dan da anlaşıldığı gibi fiziksel, ruhsal ve sosyal alanda pozitifliğe dikkat çekmek isteyen bir sosyal ağ bu. Kaliteli yaşam biçimini esas edinerek sağlıklı, mutlu ve dinç bir hayat yolunda kendini geliştirmeyi amaçlayan bireyler için düşünülen sitede yerli ve yabancı uzmanların makalelerini ve çeşitli yabancı kaynaklı web yayınlarının derlemelerini bulmak mümkün. Güne pozitip bir şekilde başlamak için bu siteyi takip etmeni öneririm.
Sırada gökyüzünden nefis bir fotoğraf çekimi var. Nokia 808 PureView İstanbul’a 200 metre yükseklikten bakarak, eşi görülmemiş detaylara sahip birbirinden güzel fotoğraflar çekmiş. Skypro şirketine ait özel insansız hava aracında otomatik deklanşör mekanizmasıyla çekilen fotoğraflar, İstanbul’un olağanüstü siluetinde özel bir yere sahip olan Sultanahmet Cami, Ayasofya Müzesi, Haliç, Nakkaştepe ve Tarabya gibi farklı açılardan Boğaziçi, Kadıköy-Moda sahil şeridi ve Kilyos gibi noktaları konu almış. Nokia 808 PureView ile çekilen bu panoramik İstanbul fotoğraflarını www.facebook.com/NokiaTurkiye  adresinde görebilirsin.
TBBDF (Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu), Türkiye Dart Şampiyonası Ligi öncesinde, spora gönül vermiş ünlü isimleri ve dart oyuncularını bir araya getirerek dostluk maçı düzenledi geçen hafta. Türk futboluna adlarını altın harflerle yazdırmış milli futbolcularımız Saffet Sancaklı, Rıdvan Dilmen, Metin Tekin, Manken Tuğçe Kazaz, Dünya Snowbord Şampiyonumuz Yıldırım Candan lisanslı dart oyuncuları ile eşleşerek yarıştı. Sonuna kalamadım bu maçın ama kazananları öğrendiğimde seninle paylaşacağım.
Pronet Güvenlik, çocukların kendilerini bekleyen tehlikelerin farkında olarak yetişmelerini amaçlayan yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Açıkgöz Tilkiler’i hayata geçirmiş. Proje kapsamında www.acikgoztilkiler.org sitesi açılmış ve sitede, ücretsiz olarak indirilebilen ‘Açıkgöz Tilkiler’den Güvenlik Kuralları’ broşürü bulunuyor. Çocukların kolayca anlayıp özümseyebileceği bir dilde kaleme alınan broşürde, evde yalnızken, mahallede, yazın sokakta, kışın, serviste/otobüste, okulda, internette ve alışverişte güvenli olmak konularının yanı sıra yangına karşı tedbirli olmak ve acil durum çantası hazırlamak gibi farklı konularda ipuçları veriliyor. Talep eden okullarda da bu broşür dağıtılacakmış. Siteyi takip etmekte yarar var diye düşünüyorum.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi izlenimlerimi aktaracağım. Biraz da bu yoğunluğu atlatıp daha farklı bakışla izlenimlerimi paylaşmak daha iyi olacak. Gazetelerin sayfaları haberlerle dolacak ama ben burada zirvenin hoşluklarını yazacağım sana.
Haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:887

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics