Mektup 30 ARALIK 2012 / 10:00

Merhaba,

Yeni yılın ilk mektubunu yazıyorum. Sağlıklı, başarılı, güzel geçecek bir 2013 diliyorum herkes için. Geçen hafta yılbaşı partilerinden alamadık kendimizi. Microsoft ve SAP’nin partileri en kalabalık geçen ve eğlendiğimiz partilerdi. Hemen herkes oradaydı diyebilirim ve açıkçası çok eğlendik tüm ekip olarak, bütün bir yıl eğleniriz böyle umarım.
Tweet atarak alışveriş döneminin başladığını duydun mu? 1V1Y.com’un TweetSale adı verilen kampanyasında, ürünler tweetlendikçe fiyatları düşüyormuş. Atılan tweet sayısının 5 bine ulaşması halinde ise ürün bedavaya alınabiliyormuş. Bu kampanya çok kısa bir süre önce başladığı halde 815 bin kişiye ulaşılmış. Haydi biz de tweete başlayalım, beğendiğim o mavi ceketi yarı fiyatına alırım belki ne dersin?
Acer da yeni Ultrabook’u S7 için Facebook sayfasında büyük ödüllü bir uygulama başlatmış. Dokunulmazlar Müzesi uygulamasıyla modern çağın kaşiflerini eğlenceye davet ediyormuş.Yarışmaya katılmak için Acer Facebook sayfasındaki Dokunulmazlar Müzesi uygulamasıyla dokunmak isteyip de dokunamadığın şeylerle kendi müzeni oluşturman ve arkadaşlarınla paylaşman yeterliymiş. 4 hafta sonunda katılım sıralamasında 99,999. kişi bir arkadaşıyla Kanarya Adalarına tatile gitme şansı kazanıyormuş. Üstelik Türkiye’nin önde gelen teknoloji marketlerindeki yarışma duyurularında yer alan kodla yarışmada ekstra puan da toplayabilirmişiz. Uygulamaya katılmak için kampanya videosunu https://vimeo.com/55814578 tıklaman ya da www.facebook.com/Acerbilgisayar adresine girmen gerekiyor.
Sırada etkileşimli bir çizgi oyun tanıtımı var. “Ford-Büyük Takip” adlı çizgi oyun Ford Türkiye Facebook sayfası üzerinden başlamış. Çizgi roman tadındaki macera oyununa katılanlar, İstanbul’da başlayıp Avrupa’da devam eden serüvende ünlü koleksiyonerin çalınan otomobillerinin peşine düşüyormuş. 15 Ocak 2013’te oyunun bitiminin ardından, oyuna katılanlar arasında yapılacak çekilişle katılımcılar, farklı hediyeler kazanma fırsatı yakalayacakmış. Oyunla ilgili kısa film için http://www.youtube.com/watch?v=9l4iFmVnrw8 adresini hemen tıkla bence.
Prof.Dr. Aydın Köksal hocamızın sektörümüz ile ilgili kaleme aldığı ‘Bilişim Devriminde Türkiye’ adlı yeni kitabının Türkiye Bilişim Derneği tarafından bastırılarak dağıtımına başlandığını öğrendim. Kitabın içeriğini anlamak için Dr. Fuat Alican’ın değerlendirmelerine http://blog.fuatalican.com/bilisim-devriminde-turkiye.html  linkinden ulaşabilirsin. Kitabı temin etmek istediğin taktirde Mehmet Akyelli’ye yada TBD Genel Başkanı Prof.Dr. Turhan Menteş’e ulaşman yeterli. Aydın Hocamızın kitabını edinmeni şiddetle tavsiye ederim.
Son olarak da yeni yıl takvimi edinmek istiyorsan LÖSEV’in takvimlerini alabilirsin diyorum. “Benim Yılım Benim Kahramanım” konulu satın alınan her takvimin bir çocuğumuzu hayata bağlayacağını unutma. LÖSEV için trendus.com tarafından hazırlanan projede 14 ünlü isim, 14 duyarlı sanatçı ve sporcu 14 lösemili çocukla birlikte kamera karşısına geçerek saatlerce poz vermişler. Her ay bir masal kahramanını canlandıran sanatçı ve sporcular LÖSEV’li çocukların gerçek kahramanı olmuşlar.
Tekrar yeni yılın güzellikler getirmesini dileyerek mektubumu sonlandırıyorum. Haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:902

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics