Mektup 11 KASIM 2012 / 14:12

Merhaba,

Beklenen soğuk hava dalgası yurdumuza girmiş bulunmakta. Ama artık Kasım ayı geldi, olsun o kadar değil mi? Umarım dondurucu soğuklar olmadan atlatırız bu soğuk hava dalgasını. Bu hafta bir konser daveti ile açıyorum mektubumu. 21 Kasım’da Tim Show Center’da gerçekleştirilecek “Meral Okay Matematik Köyü’nde doğuyor” gecesi bu. Tek amacı gençlere matematiği öğretmek ve sevdirmek için 2007 yılında Ali Nesin tarafından kurulan ve gönüllü desteği ile ayakta kalan Matematik Köyü’ne destek için düzenlenmiş bu gece ve Sezen Aksu konser verecekmiş. Geçenlerde kaybettiğimiz senarist, yazar, oyuncu Meral Okay’ın vasiyeti üzerine en yakın dostları tarafından düzenleniyormuş bu gece. Bu geceye katılıp Matematik Köyü’ne destek vermek isteyenler görev başına diyorum.
Şimdi bir filmin galasından bahsedeceğim. Bu film de bağımsız sinema yapımcısı ve yönetmen Cenk Kaptan’ın hazırladığı ve ebediyete intikal eden Prof.Dr. Ünsal Oskay ile Aykut Oray’ın anısına adanmış. Film sosyal hayatın sayısallaşmasıyla beraber kaybolmaya yüz tutan sokak oyunlarını ve bu durumun günümüz çocukları üzerindeki olumsuz etkilerini anlatıyormuş.  “Ben Çocukken” isimli belgesel sinema filminin galası geçen hafta yapıldı. www.bencocukken.com ve  http://www.facebook.com/pages/Ben-%C3%87ocukken/450585961659521?fref=ts adreslerinden film hakkında bilgi aldıktan sonra bu filmi vizyonda da izlemek istiyorum, ne dersin plan yapalım mı?
Türkiye’nin en aktif iş ve kariyer kulübü olan nitelenen İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü markalaşan organizasyonu Sektör Günleri’nde bu kez Lojistik sektörünü bir araya getirmiş. Sektör Günleri’nde üniversite öğrencileri ileride çalışabilecek sektörlerde yöneticilerle buluşup iş ve staj başvurusunda bulunabiliyorlarmış. Öğrenciler şirket yetkilileri ile birebir görüşme fırsatı yakalayabiliyorlarmış. İTÜ Sektör Günleri’ne katılım için www.emk.itu.edu.tr adresinden ve www.kariyer.net üzerinden ücretsiz olarak kayıt yaptırılabiliyormuş. Etkinliğin facebook sayfası: da https://www.facebook.com/events/406657462734796/, ilgilenenlere duyurmak da bizim görevimiz değil mi?
Sırada 126 yazarlı Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı var. Yitik Ülke Yayınları tarafından yayınlanan kitap takıntılar üzerine sosyal medyanın gücüyle hazırlanmış 126 yazarlı çılgın bir kitap olarak niteleniyor. Türkiye’den 126 yazarın bir araya gelip oluşturduğu, yazar Kadir Aydemir’in projelendirdiği “Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı”nı okurken birbirinden ilginç insanların en bilinmedik huylarını öğrenecekmişiz. Değişik dünyalardan, farklı meslek gruplarından pek çok sanatçı, yazar, şair, gazeteci, komedyen, karikatürist, avukat ve doktorun yanında öğrenciler, ev hanımları, anneler- babalar, oyuncular, mühendisler, işsizler, yapayalnız insanlar ve âşıkların tuhaf alışkanlıkları varmış bu kitapta. Bu kız deli olacak mı diye arkadaşıma soruyorum ve bu kitabı edinmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. www.yitikulke.com - www.yitikulkeyayinlari.com adreslerinden kitabı nereden edinebileceğini öğrenebilirsin.
Son olarak Alternatif Bilişim Derneğinin televizyonu yayına başladı diyorum. İnternet politikaları yanında yeni medya alanında önemli çalışmalara imza atan Alternatif Bilişim Derneği, Alternatif Bilişim Tv’yi de internet televizyonu olarak başlatmış. alternatifbilisim.tv adresinde yayın yapan internet televizyonunda Cesur Yeni Medya programının yanı sıra derneğin daha önce düzenlediği etkinlik videoları da yer alıyormuş. Alternatif Bilişim TV yayınına Özgür Uçkan, Mustafa Akgül, İsmail Hakkı Polat, Mutlu Binark gibi bu konularda akademide ve diğer mecralarda çalışan öncü ve uzman isimler ve elbette netdaşlar konuk olmuş. Bugüne kadar DPI, Dijital Gözetim, İnternet Sansürü, Yurttaş Gazeteciliği, Telif Hakları, Sosyal Ağlar, Yeni medya, Yeni Medya okur yazarlığı konularının konuşulduğu Cesur Yeni Medya programı yeni konuk ve konularla yayınına devam edecekmiş.
Bu hafta da bitirdim mektubumu haftaya görüşmek üzere.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:895