Mektup 17 ARALIK 2012 / 08:56

Merhaba,

Birinci sayısından itibaren destek vermeye çalıştığım gazetemizin 900. sayısının mektubunu yazmaktan büyük mutluluk, heyecan ve onur duyuyorum. Dile kolay haftalık bir yayın ve tam 900 sayı. 900 hafta boyunca sektörün haftalık nabzını tutan canlı bir belge. Kaç sektörde bu kadar uzun yaşayabilen yayın var diye düşününce bunun o sektör için ne  kadar değerli  olduğunu  düşünmeden edemiyor insan. Tabii bunun değerini bilerek bu süreç boyunca yayınımızın yanında olup destek veren sektörü de bu değeri verdikleri için tebrik etmek gerekiyor. Bundan sonrasında da sektörün hikayesini oluşturan, 900. sayıya ulaşan bu değeri bilenlerle birlikte, omuz omuza  nice yeni sayılara demek istiyorum.
Bugün sektörden birkaç güzel haberi duyurmak istiyorum. Birincisi Karel’in 2 soru 20 hediye ödüllü tahmin yarışması. Bu yarışmaya katılmak için şirketin Facebook sayfasını beğenmen ve oradaki iki soruya cevap vermen gerekiyor. Cevap veren 20 kişi çeşitli hediyeler kazanacakmış. Galaxy S3 ise sorulara cevap verdikten sonra yarışmayı facebook ve twitter takipçileri ile paylaşan en yakın tahmin sahibinin olacakmış. Kazananlar 8 Ocak 2013 tarihinde duyurulacakmış. Ben de katıldım bu yarışmaya, haydi sen de sıra.
2012’de en çok neleri merak ettik acaba? Bunu öğrenmek istiyorsan Google 2012 Zeitgeist listesine bakman gerekiyor. Bu listede hem Türkiye’de hem dünyada 50’yi aşkın ülkede neler arandı hangi başlıklar arandı gibi bilgiler varmış. Türkiye’de en çok arananlar sırasıyla şunlarmış: Facebook, YouTube, e-okul, ÖSYM, Ekşi Sözlük, araba oyunları, Milliyet, İşkur, Hürriyet, Habertürk. Tatil şehirleri olarak da Antalya, Bodrum, Alanya gibi şehirler Paris, Mısır, Maldivler, İspanya gibi tatil yerlerini ardında bırakarak üst sıralara yükselmiş. Google Zeitgeist 2012’de daha fazla detaya erişmek için http://www.google.com/zeitgeist/2012/#the-world sitesini ziyaret edebilirsin.
Şimdi de TOÇEV’e destek olursun değil mi diyerek devam etmek istiyorum. 17 yıldır okuma istekli çocuklara hak ettikleri eğitim koşullarını sağlayan ve onlara eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek veren TOÇEV’in yılbaşı alternatifleriyle sevdiklerinize anlamlı hediyeler sunmak ister misin? Bir yandan sevdiklerini mutlu ederken bir yandan da “okumak her çocuğun hakkıdır” ilkesiyle çalışmalarını sürdüren vakfa destek olma zamanı bence. Küçük bir örnek vereyim, vakıf için özel tasarlanan kupalar Porland desteğiyle üretilmiş. Sevimli çocuk figürlerinin yer aldığı kupaların fiyatı 15 liraymış.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Ballantine’s ile Sahne Şirketlerin yarışması için başvurular başlamış. Ön elemeler 11 Şubat-8 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacakmış. Sadece şirket çalışanlarından oluşan müzik gruplarının yarışabildiği, organizasyonunu HY Tanıtım ve BG İletişim’in gerçekleştiriyormuş. Bu yıl da mekan olarak Beyoğlu Garaj İstanbul’u seçen yarışmanın finali 9 Mart’ta yapılacakmış. Geçen senelerde katılmadıysa sizin şirketiniz bu sene geç kalmadan başvurusunu yapmalı.
Son olarak Ar-Ge ve yenilikte öncü olarak tanıdığımız İTÜ’nün web sitesini değiştirmeye karar verdiğini ve bunu bir projeyle paylaştığını belirterek mektubumu bitirmek istiyorum. www.itu.edu.tr için “Fikrin bizim için değerli!” diyerek öğrencilerin, akademisyenlerin, idari yöneticilerin ve mezunların da katkılarıyla yeni bir arayüz oluşturmak amacıyla “Sizinle Tasarlıyoruz” projesini başlatmış üniversite. Projede fikir havuzunda ziyaretçilerin geri bildirimleriyle oluşturulan bir platform yer alıyormuş. sizinletasarliyoruz.itu.edu.tr platformundan kişiler fikirlerini göndererek, onları paylaşarak, yorumlar yaparak ve site tasarımı aşamasında etkinliklere katılarak İTÜ websitesinin mimarları olacakmış. Bir ay sürecek çalışmalara destek olmak isteyenlerin web sitesini tıklamaları gerek diyorum.
Daha nice güzel sayıları çıkarmak ve her hafta mektubumu yazmak dileğiyle, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:900

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics