Mektup 24 ARALIK 2012 / 01:02

Merhaba,

Karlı bir İstanbul gününden yazıyorum sana. Yeni yıla bembeyaz bir örtü ile girsek keşke değil mi? Tamam tamam manzara anlamında söyledim, yoksa İstanbul’da yaşarken karlı havada trafiğin, yolların ve soğuğun ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum.
Geçen hafta çok keyif aldığım bir konsere gittim hem de dışarıda lapa lapa kar yağarken. Cengaverlik yapıp gittim ama muhteşemdi. Bülent Ortaçgil, Birsen Tezer, Jehan Barbur ve Ceylan Ertem’in birlikte olduğu bu konser garajİstanbul’da gerçekleşti. Çok kalabalık olan konsere gelemeyenler için fizy.com bunu canlı olarak yayınladı. Reklamsız ve canlı yayın konserleri ile dikkat çeken fizy.com’da o muhteşen kadın seslerini ve Bülent Ortaçgil’i izlemek de eminim çok güzel olmuştur.
Bir başka eğlence etkinliği de Ankara’dan. Trio Dans ve Sanat Akademisi yeni kurulmuş ve geçenlerde 40 günlük olmalarını kutlamışlar. Gri ve ciddiyet kelimelerinin neredeyse anlam bulduğu Ankara’da biraz müzik biraz hareket mottosuyla hareket eden bu akademiyi kutlar, yolum o tarafa düşerse uğrayacağımı da ifade etmek isterim.
Beykoz Lojistik Meslek Yüksek  Okulu’nda 2012-2013 akademik yılı içerisinde mobil teknolojiler eğitim programı başlatılmış. Bu program dahilinde öğrenciler “Yaparak Öğreniyorum/Learning by doing” başlıklı atölye çalışmalarını sergileyeceklermiş. Aynı zamanda bilişim güvenliği ve güvenli internet semineri de veriyormuş okul. Bizleri de davet ettiler ama işlerin yoğunluğu nedeniyle gidemedik ama bir yüksekokul olarak onları bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.
Geçen haftalarda Engelsiz Yaşam Fuarı düzenlenmişti. Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nun destekçileri arasında yer aldığı fuar, Celal Bayar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi (Engelsiz Bilgi Merkezi) , Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi, Beyazay Derneği, Dünya Engelliler Birliği, Engelsiz Erişim Derneği, Beyid Bilişim, Braille Teknik ve MBA Organizasyon işbirliğiyle  gerçekleştirilmiş. Bu tür etkinliklerin çoğalmasını diliyor ve  www.engelsizbilisim.org/?p=785  sitesinden ayrıntıları öğrenebilirsin diyorum.
Şimdi de bir spor etkinliğinden bahsetmek istiyorum. Geçen hafta Fenerbahçe Galatasaray derbisini LG’nin 84 inç Ultra HD TV’sinde Digiturk yayınıyla keyifli bir şekilde izledim. Bu haftada Beşiktaş-Kayserispor maçını canlı olarak 3D ile izlemek istiyorum. Sahaya gitmek tabii ki keyifli ama bu karda kışta bu şekilde izlemeni de tavsiye ederim çünkü çok keyifli oluyor gerçekten.
Son olarak İTÜ’nün kurumsal iletişim ofisinin faaliyete geçtiğini duyurarak mektubumu bitirmek istiyorum.  Daha ayrıntılı bilgi istersen basin@itu.edu.tr adresine e-posta atabilirsin veya twitter.com/itu1773, facebook.com/istanbultechnicaluniversity adreslerinden takip edebilirsin üniversiteyi.
Haftaya yeniden yazmak üzere, hoşçakal diyorum.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics