Mektup 23 EYLÜL 2012 / 16:40

Merhaba,

Bu hafta mektubumun çeşnisi bol olacak. Yazdıkça yazmak geliyor içimden, çevremden o kadar çok bilgi, bülten, haber geliyor ki seninle paylaşmadan duramıyorum. Sen de beni bilgilendirmek istersen yazabilirsin, sevinirim.
İlk olarak yeni kurulan bir iletişim ajansını sana bildirmek istiyorum. Eski iletişimci Özkan Özbey tanıdığımız bir ajanstan ayrılıp Dijital Kalem isimli kendi ajansını kurmuş. Kendisine başarılar diliyor, sektörümüzle ilgili bültenlerini beklediğimi bu satırlardan duyuruyorum.
Sırada ilginç olduğu kadar anlamlı bir festival var. 2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali  Başakşehir Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliği ile gerçekleştiriliyormuş. Bu seneki teması kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık olan festivale uluslararası ilgi umulduğundan çokmuş. Festivale katılıp, filmleri gösterilecek ülkeler arasında ABD, Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çin, Fas, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Slovenya, Şili, Türkiye, Uruguay, Yeni Zelanda yer alıyor. Filmler, 26 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında Taksim Sinepop, Nişantaşı City’s ve İstanbul Üniversitesi Mavi Salon ve 1. Amfi’de gösterilecekmiş. Festival programını ve tüm detayları www.icapff.com sitesinden öğrenebilirsin.
Sırada Tuluyhan Uğurlu’nun Dünya Başkenti İstanbul isimli eserinin 300. konserini vereceği haberi var. Kendime yaşgünü hediyesi olarak 13 Ekim’de Aya İrini’deki konsere gitsem çok güzel olacak. Hatta birlikte gideriz ne dersin? Hemen bilet için irtibata geçmeliyiz.
Pek tatsız bir sergi ama söz etmeden geçemeyeceğim. Denizleri ve çevreyi hoyratça kullanıp kirleterek adeta kendi intiharımızı hazırladığımızı haykırmak isteyen Mehmet Turgut, suyun altında intihar fotoğrafları çekmiş. Fotoğrafçının, “Sualtında İntiharlar/Underwater Suicides” sergisi, 27 Eylül 2012, Perşembe günü Haliç kıyısında yer alan tarihi Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda açılıyormuş ve 4 Ekim’e kadar da devam ediyormuş. İnsanlığın, “bilinçsiz bir intihar”a doğru sürüklendiğini vurgulamayı amaçlayan sergide; serginin küratörlüğünü üstlenen Ayşegül Dinçkök tarafından çekilen kamera arkası fotoğrafları da sanatseverlere sunulacakmış. Ne kadar tatsız olsa da gidilmesi gereken bir sergi bence.
IBM ve ZİÇEV zihinsel engelli çocukların kullanımı için bir portal projesini hayata geçirmiş. Portal IBM’in “Yüzüncü Yıl Bağışları”ndan 50 bin dolarlık fon kazanan zihinsel engelli çocuklara yönelik olarak hazırlanmış. Fona ek olarak, proje kapsamında 7 kişilik IBM çalışanından oluşan gönüllü bir ekip, proje yönetimi, iş ve teknik danışmanlık sağlayarak bu sürece destek vermiş. Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için tasarlanan portalda, zihinsel engelli vatandaşların ihtiyaçlarına ve sorunlarına öncelik verilmiş. Portalı takip etmekte fayda var değil mi?
Sektörümüzde OT/VT teknolojileri ve mobil uygulamalar konularında çözümler üreten İzmirli Univera şirketi geçen haftalarda 20. yılını kutladılar. Bizleri de davet etmişlerdi ama Bilişim Zirvesi yoğunluğumuzdan dolayı maalesef katılamadık. Kendileri bize Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen geceden fotoğrafları göndermiş, seninle de paylaşmak istedim bu fotoğrafları. Univera’ya daha nice güzel yaşlar geçirip sektörümüzde söz sahibi olmalarını dileyerek mektubuma son veriyorum.
Haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:889

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics