Mektup 10 ARALIK 2012 / 10:11

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum ve mektubuma birkaç kitap tanıtımı ile başlıyorum hemen. Bu kitaplardan ilki “Bi Tur Versene”. Bir çeşit albüm kitapta 1990’ların ortasından beri yoluna bağımsız bir çizer-yazar olarak devam eden Aydan Çelik çiziyor, yazıyor ve bisiklet üzerinde çocukluğunu arıyormuş. Bu kitapta John Lennon, Critical Mass, Didi Senft gibi ünlü kişilerin de bisiklet hakkında düşünceleri yer alıyormuş. Bisiklet nedir? Sorusuna da bisiklet manifestosundan şu şekilde cevaplar var: “Eşitliktir, bazen o sizi taşır, bazen siz onu”, “Özgürlüktür, ferman padişahın, dağlar bizimdir”, “Aşktır, her bahar sırtınızı ürpertir”. Kitabı merak ettim açıkçası, alıp okuyacağım en kısa zamanda.
Mektup_1Şimdi de o kadar eğlenceli olmadığını düşündüğüm bir kitabı Kurumsal Satış Dedikleri’ni aktaracağım. 25 yıldır yönetim satış kurumsal gelişim ve dışkaynak kullanımı konularında çözümler geliştiren Murat Sağlam’ın bir kitabı bu. Kitabın hedef kitlesi sadece satış bölümü ya da girişimciler değil kar marjlarının düştüğü ve rekabetin dükkanı açık tutmayı anlamsızlaştırdığı bir dünyada emek sarfeden tüm profesyonellermiş. Öncelikle bizim satışçı arkadaşlara daha sonra da tüm satışlara öneriyorum bu kitabı. Cinius Yayınevi tarafından çıkarılan kitabı kurumsalsatisdedikleri@gmail.com adresine e-posta atarak edinebilirsin.
Mektup_4Kapadokya denince ilk akla gelen irili ufaklı peribacaları, sırt çantasıyla keşfe çıkan turistler ve gökyüzünü süsleyen rengarenk balonlardır değil mi? Fakat, yakın zamanda Kapadokya’ya gidenler, bu doğa harikasının etrafına yayılan otel inşaatlarını görünce dehşete düşüyorlar. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Kapadokya’nın doğal, tarihi ve kültürel dokusuna zarar vereceğini düşünemeyen yapılaşmalar, bölgeyi geri dönülmez bir felaketin eşiğine getiriyor. Geçen hafta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Kapadokya’yı ziyaret etmiş ve “Adeta Anadolu’nun gizli tarihi olan Kapadokya’yı yabancılar bizden daha iyi tanıyor. Hem Nevşehirliler hem de tüm vatandaşlarımız buraları sahiplenmeli” demiş. Bunu söylerken tarihi dokuyu mahfeden otel inşaatlarını görmedi mi acaba? Bizler change.org’da başlatılan imza kampanyasına katılarak Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından geçici olarak durdurulan Kapadokya’daki üç otel inşaatı projesinin iptal edilmesi ve tamamen durdurulmasını sağlayabiliriz. Ne dersin?
Mektup_2Geçen hafta kuruluş yıldönümünü bir tiyatro oyunu ile kutlayan şirketin davetine katılamadığım için üzgünüm gerçekten. Coface Sigorta çalışanları Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına 5. kez bir oyunu sergilediler. Yılmaz Erdoğan’ın Bana Bir Şeyhler Oluyor isimli oyununu sergileyen Coface Sigorta çalışanlarını tebrik ediyorum ve seneye ne olursa olsun bu tür etkinliklerine katılacağım diyorum.
Bu haftalık bu kadar haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:899

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics