Mektup 07 MART 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu hafta sana, güzel projeler hakkında birkaç haber vermeye karar verdim. Bu tip haberler beni çok mutlu ediyor. Bilişim sektöründe Mustafa Çağan ismini duymayan yoktur herhalde. Sen de kendisini tanıyorsundur. Kendisi tanıdığımız kadarıyla sporun her dalıyla yakından ilgileniyor. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olan Mustafa Çağan, bu spor sevgisini anlamlı bir çalışmada bulunarak gösterdi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın bir oluşumu olan Adım Adım Oluşumu kapsamında bağış toplayabilmek için Antalya Maratonu Runtalya’da 10 km koştu. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle maratona katılıp kendisini izleyemedim ama böyle güzel bir etkinlikte destek amacıyla yer alması çok duygulandırdı hepimizi. Kendisini gerçekten içtenlikle kutlarım. Bu arada bu oluşuma sen de katkıda bulunmak istersen www.adimadim.org ve www.tegv.org sitelerini tıklayıp bilgi alabilirsin.
“Atım Kanadım” projesini duydun mu? Bu proje de Sağlık Bakanlığı desteği, Türkiye Binicilik Federasyonu ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliğinde hayata geçirilmiş. Projeyle çocuklarımıza at üzerinde terapi verilecekmiş. Düşünsene, çocukların ne kadar hoşlarına gidecektir. Gün geçtikçe bu tür sosyal sorumluluk projelerinin artması içimdeki mutluluğu bir kat daha artırıyor.
Mektubunuz3Kardelenler Projesi’ni biliyorsundur. Bu proje Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen Pekin+15 Etkinliği’nde kadınlara fırsat eşitliği sağlayan örnek projeler arasına alınmış. 10 yıllık yolculuğunda 4 uluslararası ödül, 12 ulusal ödülle taçlandırılan ve “Türkiye’nin projesi” haline gelen Kardelenler, Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından gerçekleşiyor. Bununla birlikte Kardelenler fotoğraf sergisi National Geographic Channel fotoğrafçısı Tino Soriano tarafından çekilen fotoğraflardan oluşuyor. Güzel çalışmalar bunlar değil mi?

Mektubunuz2Sırada önemli bir destek daha var. Erken tanı ve eğitimin büyük rol oynadığı otizm konusunda gerçekleştirilen bilinçlendirme çalışmalarına destek amacıyla; Tohum Otizm Vakfı ile işbirliği içerisinde olan Starbucks Coffee Türkiye, özel olarak satışa sunduğu Christmas Blend çekirdek kahve paketlerinin satışı ile vakfın bilinçlendirme çalışmalarına destek vermiş. Buradan sağlanan gelirle verilecek eğitimle yaklaşık  3 bin kişiye ulaşılması planlanıyormuş. Gerçekleştirilecek bu eğitimlerin etki alanı sadece eğitim verilen kişilerle değil; onların da ulaşacağı pek çok otizmli öğrenci ve onların da aileleri dahil olmak üzere binlerce kişiyi kapsaması; otizm konusunda ciddi bir farkındalık ve bilinçlendirme sağlanması hedefleniyormuş. Tebrikler, tebrikler, tebrikler diyorum.
Mektubumu bitirmeden önce sana aktarmam gereken birşey var. Bir arkadaşım geçen hafta sana yazdığım Avnet etkinliğinin bir iç etkinlik olmadığını; HP ile birlikte düzenlenen bir çalışma olduğunu aktardı. Yani sadece Avnet çalışanlarının bir etkinliği değil, daha geniş katılımlı bir etkinlikmiş. Seni yanlış bilgilendirmek istemem o nedenle yazayım istedim.
Bu haftalık benden bu kadar. Haftaya görüşmek üzere,
Hoşçakal.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics