Mektup 04 KASIM 2012 / 17:19

Merhaba,

Uzun bir tatil sonrasında selamlıyorum seni. Bayram tatili güzeldi güzel olmasına ama Cumhuriyet Bayramı’nda yaşananlar hepimizi üzdü. Umarım bundan sonra bu tür tatsızlıklar yaşanmaz diyerek mektubuma başlıyorum.
Galata Perform’un, 2005 yılından beri sanatseverlerle buluşturduğu “Görünürlük Projesi”nin sekizincisi Kasım ayı boyunca her Cumartesi Galata’da olacakmış. “Zamanın Pası” ile başlayacak etkinlikler; “Yokuş Aşağı Emanetler”, “Bebekevine Hoşgeldiniz”, “Singing Stories on Speaking Mountain” ve “Çıkmaz Sokak” adlı performanslarla devam edecekmiş. “Görünürlük Projesi 8’in ne projesi olduğunu biraz anlatayım. Proje Galata’nın güncel kültürel dokusuna dair bir hikâye kurgulamayı, mahalle esnafı, halk ile sanatçıları bir araya getirmeyi hedefliyormuş. Her yıl sanatseverlerden yoğun ilgi gören ve bu yıl “Kamusal Alanda Sanat” kavramına odaklanan “Görünürlük Projesi 8”in sanat yönetmenliğini Şule Ateş üstleniyormuş. Sanat ile kamusal alan arasındaki etkileşim üzerine dayalı olan program; sanat üzerinden yerel yaşamları, tarihi, değerleri, sıkıntıları, görünür hale getirerek bu kavram üzerine düşünmeyi de hedefliyormuş. 10, 17 ve 24 Kasım Cumartesi günleri bir sanatsever olarak senin de katılmanı bekliyorum.
Pek tanınmayan ama gayet güzel bir spor dalı olan golften ve bir turnuvadan bahsetmek istiyorum şimdi de. 1958 yılından bu yana iki yılda bir farklı kıtalarda düzenlenen “World Amateur Team Championships” ve dünyaca ünlü golf oyuncularının katıldığı  “Turkish Airlines World Golf Final” bu yıl Antalya Golf Kulübü Sahası PGA Sultan’da gerçekleştirilmiş. 50’den fazla ülkede canlı yayınlanan karşılaşmaları dünyanın dört bir yanından 100’e yakın basın mensubu takip etmiş. Konica Minolta’nın sponsor olduğu etkinlikte, çeşitli ülkelerden gelen medya mensuplarının faydalanabilmesi amacıyla 3 medya çadırına sağladığı çeşitli renkli yazıcı ve çok fonksiyonlu sistemlerle turnuvanın teknolojik altyapısını da Konica Minolta sağlamış.  Final ayağında dünyanın en başarılı ve popüler oyuncularından Tiger Woods, Rory Mcllroy, Charl Schwartzel, Lee Westwood, Hunter Mahan, Matt Kuchar, Justin Rose, Webb Simpson 5 milyon 200 bin dolarlık büyük ödül için yarışmış. Ve de turnuvanın galibi Justin Rose olurken, Lee Westwood da ikinci olmuş. İlgililerin takip ettiğinden eminim.
Son olarak Terakki Vakfı Okulları’nın yeni haber portalı eterakki.com (social reader) facebookta yer aldığını söylemek istiyorum. Social reader, Facebook kullanıcılarına haber takibi ve paylaşımı için kolaylık sunan kullanışlı bir uygulama olduğunu biliyorsun. Bu uygulamayı kullananlar, ‘yakında okunanlar’ ve ‘popüler haberler’ başlıkları altında kendi arkadaşlarının okuduklarını da takip edebiliyorlar. eTerakki uygulamasına Facebook’ta Terakki Vakfı Okullarını beğenen herkes ulaşabiliyormuş. Terakki Vakfı Okulları öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve diğer takipçileri için; bugüne kadar oluşturduğu ‘haber ağını’ bu uygulama ile Facebook kullanıcılarına taşıyormuş. Konusu çocuk, genç ve eğitim olan eterakki zengin içerikleri ile sadece Terakki Vakfı Okulları öğrenci, öğretmen ve velilerine değil; çocuk, genç ve eğitim konularına ilgi duyan herkese sosyal bir mecra yaratıyormuş. Ayrıntılar için www.eterakki.com  ya da apps.facebook.com/eterakki sayfalarına ulaşman yeterli.
Bu haftalık da bu kadar yazacaklarım, haftaya yeniden yazmak üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:894

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics